Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első-2hónapos- oltás után mik...

Első-2hónapos- oltás után mik a tapasztalatok? Hogy viselte a babátok? Láz, egyebek? Mikor jelentkeztek a "tünetek"? Holnap kapjuk, nagyon félek tőle!

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia mi két hete kaptuk. A doktornő mondta, hogy a babák 10%ánál vannak mellékhatások, láz, vagy becsomósodhat a szúrás helye. Nos nálunk mindkettő megvolt :)

Lefekvésnél volt 37, majd a 11órás etetésnél már 38,2, akkor kapott egy fél kúpot, és le is ment a láza szépen. Semmi más nem volt, se nyűgösség, se aluszékonyság, semmi.

Minden rendben lesz! :)

2009. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is féltem tőle, aztán semmi különösebb baj nem volt. A helye kissé bepirosodott, bekeményedett. Masszíroznom kellett finoman a csomót még utána is pár napig és borogatást tettem rá. Volt egy kis hőemelkedése, de kapott kúpot a védőnő javaslatára.

Ja, annyi még, hogy elég sokat aludt aznap.

2009. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,

reggel kaptuk az oltást, kb délig bírta a kislányom, aztán bealudt tőle, egészen reggelig aludt, csak enni kelt fel. Kis hőemelkedése volt, de szerencsére semmi más mellékhatás nem jelentkezett. Másnap már minden a régi volt.

A 3 hós oltásnál még ennyi sem volt...

2009. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi mindkét oltásnál (estére) belázasodtunk:(.Nagyon aggódtam, de a kúp segített és másnap reggelre,délutánra már semmi baja nem volt.Én azt tanácsolom, hogy kúp mindenképp legyen otthon.ja?És még egy :nézd meg a szav.időt ha váltod ki, mert pl. fehérváron előszeretettel adnak 1-2 hó múlva lejáratosat:(
2009. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is féletem tőle...de szerencsére megúsztuk a lázat. Miután elment a doktornő adtam neki fél lázkúpot és 6óra múlva megint felet.Semmi gond nem volt. Sok sikert!
2009. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem kell félned, nem lesz semmi baj! Aluszékony lehet tőle, nálunk is ez volt, de be nem lázasodott. Többször mérd azért a lázát, hogy megnyugtasd magad, de kúpot szerintem csak akkor adj neki, ha lázas lesz.
2009. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikortól mondjuk azt, hogy lázas egy 2 hós baba?
2009. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a doktornéni, hogy 38,5 alatt nem számít láznak, addig nem kell kúpot adni. Előre meg végképp nem, mert minek feleslegesen gyógyszerezni a babát.

De csak hőemelkedése lett végül (37,4) + egy kis nyűgösség. Másnapra már semmi.

2009. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!