Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap viszem először kisfiama...

Holnap viszem először kisfiamat Dévény tornára. Nálatok hogy zajlott az első alkalom? Volt sírás? Meg is tornáztatta vagy csak megvizsgálta?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk alaposan megvizsgálta a babát, és ki is kérdezett a gyógytornász (még a terhességről is). Elég alapos volt, és utána tornáztatta is.

Sírás volt:(. Vigyél a kedvenc játékaiból 1-2-őt, azzal egy ideig sikerülhet elterelni a figyelmét, de nekünk az sem segített teljesen

2013. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is kivizsgálással és kérdezéssel kezdődött, aztán volt torna is, 50 perc. Volt sírás, az elején még türelmesebb, de aztán a végére már vígasztalhatatlan.
2013. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De a torna után 1 perccel meg már újra mosolyog és vidám!
2013. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kivizsgálás volt az először. Tornán nem sírt sosem, de ez attól függ mennyire nagy a baj, mennyuire fáj neki.
2013. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ordított minden alkalommal .Taknya-nyála egybe mindig(bocs).Zavarta hogy le volt fogva,hogy idegen fogja,meg nem azt csinálta amit akart.Már első alkalommal megtornáztatta.Nagyon jó!
2013. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Meg is tornáztatta, és volt bizony sírás. 3 vagy 4 alkalom volt eddig és ebből egyszer nem sírt végig, az összes többit végig üvöltötte. Semmi nem segített, se cumi, se játék, se semmi. 3 hósan kezdtük, most 4 hós elmúlt már. Remélem nem kell sokáig csinálni mert én készülök ki tőle. Az tény hogy a torna befejezése után 1 perccel már vigyorog, de nekem kiszívja az energiámat egész napra.
2013. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy szükség van rá? Ne haragudj nem kötekedni, vagy okoskodni akarok, csak mostanában rengeteg babát hordanak feleslegesen Dévény-féle tornára, masszázsra, csak mert mondjuk a szomszédasszony gyereke előbb ült fel, és ettől az anyuka beparázik... A Dévényesek meg nem hülyék, és nekik is meg kell élni valamiből, a legritkább esetben mondják azt, hogy ne vidd a babát, mert nincs rá szükség.

Nem véletlenül üvöltenek tőle szegény gyerekek. Tapasztalatból beszélek, nekem egy izombetegségem van, amit gyerekkoromban próbáltak ilyen módszerrel kezelni (akkor kezdett divatba jönni), és a mai napig emlékszem rá, hogy mennyire fájt, pedig még elég pici voltam (3-4 éves). Persze semmit nem segített.

2013. márc. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Tegnap voltunk neurológiai vizsgálaton ahol a doktornő közölte, hogy ennek a gyereknek semmi baja, és feleslegesen okozunk neki fájdalmat a Dévény tornával, mert nincs rá szükség. Azt mondta hogy az izomfeszesség ami a kisfiamra jellemző, alkati sajátság, és bár eltér a normálistól, nem kóros. Ő ilyen, és így teljesen egészséges. Szóval lehet abban valami amit az utolsó mond. Bár akkor meg azt nem értem hogy a dévényesek miért vannak annyira betáblázva hogy csak hetekkel később adnak időpontot, ha ez valóban így lenne akkor nem lennének annyira rászorulva a pénzre hogy az egészséges babákat is "kínozzák". Az mondjuk tény hogy az én kisfiamon meglátszik a torna, mert minden alkalom után lazább, szebben tartja magát, jobban mozog egy pár napig. De a doktornő szerint akkor sem kóros a helyzete, ha ezt a dévényes erőltetett fejlesztést kihagyjuk. Szóval szerintem én is le fogom mondani...
2013. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as válaszolótól megkérdezhetem,hogy hol voltatok neurológián?
2013. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát majd meglátjuk,hogy járni kell e vele folyamatosan,csak azért viszem el,hogy nézze meg,mert nekem egy kicsit furcsa. Az anyai ösztöneim azt mondják,hogy el kell vinnem,hogy legalább lássa egy gyógytornász.

7 hónapos és még nem tudja tartani magát hason,nem nyomja ki magát,ezáltal nem tud megfordulni hasról hátra ( hátról hasra forog,de csak jobb oldalra).

Ha próbálom felhúzni, úgy hogy fogom a két kezét, nem is nagyon erőlködik,nagyon ki gyengének látom szegényt,meg szerintem nem is úgy tartja magát, a hátát ahogy azt egy 7 hónapos babának kellene. Néha olyan görcsös a keze és ez sem tetszik. Egyébként ha állítom őt ( nem sűrűn) áll,mint a cövek,úgyhogy szerintem a lábával,csipőjével nincs gond,meg jókedvű,cuki meg minden...:-)

Majd írok,hogy mire jutottunk.

2013. márc. 13. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!