Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves kisfiam még nem...

2,5 éves kisfiam még nem beszél, valaki volt már hasonló helyzetben? (bővebben lent) Nektek mikor szólalt meg először?

Figyelt kérdés

Többnyelvű baba, vagyis több nyelvre tanítjuk egyszerre, én magyarul beszélek hozzá, az apuka angolul és a bölcsiben, boltban, egyéb helyeken franciául illetve rajtunk kettőnkön kívül mindneki franciául beszél vele, tekintve hogy Franciaországban élünk. :-)

Mindent megért, mert ha pl megkérem valamire akkor megcsinálja, ha kérdezem bólogat vagy rázza a fejét és ugyanígy az apját is megérti illetve ha mások beszélnek hozzá akkor arra is reagál és csinálja egyből amit mondanak neki meg ilyesmi. Csak nem beszél..

Olvastam, hogy a többnyelvű babák később szólalnak meg, de a 2,5 éves nincs túl későn?

Egyébként: akinek nem többnyelvű babája van, de olvassa a kérdést: nektek mikor szólalt meg először a picur? Mikor kezdjek el aggódni szerintetek?


2013. márc. 13. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírtad,majd egyszerre fog beszélni 3 nyelven.

Az enyém csak magyarul tanult és 3 évesen kezdett beszélni,mondatokban,de mindent megértett.Na azóta be sem áll a szája.

2013. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne aggódj:)

a tesóm 3 évesen egynyelvűként sem beszélt még, csak halandzsanyelven, neki az ovi miatt volt probléma, de felvették így is...

2013. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jómagam is már bőven elmúltam 3 éves, amikor elkezdtem beszélni. Még korai az "aggodalom".
2013. márc. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiam 22 hónapos egy nyelvű, sajnos még nem beszél, most járunk kivizsgálásra, neurológián még nem találtak semmit, most megyünk fejlődéspszichológia.
2013. márc. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szabad megkerdeznem, melyik varosban laktok?

Mi is franciaorszagban elunk a 8 honapos kisfiammal, Parishoz kozel, delnyugati reszen.

2013. márc. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!