Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamar elválasztás vagy hosszan...

Hamar elválasztás vagy hosszan szoptatás? Ki mit gondol melyik jobb?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bár sajnos nem tudtam szoptatni, anno úgy gondoltam,hogy max. egy éves koráig fogom.

Nekem valamiért ott van az a határ, amit meghúznék! Barátnőm fia 14 hónapos és tej már alig jön, inkább megnyugtatásul kéri a cicit!

Ő most akarja elválasztani, mert látszik,hogy már inkább "játékból" kéri, táplálni nem táplálja igazán, főleg,hogy mindent eszik már a gyerek!

2013. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőség rá, én azt mondom 1 éves korig had szopjon a gyerek. De utána leválasztanám akkor is, ha van tej. 6hóstol kezdeném hozzátáplálni. És 1 évesen elhagynám a szopit, 1 éves kor után már azt enné, amit a felnőttek, ugyanúgy, mint egy tápis gyerek.
2013. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én szerettem volna tovább szoptatni a babám, de 6,5 hónapos korában elválasztotta magát, rá 2 hétre el is apadt a tejem, hiába fejtem.

elfogadtam, hogy neki ennyi kellett

2013. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is 1 éves koráig szerettem volna szoptatni.Már az elejétől kezdve sokat küszködtem,hogy legyen elég,de sajnos pótolnom kellett.6 hónapos koráig éjjel nappal szopizott,és hirtelen leszokott.Most már nagyon ritkán kéri,max 1-2 naponta.Nagyon hiányzik.Én szerettem szoptatni.Imádtam mikor hozzám bújt.
2013. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen hosszútávú szoptatás.

Persze (mielőtt szokáshoz híven kapnék), ez nem azt jelenti, hogy 1 évesen is egész nap csak a cici, de 2-3 szoptatás 1 éves kor után, akár még 2 évesen is 3 teljesen jó.

A hosszútávú szoptatásnak számos előnye van, amit most nem fogok felsorolni. Csak 1 éves kor után megváltozik az arány, addig nagyjából a tejet pótoljuk ételekkel, aztán a "rendes" ennivalókat pótoljuk az anyatejjel (aminek összetétele folyamatosan változik, így még 2 évesen is - akár tovább- rengeteg hasznos anyagot tartalmaz)

2013. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ui: bár úgy sejtem, még ezért a válaszért is kapok....
2013. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Jégtánc ***** válasza:
Amit a baba igényel.Lánykám 8 hónapos kora után nem igényelte.Pikk pakk nem kellett neki a cici.Vannak babák akik sokáig igénylik vannak babák akik nem.Az ő érdeküket kell nézni.
2013. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén megmondom 2,5éves koráig szoptattam a kisfiamat és jó volt szépen lefogytam és a kisfiam sem betegeskedet anyit.most 4éves lesz és azóta rengeteget beteg.most a 6hónapos lányomat is szoptatom persze már mást is eszik.remélem jó sokáig szopizik még!nekem igy jó!
2013. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg a lényeg. Én a babára- kisgyerekre bízom. Egy biztos, az érettségin nem fog cicit követelni :) :)
2013. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a túlnyomó többség úgy áll hozzá, hogy 1 évig szeretné. Aztán vagy úgy sikerül, vagy nem. Sokaknak nem sikerül, csak sokkal rövidebb ideig, másoknál meg úgy megszokják-megszeretik mind a ketten, hogy folytatják még sokáig, 2 éves korig, vagy azon túl is.

Én az elsőt elhatároztam, hogy 1 évig, egy perccel sem tovább. Végül 13 hónap lett. A második most 11 hónapos, este és éjjel szopizik, nem tudom, meddig fog tartani, egyelőre nem szeretnék rásegíteni az elválasztásra. Az éjjelivel most már lassan kezdenék valamit, de nem bánom, ha még hónapokig marad az esti szopi.

2013. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!