Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok milyen idős...

A ti babátok milyen idős korától eszi meg a kenyeret, darabos ételeket?

Figyelt kérdés
A babám (9 hónapos) csak pépes ételeket eszik, esetleg ha a szájához tartok almát, banánt akkor azokat rágcsálja (4 foga van). De falatkákat elrágni nem tud, vagy nem akar, csak öklendezik tőle. A 8 hónaposoknak való bébiételt sem tudja megenni. Majd rájön valahogy, vagy nekem kell tanítani?
2013. márc. 12. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
majd rájön maga. az enyém 11hós most úgy ahogy kezdi eszegetni a darabosat, volt mikor próbálkoztam darabos kajával még hányt is annyira öklendezett tőle.. jó nagy szünetet tartottam mire újra próbálkoztam.
2013. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 11 hónapos, de eddig csak kézből eszi meg ami darabos. Ha kanálról próbálok vele darabosat etetni mindjárt öklendezni kezd! Nekem a védőnő azt mondta majd rájön előbb-utóbb és meg fogja enni. Azt mondta még azért fuldoklik mert nem tudja rendesen megrágni, mivel még nincsenek rágófogai.
2013. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

7 hónapos horától.

most 9 hós és felcsipigeti szájába rakja a falatkákat

2013. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos korától, akkor kezdtük a hozzátáplálást, rögtön úgy, hogy ő csipegette a darabokat (pépesen nem fogadott el semmit).

Tedd elé, hagyd, hogy ő kézzel felvegye, úgy könnyebben rájön, hogy is működik ez a dolog. :)

2013. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Golan Trevize ***** válasza:

Nem emlékszem már pontosan, hogy mikor kezdtük, de 9 hónaposan katonákra vágott kenyeret már rendszeresen ettek, és darabos ételt is.


Szerintem próbálkozz időnként, de csak egy-két falattal, hogy szokja, de azért ne undorodjon meg tőle.

2013. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 13. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!