Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne csak...

Mit tegyek, hogy ne csak bébiételt egyen?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves, 5-6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, mára már mindent eszik, az általam készített gyümölcsön és pár krumplis ételen kivül semmit nem eszik meg, amit mi, v nagyon ritkán, de muszáj legyen itthon valami bébiétel, mert nem biztos, h megeszi, azt amit épp főztem.

7 foga van, rágók még nem bújtak ki. Ha ledarálom, azért nem eszi meg... ha nem akkor meg csócsál 2-3 falatot és inkább játszik vele.

Nagyon tanácstalan vagyok, mert sokszor olvasom itt, h 1 éves gyerekek milyen sokféle "házi" ételt esznek már ilyenkor vagy már régebb óta.

Írjátok meg, h ezt h adjátok babátoknak és kb mennyit? Mennyi számít optimális adagnak?

Pl 4 szem sültkrumpli és egy kb akkora hús mint az ő tenyere utána egy fél pohár joghurt normális "standard" mennyiségnek számít??

Köszi a válaszokat!



2013. márc. 13. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne ess kétségbe, tényleg igaz az, hogy ha nagyon éhes, akkor úgyis enni fog.

Az én lányommal is sokat küzdöttünk, kb. 10 hónapos koráig görcsben volt a gyomrom, minden evés előtt, hogy egyáltalán kinyitja-e a száját. Ő ráadásul a bébiételek közül is csak egyfajtát evett meg.

Ekkor viszont elegem lett. Befejeztem a külön neki főzögetést, mert legtöbbször a kukában kötött ki a kaja. Ha megette, ha nem, az volt, amit mi is ettünk. Ha nem evett abból se, akkor így járt. Két hét alatt gyönyörűen rendbejött a kajálása, most 14 hónaposan örömmel eszik.

Nálunk például az segítette, hogy nem az etetőszékben eszik, hanem van egy kis asztalunk a nappaliban, ő ott áll, vagy néha szalad egy kört két kanál között. Nem a legjobb megoldás, de mivel örökmozgó, nem lehet lekötni arra a negyed órára se, és így ordítás helyett eszik rendesen.

Azt is jobban szereti, ha csak villával van összenyomkodva az étel. Főleg a levesek sűrűjét adom neki, azt nagyon szereti, illetve a riszt apró husifalatokkal, valamilyen szósszal. Ha az nincs, akkor a leves levével szoktam kicsit szószosabbá tenni.

Én azt tudom javasolni, hogy próbálj meg kitartó lenni. Ha nem eszi meg a rendes kaját, akkor nincs bébiétel se. Szerintem rá kell kicsit éreznie, hogy sokkal finomabb a normális, főtt étel.

És ne lássa rajtad, hogy ideges vagy. Próbáld minél lazábbra venni az étkezést, ő se fogja úgy kényszernek érezni. Ha már elfordítja a fejét, vagy nem nyitja ki a száját, akkor biztosan jól lakott.

2013. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na ezt a kérdést mintha én írtam volna ki... Az én lányom már 13 hónapos lesz hamarosan és még mindig kell vennem bébiételeket is. A rendes kajákból csak 1-2 falatot hajlandó megenni. Mindig próbálkozunk mindennel, de valahogy nincs türelme hozzá, olyan lassan rág. Neki is 7 foga van amúgy. Én tök kész vagyok attól hogy másnak meg már 8 hónaposan házi kosztot eszik a babája. Pedig mi már korábban elkezdtük a hozzátáplálást de valahogy a darabos dolgoknál elakadtunk. Mondjuk az olyan dolgokat amit a kezébe tud venni szívesen fogadja, de szerintem azt meg inkább kíváncsiságból.
2013. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, ismerős... 12 hós ételeket megeszi, nem gond ha van benne darabka, viszont ha simán odaadom a kis táljába, igen... ismerős nagyonis: a kukában landol.... köszönöm a jótanácsot! Kipróbálom!!

Várom még a tapasztalatokat!

2013. márc. 13. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A nagyfiam 2!! éves koráig bébiételt evett, mert egy évesen kezdett el kinőni az első foga. Igaz, utána duplán jött ki mindegyik.

Ha 7 foga van, akkor max. főzeléket adnék neki meg puhára főtt húst, de nem darálnék semmit, csak villával törném össze.

Optimális adag nálunk egy nagyobb kompótostálnyi étel volt, annyit kitettem, aztán evett amennyit akart belőle. De most sem jó evő...

A másik gyerekem egy éves kora óta kap rendes ételt, ő jól eszik, de csak pár dolgot, főleg párolt húst zöldséggel, spenótot krumplival, tojással, tejfölös csirke szószos orsótésztát meg a borsót szereti levesnek meg májgombócosan ill. főzeléknek.

2013. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!