Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baj lehet ha nem kap a...

Mi baj lehet ha nem kap a baba vigantolt hónapokig? Miért kell adni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
D vitamin, csonterősítő. a csontképződés miatt fontos a picinek.
2013. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A vigantol d3 vitamin.nagyon fontos a babáknak,mert ez előzi meg az angolkórt.régen nem volt vigantol,csukamájolajjal pótolták a d3 vitamint.Tehát a csontok miatt nagyon fontos.Fogakról ne is beszéljünk!

A mi dokink a lelkünkre kötötte hogy adjuk neki.Mindig kérdezi hogy ugye kapja a Vigantolt?Egyébként én napi 2 cseppet adok neki

2013. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kutacs becsontosodásáho nagyon kell!

A többit már leírták.

Napi 1-2-3 cseppeket szoktak felírni.

2013. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is napi 2 öt adtam. Aztán elfogyott. Nem vettem mert nem tudtsm hogy kell azt hittem annyit kell neki adni ami volt. Aztán rákérdeztem és mondta a doki hogy kell. Most iszonyat lelkismeret furdalàsom van.irattam is másikat. Ugye nem lesz baja?
2013. márc. 12. 10:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi és mennyi ideig nem kapta?
2013. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
8 hónapos. Kb2-3 hónap.
2013. márc. 12. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy a 4 hónap soknak számít-e, de pár hét nem baj ha kimarad. Ugyanis zsírban óldódó vitamin,ami azt jelenti, hogy tartalékolja a szervezet.

Nekem 1,5 évesek a gyerekeim és még mindig adom nekik ,napi 1 cseppet.

2013. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Bocsi, nem tudom miért írtam 4 hónapot?! Szóval nem tudom, hogy a 2-3 hónap soknak számít-e.
2013. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemhogy gyereknek, felnőttnek is kellene D vitamint szedni a mi éghajlatunknál...

Nálam most ellenőrizték a D vitamin szintet, jóval a normál alatt van. A laboros mondta, hogy szinte mindenkinek és ez baj! Nagyon fontos szerepe van, nem csak a csontfejlődés szempontjából, hanem a hormonrendszer, immunrendszer részéről is!

Kezd el újra adni. Nem a te hibád, hogy nem kaptál tájékoztatást normálisan.

2013. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baja, hogy nem adtad egy darabig. Amikor nem lehetett kapni egy ideig a TV-ben is elmondták, hogy nem kell pánikolni.

Igen felnőtteknek iss kellene D vitamin, főleg télen, mert nyáron úgyis éri a nap az embert akkor nem hhiányzik anniyra a szervezetnek.

2013. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!