Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik? Menyem azt állítja,...

Létezik? Menyem azt állítja, hogy az unokám, azaz ő fia, aki 20 hónapos simán elszámol 10-ig! Kizártnak tartom. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne létezne! Biztosan sokat foglakozik vele!
2013. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Végülis lehetséges, ha annyira jó a gyerek memóriája. Az én lányom 2,5 éves korában tanult meg elszámolni 10-ig, majd 3 évesen 20-ig.
2013. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazzunk úgy hogy visszamondja a számokat 1-10-ig. Az enyém 16 hónaposan tudta. Ez azonban nem számolás, mert kb 4 éves korra tudatosul valójában a számok kimondása és a dolgok mennyisége közötti összefüggés. Pl az én lányom is mondja, és közben mutogatja a cukorkákat, de ha 5 db van akkor is "végigszámol" tízig, ha 12 akkor is "tíznek számolja"


Szóval, igen lehetséges, ugyanúgy ahogy mondókát is elmond.

2013. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetséges, de miért nem hallgatod meg, ha nem hiszed el?
2013. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen, van ilyen.

Kislányom most 22 hónapos, már hónapok !!! óta elszámol 16-ig.

Ő nagyon korán kezdett beszélni, 1 évesen már több szavas szókincse volt. Emeleten lakunk, és mindig vitetni akarta magát, csak akkor volt hajlandó jönni, ha közben számoltuk a lépcsőfokokat. 16 lépcsőfok van, ezért eddig terjed a tudománya. :)

Az igazsághoz azonban hozzá tartozik az is, hogy ez nem számolás, hanem felsorolás. Elmondja a számokat mint egy mondókát.

2013. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

3.nak tökéletesen igaza van!

Elszámolhat 10-ig,de ez neki igazából még egy mondóka.Ha megkérnénk, hogy válogasson ki 3 gyöngyöt,valószínű nem tudná.

2013. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy tudja, milyen sorrendben követik egymást a számok tízig, de ez nem igazi számolás. Nem valószínű, hogy tudja mi a különbség 5 db alma, és 10 db alma között, csak kántálja a számokat. Ez ettől függetlenül jó dolog, ezzel is lehet a memóriát fejleszteni, mint a mondókákkal.
2013. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom meghallgatni, mert nekem sosem számol. A menyem mondja, hogy a gyerek elszámol 10-ig,de én kétlem. Úgy zajlik, hogy a menyem számolja a cukrokat, auótokat stb, a gyerek meg mondja utána.

Szerintem ez nem számolás, hanem szimpla utánzás.

De kiváncsi voltam, hogy van e valaki akinek szintén "számol" az ennyi idős gyereke.

Én lennék a legbüszkébb nagymama, elhihetitek, de képtelenségnek tartom, hogy egy ekkora baba számoljon.

2013. márc. 11. 14:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írtuk, nem számol, hanem mondókázik. Csak nem a "Süti, süti...."-t mondja, hanem a számokat.
2013. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

jaj már egyáltalán nem biztos hogy mert sokat foglalkozik vele azért sorol fel 10 számot. Én ezt annyira nem szeretem ezt a meglátást, mert azt sugallja hogy amelyik gyerek nem ilyen csodagyerek, azzal biztos nem foglalkoznak otthon.

Én fiam nem beszélt 2.5 éves koráig hagy ne mondjam hányszor kaptam meg hogy "foglalkozni kéne vele" miközben mást se csináltam....

Na de bocsánat az offért.

Szóval szerintem is úgy lehet hogy felsorolja egymás után a számokat de ez még nem számolás szerintem.

Olyan mintha egy mondókából jegyezne meg 10 szót egymás után (hinta palinta régi duna kiskatona ugorj a dunába)

2013. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!