Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szülés után meddig...

Anyukák! Szülés után meddig volt gyenge a gátizmotok?

Figyelt kérdés
Már 7 hónapja szültem, gátmetszéssel. Azóta az a gondom van, hogy a hüvelyemből szellentés szerű hang távozik rendszeresen. Nem csak szeretkezés után, teljesen változó, mikor, és ezt nem tudom visszatartani. Van, hogy egy nap egyáltalán nincs, máskor egész nap. Azt olvastam, ez a gátizom gyengesége miatt lehet. Intim tornán kívül mit lehetne még tenni? Másnak is van/volt ilyen gondja? Mit tegyek?

2013. márc. 10. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kb. két hónapig, mert elhúzódó szülésem volt komplikációval, és sokat vágtak kívül-belül. Nagyon sokat csináltam a gátizomtornát szülés előtt és után is, szerintem ez használt. Mást nem tudok javasolni.
2013. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, mégis jön a "szellentés" azóta. Ráadásul úgy érzem, mintha valami űr lenne bennem, mintha olyan tág lennék, hogy a szél is átfújna rajtam. Lehet neked köze van a gátmetszéshez, de nekem fogalmam sincs mitől lehet.
2013. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! És ilyen gátizom tornát itthon is tudok végezni? Pl. könyv, dvd segítségével? És mit csináljak, ha el kell mennem itthonról és ott van ez a szellentés dolog?:(
2013. márc. 10. 21:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem könyvből tanultam. Pisiléskor visszatartottam, így találtam meg azt az izmot, aztán naponta többször edzettem (persze pisiléskor nem szabad, csak ott tudod meg, mit is kell "behúzni"). Sok sikert!
2013. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, keress rá a Kegel-féle tornagyakorlatokra itt a neten, leírják hogyan kell.

De jó az, amit a fentebbi hozzászóló írt, hogy pisiléskor próbáld meg visszatartani kicsit, aztán engedd ki, aztán megint tartsd vissza. Ráérzel, melyik az az izom, amit akaratlagosan edzeni tudsz naponta többször is. Biztos vagyok benne, hogy javulni fog a helyzet!

2013. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudok mást javasolni,Kriston intimtornát csinálok itthon, van dvd-je. Még csak 3 hónapja szültem, nekem is sokat vágtak, én még ott tartok hogy a szellentést sem tudom visszatartani,sőt néha bepisilek. Bár lassan,de van javulás..Sajnos későn olvastam utána, szülés után valóban feküdni kellett volna sokat, könnyebben vissza tud húzódni a gátizom ha nem függőlegesen állunk amikor nyomják a belső szerveink..
2013. márc. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek. Kedves utolsó: a szellentés visszatartása szerencsére nekem magától elmúlt, viszont a pisilés inkontinencia zavar, sajnos, de szerintem arra is jó a torna. Úgy tudom, hogy terhelni sem szabad ilyenkor magunk, pl. nehezet emelni, mert az a terhelés is nyomja a gátat:(
2013. márc. 11. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt hittem,hogy egyedül vagyok ezzel a gonddal...nagyon kellemetlen,pedig én is császárral szültem.Viszont,ami ennél is borzasztóbb,hogy néha sajnos szaga is van a dolognak és ettől megőrülök.Voltam már rákszűrésen is azóta,semmi fertőzésem nincs...nem értem... :'(
2013. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm a legutolsó választ. Azt esetleg nem tudja valaki, miért van szaga? Elvileg a hüvelypuki nevezetű jelenséget a levegő beszorulása okozza, pl. szeretkezés után. Na most, amivel én is küzdök, kicsit több ennél, és elvileg a hüvelypuki szagtalan, ez viszont valóban nem mindig:( Azt azonban megfigyeltem, nyilván a terheléssel függ össze, hogy ha sokat takarítok, emelek, stb. akkor gyakoribb.
2013. márc. 11. 14:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,én még nem vettem észre,hogy összefüggene.Próbáltam már intim zuhanyt,hátha...semmi.Aztán elkezdtem menstruálni is,gondoltam ezzel biztosan kitisztulok és elmúlik...semmi változás.Kipróbálom a gátizom erősítést,ok...de ez a szagon nem fog változtatni...bassz* meg! :(
2013. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!