Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már Valakinek olyan,...

Volt már Valakinek olyan, hogy kérése ellenére a nagyszülők a 7 hónapos babának (egész) tojásból készült süteményt adtak?

Figyelt kérdés

Merthogy nálunk ez történt, hiába kértem, hogy csak tojásos ételt ne, a hátam mögött persze megtömték, mondván, hogy "Te is kaptál már ennyi idős korodban..." Mondanom sem kell, jól leteremtettem őket.

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Tojásallergiás lett a baba? Mert most persze ezen parázok.



2013. márc. 10. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Attól amit nagymamám adott a gyerekemnek a tudtom nélkül, soha semmi baja nem lett, és nem is haragudtam rá ezért soha. Ő nyolcat felnevelt egészségesen , én egyet próbálok, nemrég halt meg 86 évesen, úgyhogy tudta hogyan kell élni, én örülök, ha 60 évig elélek majd.
2013. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak erről van szó, hogy most beteg lesz e vagy sem. Szerintem nem lesz baj, de azért vigyázni kell.. nem véletlenül mondják, hogy várni kell, ma már fejlettebb az orvostudomány, mint annó.

Itt nekem az fájóbb pont, hogy kérek vmit a gyerekkel kapcsolatban, és carnak a fejemre. Miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy mi hogy neveljük, etetjük stb a gyereket.

2013. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak 7 hónaposan csokit adtak. kérésem ellenére. nem lett semmi baja, de egyetértek abban, hogy igenis tiszteletben kellene tartani amit mondasz nekik. Mellesleg igen sokat fejlődött a(z orvos)tudomány, és oké, mi is felnőttünk így, de ha van jobb módszer, azt kell csinálni.
2013. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
egy régi öreget nem tudsz már "átnevelni" a 21. sz.-ra. Ez olyan ,mintha azt mondanád neki, hogy tanuljon meg újra járni. Leélte már valahogy az életét, hidd el ,nem azért csinálja, mert sz@rik a véleményedre, hanem mert ez őt boldoggá teszi. Az én mamám negyedig rakta a gyerek cumisüvegét mézzel, amikor meg volt fázva, kutya baja lett.Én örülnék neki, ha ma is tudnám a tanácsait hallgatni.
2013. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Én nem értem ezt! Konkrétan azt, hogy ha kifejezetten megkéred őket valamire, akkor miért nem lehet mást adni neki? Az nem okoz nekik örömet? Ez arról szól, hogy ők mindent jobban tudnak és csak azért is úgy csinálják, ahogy ők akarják! Lehet annak a gyereknek 1000 féle ételt készíteni, miért pont olyat kell?
2013. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az enyém olyan volt, hogy látta, hogy megyünk és már rakta oda neki a sütőtököt, hogy egyen, pedig mondtam neki, hogy nem éhes , most evett, de hiába mondtam. És egyébként a gyerek is mindig azt kérte ,amit ő adott neki, nyílván. Én ebbe csak a jóindulatot és a szeretetet vélem felfedezni. De igazatok van nektek is, fontos, hogy ne betegedjen meg a gyerek ,és egészséges maradjon.
2013. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Attól függetlenül az én gyerekem az enyém, a kérdező gyereke is a sajátja. Ő tudja, hogy mit adjon neki. Egyébként egyszer elmondtam a nagyszülőknek, hogy mért nem, egyszer leszarták, majd vitáztam velük egy sort, érveltem, és tiszteletben tartják a kéréseimet. Bárkinek el lehet magyarázni
2013. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Megnyugtatásnak írom,hogy én ismerek egy házaspárt,akinek 8 hónapos a babája és már MINDENT adnak neki,múltkor vadpörkölt nokedlival volt a gyerek ebédje!!! :))
2013. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja.

Igen, nálam is előfordult már, hogy kifejezetten a kérésem ellenére etették meg valamivel.

Egy dologtól lett baja, a cseresznyebefőttől, de ezt is túlélte.

A mai napig ez van pedig már 2 éves lesz a gyerek, ha valamit kérek az abszolút süket fülekre talál, de itt már nem a kaja a központi téma, mert ugye gombán kivül mindent ehet. Ha kérem ne adjanak neki túrórudit, akkor egész biztosan kapni fog, vagy ha megkérem, hogy a hálózsákba altassák, akkor egész biztos, hogy nem abban fog aludni.

Anyósomról van szó, eleinte küzdöttem, idegeskedtem, mára már nem érdekel, csendesbolond vagyok, tudom, hogy egy nap akkorát fogok csapni a fejére, hogy lerepül a helyéről, de addig maradok szépen csendben.

Nekem volt olyan is, hogy a bébiőrt bekapcsolva hagyta a hülyéje, és a gyerekhez beszélt: Láto, a hülye anyád azt mondta hogy sudocremmel kenjem be a feneked, de én vettm neked illatos popsikrémet, azzal kenem be, de majd nem mondjuk meg anyádnak.

Ezt hallottam, a többit nem...de van sejtésem, hogy miket mondhat:-)

2013. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, már ne is haragudj, de aki ennyire ellened próbálja nevelni az unokát, arra én rá se bíznám, amíg nem tér észhez! Nem tudom sokan miért hiszik azt, hogy kötelességük mindent eltűrni? Az a baj, hogy ha egyszer kiborulsz, az se neked se a gyereknek, nem tesz majd jót, és nehogy akkor meg majd azért legyél te a hülye, mert jaj a menyem úgy rám támadt, nem értem miért hiszen eddig nem volt semmi gondja!
2013. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!