Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye - mi kell a...

Babakelengye - mi kell a babának és mi felesleges?

Figyelt kérdés

októberben érkezik a baba nálunk, tudom, hogy még messze van és nem is most vásárolnék neki, egyelőre csak szeretnék mindennek utánanézni.

igen, tele van a net babakelengye listákkal, csak sokszor olvasom a hozzászólásokat a bejegyzés alatt, hogy nagyon sok felesleges dolog van benne.

első babánk lesz ezért semmilyen tapasztalatom nincs ezen a téren.

szívesen venném a tanácsokat.


2013. márc. 9. 12:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
az is érdekelne, hogy körülbelül mennyi pénzbe került ez nektek? nem ragaszkodom mindenben az új dolgokhoz.
2013. márc. 9. 12:39
 2/13 anonim ***** válasza:

Alap: kiságy, babakocsi, babahordozó, ruhák, textilpelenka 10db elég, lázmérő, cumi, cumisüveg, pléd, ágyneműszett, ez kezdetben bőven elég.

Később: csörgők, rágókák, pihenőszék, (nekem sokszor sikerült elaltatni a babámat benne) esetleg játszószőnyeg.

Amit megvettem de 1x használtuk pl. kókuszpólya volt. Ezek az alap dolgok kiságy (újat vettünk) 60ezer, babakocsi (használt) 15 ezer, ezek a drágább tételek, a többi olcsó ugyan, de sok kicsi sokra megy.. 200ezerből kijön. (ruhákat csak néhány újat vettem, többit bizományiból)

2013. márc. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez annyira változó.

Pl az elsö amit leírt abbol telejsen felesleges az ágynemü szett. 1 éves kor alatt nem szabad takarni, föleg éjelre, csak hálózsákba így csak lepedö kell.

De ez az én véleményem.


2 lányom van és mindegyiknél más dolgok voltak, pl második egy percre sem nézett az ágyfölé rakható zenélöre, és játszószönyegre sem raktam, mert nagyon hamar kúszott, és felesleges volt. (de ezeket pont mindent imádott elsö lányom)


Szóval fogj egy kelengye listát, és ha van gyerekes anyukák kérdezd meg öket, a listát átnézve. èn sógornömet és legjobb barátnöjét kérdeztem, és meglepö de náluk is mindenben más volt a vélemény.


nekünk kb 1 M volt az egész baba dolgok megvétele. De mi olyan baba bútort vettünk, amit a gyerek kb 14 éves koráig fog használni, majd csak 1x 5 évesen kell ágyat cserélni. Babakocsiból is minél jobbat akartunk, mert tudtuk 2 gyerkenek kell, jól is döntöttünk, mert már a másodikat is kiszolgálta és semmi baja nincsen, el is adjuk ezek után.


Pl én úgy voltam, ha tudok szoptatni, és nem nagyon kell cumisüveg akkor feleleges fertötlenítö kütyük. így nem vettük meg csak kinéztem melyiket is akarom, íg férjem megvette mikor kiderült hogy nem tudok szoptatni, és naponta nagyon sok cumiüveg kell. Ekkor vettünk cumisüveg készletet is (szülés elött csak 1-t vettem). De így elektromos fertötlenítöt vettem amit rendesen ki is használtunk.


Pihenö széket is sokat használtuk mindegyik gyereknél, de pl járókát elsö lányom sokat használta, ketteske szinte semmit, csak itt áll.

2013. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem:

56-os méretű ruhákból rugikból 5-6, bodykból 5-6 ( 62esből is)egy vékonyabb és egy vastagabb sapka, melegítő 2 szett 56-os, 2 62-es, kinti kabát (overall már lehet 68-as, ha kisebb akkor is, íytélen is alá lehet öltöztetni)

autóba hordozó, 10- 20 textilpelenka, 2-3 pár zokni, egy vékony kesztyű a kezére, hogy ne kaparja a pofiját

Én személy szerint a cumit, cumisüveget nem javaslom semmiképpen elsőkörben ( szopizásnál cumizavart okozhat mind a kettő, ha pótolni kell jobb a kanál v kispohár. de ez más téma)

babakocsi ( de ez hanyagolható, legalábbis mi anno megvettük a méregdrága kocsit, és 8 hónapos koráig alig használtuk), kiságy, 2 szett ágynemű ( mentalitástól függően kiságy sem kötelező, ha úgy gondolod, hogy aludnátok együtt is- nekünk szintén van, de másfél év alatt egyszer volt benne)

mellszívó ( főleg az elején jó szolgálatot tesz, de nem kötelező h legyen)

2 csomag újszülött pelenka, 2 cs. sensitive t.kendő, sebhintőpor, alkohol 1-1, popsikenőcs, gyógyszertári fürdető. 2 hetes kortól D vitamin,

1 műanyag fésű, kefe

1 saját kanál ( vitaminhoz az elején)

2 saját törölköző

műanyag kád

orrszívó

egy kis szekrény


ami jól jöhet még:

egy jó minőségű hordozókendő ( nálunk életmentő volt)

kádhoz állvány

pelenkázó

kuka külön a pelusoknak

szennyeskosár külön a baba dolgainak ( de jó egy doboz v zacsi is)

2013. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem az össz. kiadásom 18.000 Ft. volt.

10.000 volt a babakocsi használtan! imádom! Ha teheted minél nagyobb praktikusabb 4-6 kerekűt vásárolj, hogy később ne kelljen nagyobb kocsit venned ha kinövi. ( vannak ezek a hiper szuper dizájnosok és van hogy 1 éves kora előtt kinövi)


8000 Ft-ért vettem a kiságyat. Alig használtan. Ezt is imádom. Egyébként pl. az ikeában 8000-ért van új + 2000 a szivacs.


De nekem szerencsém volt mert minden kaptam ruhákat használtan. Mert szerintem újat venni felesleges.. Annyira hamar kinövi, hogy van amit rá sem adsz. Ami nélkül én nem lennék meg az a légzés figyelő.


Ami felesleges volt 4-5 cumi... A kisfiam ki nem állhatja a cumit.


Szerintem legyen egy, és ha szereti és használja ráérsz venni.


De mint írtam szerencsém volt mert én szinte mindent kaptam a nővéremtől..


Én például takarom a gyereket. 3 és fél hónapos nekünk van ágyneműnk és huzatunk is.

2013. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

SZIA!

Mi nagyon sok mindent kaptunk,volt amit használtan,volt amit újan. De mindennek utánanéztem így is :)

kiságy:

-használtan matraccal együtt 10.000ft

-újan a legolcsóbb 10.000ft, plusz legolcsóbb szivacsmatrac 4.000ft

kiságyba ágynemű:

- 2-3 lepedő,ezt újan 1200ft/db

- paplan,takaró - bizományiban 2-3000 ft,boltban 2x ennyi

- huzat - kaptuk,de bizományiban kb 1000-1200 ft

- pléd - nekünk 2 van, változó ár- újan 1000-4000 ft közt!

babahordozó-autóshordozó:

-újan 15000 kb, használtan 6-ért már találsz neten vagy bizományiban

babakocsi:

-használtan 20.000-től, újan 40.000től határ a csillagos ég. Jó ha van hozzá pelenkázó táska, puhafalú mózeskosár, lábzsák, esővédő huzat! A rossz terepen pedig a nagykerekű a jobb!


RUHÁK

body:

-használtan turiban 3-400 ft-tól darabja, újan pl tescoban a jó minőségű 5db-os csomag 3100 ft. Body kb 10 darab minimum szükséges, nekünk az elején mindenféle pelusból kijött a híg kaki,és a bodyja majdnem mindig olyan lett...

rugi:

-a legpraktikusabb ruhadarab otthonra a body fölé,kényelmes a babának. 5-6 db jó ha van. Turiban kb 600 ft darabja, újan drága- 1500 ft-tól..

Sapka:

- 2 db , újan 2000 ft, használtan 3-400 ft.

Októberben születendő babának már bundazsák szükséges,ez kényelmesebb neki mint az overál. Újan 3-4000ft-tól lehet kapni, használtan 1000 ft-tól.

Szerintem fog még nektek kelleni:

-harisnya,újan 600,használtan 100. 2-3 db

-zokni- újan 300 ft, kb 4 pár

-kisnadrág, használtan 400, újan 1300

-pulóver,rékli- 4-500 ft használtan,újan 1500

- hosszú ujjú póló használtan 300, újan 1200


A babaápoláshoz,fürdetéshez KELLÉKEK

-fürdőkád- 1500ft használtan, újan 3000

-kifogó,törölköző: ezt újan vettük, szerintem ez fontos. A kapucnis 80x80as 3000ft, de nem feltétlen kell kapucnis,jó a pamut felnőttnek való fürdőlepedő is, ez 1200ft. Ebből is kell 2.

-Textil pelus - min 10 darab eleinte sűrűn kell az etetésnél, az orvosnál - védőnőnél pedig ezt kell vinni vizsgálatkor! 10 dbos csomag 3000 ft, de általában darabja 4-500 ft

-orrszívó-új!!! 1700ft

-körömvágó új! 1200ft

-lázmérő -új! 1000ft

-babahajkefe. 800 ft (a haj visszafelé fésülését mutatta a védőnőm,hogy ne alakuljon ki a fejbőrön koszmó)


Etetés:

eleinte ha anyatejet eszik akkor csak a fent említett textil pelus. Ha tápszeres,akkor jó ha 2 cumisüveg van, ezeket az első hónapokban minden etetés előtt ki kell főzni, a vizet 1 éves korig forralni kell. A legjobb nekünk a mam és nuk márkás cumisüveg, a nuk 2500 ft, a mam 1800 ft. A cumiból is a mam szilikont ajánlom :) ez 600 ft.


A kórházból hazatérve az orvos felírja a fürdetőkenőcsöt, D vitamint, ha anyatejes K vitamint, hintőport, popsikenőcsöt, rózsamézet(szájpenészre), alkoholt köldökápolásra, lázcsillapító kúpot. kb 2500 ft

Szerintem szükséges még fültisztiító, gézlap.


a PELENKÁZÁS

-eldobható pelus - a babád méreteitől függ.. mi a 2-es pelussal kezdtük mert majdnem 4 kilóval született a fiam. nagyon sok elfogyott,volt hogy 8-10 db is egy nap!! Ez havi szinten, pl a libero pelus 40 db 2500 ft, babylove dm-es 1900 ft 40 db... Az első hónapbankb 200 db fogyott el.... De nagy a választék és előre nem nagyon szabad bevásárolni míg ki nem próbáltátok,mert rád maradhat ha nem válik be!


Ha adhatok egy jó tanácsot, amikor 6 hós lesz babád vagy legalábbis ekörül kezdődik a hozzátáplálás, nem minden gyümölcsöt zöldséget tudsz majd megvenni, ezért érdemes a nyáron termő gyümölcsökből fagyasztani neki, pl szilva, meggy, őszibarack!!



Ez a saját listám is a következő bébinknek, aki még csak tervben van :D



Fölöslegesnek tartom a pólyát, a baldachint.

Játékok kb 3 hós korig nem kellenek. A zenélő forgó is kb ekkor kezdi el érdekelni, ez használtan 2000 ft, újan 5000-től. Rágóka nekünk baby nova márkájú nagyon bevált, 2 db8-as alakú, 270ft-ért vettük!!! színes zörgő csörgő játékokat szereti a kisfiam.



REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI :)

2013. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja és persze a szülés-kórházi napokra is készülni kell!

-Hálóingek, törölköző, papucs benti- és külön egy zuhanyozni.

-Betétek, papírzsepi tisztálkodási felszerelés.

-Praktikus az eldobhatós bugyi.. Ez dm-rossmannban 700ft 5 db

2013. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!!

én is elkezdtem már a saját kis listámat és ezek után jóval könnyebb lesz! köszönöm mindenkinek főleg utolsónak, hogy ennyire részletesen kifejtett mindent árral együtt! :)

2013. márc. 9. 13:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Kislányomnak,babakocsi,babahordozoval,42000ft,

Aventos,mellszivo,sterilizálo,cumisüvegek kb 20000ft,

Kiságyat örökölte,csak matracot vetem bele 2-3 ezer ft

Baldahint csináltatam,3-4ezer volt

Kapucnis fürdö lepedö 2000ft

Takaro 2-3ezer ft

Pelenka

Bady,kis sapka,rugdalozo,na ezekre is el lehet költeni 5-8000 ft

Tesztil pelus,gumis lepedö,játékok,bár vetünk neki játszo szönyeget de nem érdekelte.

Amit,mi nem vetünk

Légzésfigyelöt,pelenka kuka

2013. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ágynemű szettből nem a párna a lényeg kedves 2. válaszoló hanem a takaró, rácsvédő..
2013. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!