Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért mond mást mindenki?...

Mért mond mást mindenki? Gyerekorvos, védőnő, anyukám.

Figyelt kérdés
Terhességem alatt igyekeztem mindennek utánajárni. A doki pl ( tegnap voltunk 2 hós oltáson) azt mondja 2 szoptatás között teát adjak neki. Amit olvastam az volt, hogy csak tej. Anyukám szerint gyümölcslé. De ezer más dologban is ez van.

2013. márc. 9. 20:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Régen máshogy tanították a védőnőket/ dokikat. A szülőknek is mást mondtak. Más volt a norma.
2013. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Gyönyörűséges ***** válasza:
78%

En nem fogadtam el a regi módszereket.

Nem teaztatom,gyüm.levet se iszik,max amit en keszítek,de a lanyom mar 9 hónapos.

Majus végén született,szóval a dög melegben csak anyatejes volt.a

Akkor is csak anyatejet kapott.

Ami tanacsot megfogadtam az a 3 orankenti etetes volt,de mar a korhazban kialakult ez,így itthon folytatodott.

Ez altal hamar lett napirendünk,minden siman ment,egeszen 6.hónapig,amíg el nem kezdödött a fogzas,de ez mas teszta.

Hallgass a megerzeseidre es bízz magadban.

Legyen nehany alapelv amihez ragaszkodsz a többi jön magatol.

Pl. Nem szeretned cukorral tömni a babad,mert nem egeszseges akkor ne adj gyüm.levet és így tovabb...

Jó egeszséget nektek!

2013. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem hajlandóak frissíteni a tudásukat ;) Pl. ha megtették volna, akkor erre a konkrét esetre biztos, hogy nem mondanák a teát, ugyanis semmi szüksége rá a kicsinek (sőt, sokszor káros, mert lemossa az anyatej által bélbolyhokra rakott jótékony anyagokat), gyümölcslére ilyenkor még pláne nincs szüksége...
2013. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

na látod, itt kell hogy saját döntésed legyen.


Mivel minden ember más és mindenkinek más tapasztalata és infoja van, így mindenki mást fog mondani. Ez mindenben ez lesz. hallgass meg mindenkit és válogasd ki ami neked a legszimpibb és csináld úgy.


Pl egy 2 hós babának elég az anyatej vagy tápszer. de ha nagyon kell lehet cukormentes teát, pl édesköményböl adni neki. gyümölcslével sem teszel sok rosszat azért neki, de nem igazán van még felkészülve a gyomra egy savas lére.ráadásul a gyümölcsleveknek nagyobb a cukortartalmuk mint egy pohár kólának.

Szóval te vagy az anyja, te döntesz. de meghallgatni mindenkit érdemes.

2013. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%

Gyümölcslevet én semmiképp nem adnék egy két hónaposnak!!!!!!!

Gyengére főzött édesköményteát adhatsz neki ( de tényleg nagyon gyengére főzd,mert ha erősre főzöd akkor pocakfájást okozhat,puffaszt)

De én inkább sima forralt vagy babavizet adnék neki.

Sokan mondják,hogyha anyatejes,nem kell neki plusz folyadék,de én mindig is adtam neki mellé, kb. 1 hetes kora óta :-)

2013. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

anyatejes babának nem kell se gyümölcslé,se víz,se tea.

csak tápszeres babának kell víz esetleg,mert attól jobban megszomjaznak,..

2013. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha van elég tejed, akkor nem kell neki inni adni külön. Én 6 hónapig csak szoptattam, nyáron kínáltam vízzel, de pár kortynál többet nem kért. 16 hósan még mindig szopizik, és most is csak kevés folyadékot iszik mellé, és csak a vizet fogadja el, még a teát sem, bár nyáron egyszer adtam neki baracklevet (én csináltam), azt néha iszogatta, de nem vitte túlzásba. Szóval csak azt tudom mondani, hogy én nem adnék mellette inni, mert állítólag az is a tej csökkenéséhez vezethet, mert akkor ritkábban szopizik. Ja, és teljesen igény szerint szoptattam, és ő sosem bírt ki 3 órát, volt, hogy fél-1 óra múlva újra szopizott.
2013. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Két hónaposnak én nem adnék semmit, max vizet, de azt is inkább tápszereseknek ajánlják. Az anyatej bőven elegendő még ebben a korban.

Mi 4 hónaposan kezdtünk kóstolgatni mást is, teát meg jóval később.

2013. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Egyébként szépen nő, másfél kilót gyarapodott és 5 centit nőtt a 2 hónap alatt. Tejem van elég. Kb 1.5-2 óránként szoptatom. Igény szerint.
2013. márc. 9. 21:01
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
szerintem is bízz magadban és figyelj a babára. senki se fogja olyan jól ismerni, mint te. ha megjön az önbizalmad és elhiszed, h te is tudhatod, mi a jó neki, akkor ti ketten (te és a babád) szinte mindenre találtok optimális megoldást
2013. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!