Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idot toltotok 8 honapos...

Mennyi idot toltotok 8 honapos babatokkal, amikor csakis vele foglalkoztok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a napi sok elfoglaltsag mellett (hazimunka, bevasarlas, fozes, masik gyerkoccel valo foglalkozas, szulokkel vagy baratokkal toltott ido es ilyenek mellett)mennyi idot tudtok egy nap tenylegesen leulni es jatszani a picivel es mikor?

Ne haragdjatok, hogy ekezetek nelkul irok, ezen a gepen sajnos csak igy tudok. Koszonom ha valaszoltok, akar napirendet is szivesen olvasnek.


2013. márc. 12. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a baba az első, aztán utána jöhet a többi, nekem mondjuk az könnyebbség, hogy nagyon sokat segít anyukám! De, ha nem lenne segítségem, akkor is előbb a babámmal foglalkoznék, és utána jöhetne a többi! Napirendünk nagyon változó! Ő 7 hónapos.
2013. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 9 honapos mult.egész nap igenyli a foglalkozast:)nincs nagyon el egyedul a jatekaival se,maximum 10 percre.szoval egesz nap foglalkozom vele,mivel nem is nagyon alszik napkozben.
2013. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt már hogy lesz..rtam mindent aztán uszott a lakás,van egy bnőm aki mindent hagy mert a gyerek az első, ja egyszer voltam nála fenn ,hát ott aztán uszott a lakás mocsok volt ,nyulszőr mindenhol meg az ő hosszu hajszálai fujjj!!!

Én ,meg szépen ha kimegyek mosogatok akkor szétnyitom a babakocsit és beleültetem rakok neki játékokat ,meg kap rágcsit szól a rádió és kész!!

Ha porszívózok meg vasalok ,teregetek akkor körülöttem mászkál vagy apa foglalkozik vele ,vagy a kiságyába rakom!!

Nálam is fontos agyerek ,persze de a lakásban élünk és szeretem ha minden rendben van!!

Ja a 4,5 éves kisfiam is olyan édesen segít!!Persze amit tud!!

2013. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Csupa 64 % :)!
2013. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az én kisfiam 7 hónapos. Ő is igényli, hogy minél többet foglalkozzak vele. Amikor napközben alszik (össze-vissza kb. 2-2,5 órát), akkor gyorsan pörgök, hogy a házimunkában is topon legyek. Mindig rend van nálunk, és hetente 2-4x főzök és legalább 1x sütök is valamit.
2013. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek zold kezet nyomtam, es koszonom a valaszokat.

Nalam is a baba az elso es szerintem ez mindenkinel igy van, de vannak dolgok, amiket meg kell csinalni, es igazabol a kerdesem arra vonatkozott, hogy aktivan mennyi idot ultok le a babaval jatszani, amikor nem csak a babahordozoba viszitek oda magatok melle, vagy a konyhabol szoltok hozza, ilyenek, hanem amikor pl. kozosen labdaztok, meset olvasto-neztek, mondokaztok, kozosen jatszotok. Biztos nem az egesz nap ezzel telik nalatok sem. Mert ugye ha van nagyobb gyerek, el kell vinni-hozni oviba/suliba. Aztan ugye ott van a fozes, mosas, teregetes, vasalas (ferjem ingjeit muszaj), bevasarlas ("napi" kenyer, tej, amibol mi nem iszunk tartosat, lassan a kerti munkak is jonnek, es azert ezekre ugyanugy kell idot szakitani, meg akkor is ha nem az elso a fontossagi sorrendben. A kisfiam nem alszik sokat napkozben, de szepen eljatszik egyedul, foleg delelottonkent, igy szerencsere nekem mindenre van idom, nem is panaszkodom, de van amikor ugy elmegy a nap csipp-csupp ugyekkel, es lelkiismeretfurdalasom van, amiert nem toltottem a fejlesztesevel, kozos jatekkal tobb idot. Termeszetesen amikor igenyli a kozos tevekenyseget, barmit azonnal felredobok, de ha nem, en hagyon egyedul jatszani, persze hazimunka kozben szorakoztatom. Kicsi a lakasunk, szinte egy legter az egesz ha az ajtokat nyitva hagyom.

A nap folyaman inkabb delutanonkent ulok le vele, amikor mar mindennel elkeszultem, mert azt sem szeretem ha jon a csalad vagy baratok es szanaszet van minden, vagy ha a vacsoraval akkor kell kapkodni, amikor mindenki hazaer es labatlankodik :) Igaz este mar a kicsit is tobben dogonyozzuk, es hetvegen is mindig nagy csaladi osszeulesek vannak, sok gyerekkel, szoval elhanyagolva egyaltalan nincs, megis ugy erzem, baj, hogy sokat jatszik egyedul, jol elvan egyedul, nem lesz e ennek barmi kovetkezmenye, hatranya. Ha leulok vele, akkor egyszerre kb. negyed-fel orakra (tobbszor) a nap folyaman, es osszeadva ez megsem olyan sok. Vannak meg az etetesek, a setak, furdetes es amikor csak ugy felkapom hogy osszepuszilgassam, vagy meghintaztassam. Szerintetek van igy ezzel baj?

2013. márc. 15. 09:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 hónapos a babám. Mi is hasonlóképpen vagyunk, kedves kérdező. :) Persze, az első a baba! Én kaja után mindig leteszem, hogy egyedül játsszon, kb 30-45 percet el szokott lenni. Addig gyorsan teszek-veszek, persze csak a legfontosabbakat. Aztán mikor már nincs el egyedül, akkor házimunka közben szórakoztatom (ha vmit gyorsan be akarok fejezni), aztán meg játszok, foglalkozok vele, amíg nem jön a következő alvás. És tényleg sokszor olyan gyorsan eltelnek a napok... Amikor alszik, akkor pörgök, de pár hete megint rászokott a 3 x fél órás alvásra (az egyik séta közben van), így nincs sok időm. Én sem szeretem, ha úszik a lakás, így sokszor, mikor este elaludt, akkor rakom rendbe pl a konyhát. Szerintem fontos, h tudjon egyedül is eljátszani!
2013. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!