Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyári babát tényleg ennyire...

Nyári babát tényleg ennyire be kell bugyolálni?

Figyelt kérdés

Most hogy így olvasom, hogy miben kell hazahozni a kórházból, meg miben alszik és elájultam...

Nálunk a panelben iszonyatos, irdatlan meleg van... Éjszaka lehetetlen aludni..

Sok olyat olvasok, hogy hálózsákba bugyolálják a babát éjszakára..

Ez most komoly? Vagy én nem vagyok képben? Nem fog megfulladni, megfőni az a szerencsétlen ha így be lesz takargatva meg zsákolva?


2013. márc. 11. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Jól látod, Te nem vagy képben. A kérdésedből számomra úgy tűnik nem tudod mi az a hálózsák és hogy milyen sok fajta van belőle (vékony, vastag, paplanos, ujjatlan, hosszű ujjú).
2013. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos... ezért is kérdezem..
2013. márc. 11. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:

figyu, abba gondolj bele, hogy kijön a 36,5-37fokos testedből, és neki az a normális.

Tehát agyon nem kell bugyolálni, de nekem is augusztusi volt a lányom, hosszú ujjú body, plüss rugi, pamutsapi, ez volt a szerelése, és a kocsiban rá kellett tenni a takarót, mert lilultak az ujjai, meg olyan márványos lett a bőre, szóval látszott, hogy fázik bakker, én is kiakadtam..:-DD

Majd meglátod, a kórházban is olyan, de olyan meleg volt, azt hittem meghalok 3 napig, amíg bent voltunk, mert a kiskölkök miatt nem szellőztettek...:-/

2013. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A babáknak más a hőérzékelésük, mint nekünk, és az újszülöttek igenis szeretik a nagyon meleget, meg azt is ha be vannak jól bugyolálva.

De persze mérlegelni kell, ugyanis, ha nyár közepén 40 fok van, akkor természetesen nem kell szegénykét 6 réteg ruhába csomagolni.

Csak tudod, az első hetekben a babáknak jól esik, ha be vannak csomagolva, hiszen a pocakban is mindig körülvette őket valaki. De persze nyáron nem bundazsákot kell rájuk adni. :)

Amúgy rá fogsz érezni anyaként. Látni és érezni fogod mi lesz a babádnak kényelmes. S az anyai ösztön általában felülbírál mindenféle tanácsot. :)

2013. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elhiszem, bár nagyon fura.. hiszen itt sincs hidegebb nyáron mint bent...
2013. márc. 11. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

A hálózsák az egy nagyon jó találmány, bár van néhány baba, aki nem viseli el, de érdemes megpróbálni. Abba nem tud belefulladni, abba nem kell bebugyolálni a babát. Nem tudja a fejére húzni, illetve nem tud alámászni, mint takaró esetében. Mindig tudsz az évszaknak megfelelő vastagságút venni. Én az ujjatlant szeretem hosszú ujjú rugdalózóval.


Itt van rengeteg, persze máshol is lehet kapni, csak hogy el tudd képzelni:

[link]


Augusztusban született a kislányunk. Egy rövid ujjú body, egy plüss hosszú ujjú rugdalózó és egy vékony sapka volt rajta.

Volt pár nap, amikor valóban nagyon meleg volt, akkor nem adtam rá hálózsákot, csak a rugdalózóban aludt.

Általában azt mondják, hogy egy réteggel több ruha kell rájuk, mint ami neked jól esik. Ha nagyon nagyon melegük van, akkor gyorsan veszik a levegőt, szinte zihálnak. Észre fogod venni. Szerintem készülj többféle ruhával, mert nem mindig van 40 fok nyáron.

2013. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nah hát tényleg nem voltam képben! :D Köszönöm a válaszokat! Akkor kicsit jobban átgondolom még a ruhavásárlást :D
2013. márc. 11. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:
De nem csak a meleget szeretik, hanem hogy be vannak bugyolálva, körbe vannak ölelve. Ezt szeretik, mert egyfajta biztonságérzetet ad nekik. Ha csupaszon vannak, lehet nem fáznak meg, viszont olyankor egyedül érzik magukat, nincs ami simogassa, védje a kis érzékeny bőrüket. Ez is jó, ha van rajtuk valami az első hetekben, amíg hozzászoknak a külvilághoz.
2013. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!