Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós probléma, hogy legyen...

Anyós probléma, hogy legyen jobb a viszonyunk?

Figyelt kérdés

A kicsim születésétől konfliktusaink vannak,már már rájött,hogy mondhat bármit úgyis úgy nevelem a gyerekem ahogy én szeretném. De mindig van valami ami miatt flegmázik vagy nem vagyok jó(soha nem vagyunk jó a szemébe)

Első nagyobb akkor volt amikor itt volt nálunk a pici ordított hajnalba és ő kiakarta venni a kezemből és akkor mondtam,hogy most ne adom oda.

Most megint meglátogatott minket és ugye ahogy belépett az ajtón már vette is fel a gyereket aki elkezdett ordítani.Mondtam,hogy átveszem amíg megnyugszik erre fenhangon ,hogy így soha nem fogja őt megszokni. Hozzáteszem havonta egyszer jön a pici meg most lesz 5 hónapos.Vártam fél percet a pici még mindig ordított mire elkértem ideadta és levágodott durcásan a kanapéra. Nem értem miért viselkedik így mikor telefonon is figyelmeztettem előre ,hogy most fél az idegenektől a fiam és lehet,hogy tőle is fog.Eltelt 10 perc addig a kezembe megnyugodott a pici majd letettem az ágyra és elkezdtünk játszani és már nem is félt az anyósomtól. Próbálok jóban lenni vele de lassan elszakad a cérna... Hogy kezeljem a helyzetet?


2013. márc. 10. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod. Tetszik, hogy nem hagyod magad. Ez a legjobb módszer, hogy vársz még megnyugszik és utána elkezdheted mondani a mamának, hogy most jöjjön játszani. Sok sikert! :-)
2013. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na igen...én nem merem elvenni anyóstól a babát, amikor sírdolgál a kicsi és látszik anyóson, hogy ezt Ő akarja megoldani és esze ágában nem lenne odaadni, így inkább felmegyek vasalni, én tényleg úgy gondolom, hogy akkor oldja meg.

Nem tudom, melyik a jobb, nekünk ez bevált, nincs konfliktus anyóssal.

Tudom, hogy ha az én kezemben van a kicsi és sír,és ha a férjem ki akarja venni a kezemből, tudom, hogy nekem is tök szarul esik.


Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is. :)

2013. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Kislányom most 18 hós és anyósom úgy beszél vele, mintha kis idióta lenne. Pl: jajj de szép a lulád kis babinkókám, meg milen kis bojócos vagy. Gagyorászik neki és látom a gyereken, hogy nem érti miért sipítozik magas hangon. Ez nagyon zavar, de sajna nem merek szólni. Nálunk folyamatosak a konfliktusok sajnos. 3 hónaposan kissé hafájós volt a babám és azt mondta törjek neki össze egy kis májat (!) sóskával. 3 hósan! Gondolkodás nélkül rávágtam, hogy még ekkora hülyeséget, erre nem kis cirkusz volt. Állítása szerint férjem már 4 hósan a kifli végét rágta, ami valószínűleg igaz, mert a két felső foga görbe is. Én már inkább kerülöm a társaságát. Vissza szólni nem merek, így ha itt van vasalok, mosogatok, pakolok. De ő a baba előtt is kötekedő volt. 9 hós terhes voltam, amikor eljött hozzánk, körbenézett és közölte, hogy holnap jön ablakot pucolni. No nekem se kellett több nagy hassal az összes ablakot megpucoltam (megjegyzem nem voltak retkesek). Másnap húzgálta a száját, de úgy éreztem jól kitoltam vele. :-)
2013. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen igazad van! Nagyon helyesen viselkedtél! Nagyon hasonló a helyzet, mint nálunk! Igaz, mi a babámmal először 3 és fél hónapos korában voltunk anyósomnál, mert nagyon messze lakik! Most 7 hónapos a kislányom és jövő hónapban megyünk! Nekem is állandóan beleszólt, amikor voltunk nála, hogy mit, hogyan csináljak! Egy idő után bennem is felment a pumpa és beszóltam! Utána elhallgatott! Meg is fogadtam magamban, ha most is ez lesz, akkor jövünk haza abban a pillanatban! A 7 hónap alatt nélküle is szépen megvagyunk, nem volt eddig sem segítség, akkor meg ne azokon az 1-1 alkalmakon okoskodjon! Sose hagyd, hogy beleszóljon a gyereked nevelésébe!
2013. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! De jó neked, hogy messze lakik! Mi sajnos egy utcában lakunk. Úgy el lennék a segítsége nélkül, de állandóan jön. A baj az, hogy én elküldöm, hogy köszönöm nem kell segíteni, de ha csak párom van itthon akkor jön. Semmi baj nem lenne azzal, hogy segít, de az első adandó alkalommal ezt hallom: hálátlan vagy én annyit segítek neked. Szóval rám kiabálja. Nálunk már csak akkor jón, ha nem vagyok itthon. Ez heti két alkalom, amikor én másfél órát tornázni vagyok. Meg ha más dolgom akad, rögtön jön. Vasal az ő kicsi fiának, mert nem bírja elviselni, ha gyűrött ingben jár. :-) Kiakasztó egy nő. Ha én is ilyen anyós leszek lőjön le a gyerekem.
2013. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak gondok anyóssal. Én azt utálom a legjobban, hogy miért nem bírja/bírják felfogni, hogy ezt a gyereket mi szültük, mi neveljük, ránk van a babának a legjobban szülsége. És mi ismerjük a legjobban, hogy mikor mit akar a baba. Utálom ha beleszol én is de én meg is mondom neki. Például a multkor az ő kezében volt és magára rántotta az ajtót, orditott a fiam. Ezért nem szolok mert bárkivel előfordulhat ez. Ugy eizeg mozog , hogy elég fogni. De nem bírja megérteni, hogy egy 1 évest már nem kell hurcolni. Meg is lett az eredménye. És ő sem akarta ideadni, levegőt sem vett a gyerek ugy sírt. Én meg szépen kivettem a kezéböl. Megnyugtattam, utána játszhattak tovább. De legaláb leszokott a hurcolásrol.

Ügyes vagy, nem kell hagyni magunkat. Szépen meg kell mondani. Ha nem tudja kezelni a dolgot vessen magára!

2013. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!