Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kapott még mindig...

Miért nem kapott még mindig adókártyát 2012 júliusában született kisfiam?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az én 2012 augusztusi lányom sem kapott.
2013. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2010 szeptemberében született és még mindig nincs adókártyája. Adószáma van, mert azt a Magyar Államkincstár még egyből a születése után megküldte egy levélben és ha szükség van az adószámára, akkor onnan szoktam beírni.

De egyébként ha nem küldik, akkor kérni kell, hogy küldjék.

2013. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez érdekes!

A kártyát te (ti) igényeltétek le, és a kérelmen postán kértétek lakcímre, vagy az a rész lett x-elve, hogy személyesen mentek érte? Nézd meg a nálatok levő példányt.


Egyébként pár éve a mi városunkban a kórház intézi születés után a TAJ-kártyát és az adókártyát is az újszülöttnek.

Ha az igénylő-lapot nem ti adtátok be, akkor viszont nézd meg, nincs-e véletlenül a kórházi papirok között?


Ha egyik sem, akkor be kell menni a NAV ügyfélszolgálatra, és rá kell kérdezni, hogy ilyenkor mi van?

2013. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

az én lányomnak sincs meg a kártyája.

Ezt külön kérni kell?

2013. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták hogy igényelni kell, csak úgy postázzák!
2013. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekünk sincs nem értem miért. Egyszer kaptunk egy levelet amiben benne volt a szám de kártya nem. Ugyan ekkor született.
2013. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2010ben született, a lányom 2011-ben.

Igényelni egyiknél sem kellett, úgy emlékszem, ezeket a papírokat a kórház küldözgeti ide-oda, ami viszont biztos, hogy a lányomnál nagyon sokat kellett várni (majdnem egy évet) mire küldték, állítólag alapanyaghiány miatt (egy barátnőm kérdezett rá a késésre telefonon, neki mondták). Magát a számot már előtte azért elküldik, hátha kell a babakötvényhez vagy mihez, de a kártyával nagy a csúszás.

2013. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bemész mármelyik APEH kirendeltséghez, ott kapsz egy igénylő lapot, amit ott kitöltesz és leadod. Pár hét múlva postázzák az adókártyát.
2013. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem kell igényleni, Nekem decemberben születtek babáim. kb 2 hetesek voltak, amikor be kellett mennem. Megnézte a nő, mondta, hogy az adószámuk megvan, adott is igazolást. De mondta, hogy kb 1 év, amíg elkészül, mert ilyen lassú a rendszer.


Mióta van babakötvény, azóta automatikusan adják az adószámot. Ha bemész, kérhetsz róla igazolást, de az adókártya elkészülte kb 1 év.

2013. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért nincs, mert megszűnt az adokartya gyártása. 1 hónapja voltam bent a NAV-nal, mert nevvaltozas miatt új kártyát igényeltem es csak egy A4-es lapot kaptam az adószamommal es azzal indokoltak, hogy mar több mint 2 éve nem gyárt a cég adokartyat, ezért akinek van a régi az örüljön, de aki újat szeretne vmiert, annak nem lesz egy jo darabig.


3 honapos kislány anyukája

2013. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!