Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom hisztijei...

10 hónapos kislányom hisztijeit hogyan kezeljem? Hogyan lehet "nevelni" egy ekkora babát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kislányom legújabb szokása, hogy, ha valamit nem engedek, elkezd sírni, néha még toporzékol is kicsit vagy vágná le magát a földre. Ezt ebben a korban hogy kezeljem? A másik ma voltunk először Ringatón, hát ő volt a "legrosszabb" gyerek, egy percig nem akart nyugton lenni. :-) Nem tudom eldönteni, hogy ez már nevelés kérdése vagy ő ilyen kis érdeklődő. Ráadásul "túl barátságos" volt, átült egy másik anyuka ölébe, egy nénivel meg simán kézen fogva sétálgatott. Ez ugye változik és később tartózkodóbb lesz idegenekkel? Bocs, hogy hosszú lett.
2013. márc. 13. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk Ringatóra, az én kisfiam volt a "legrosszabb". :) Ez azért még nem nevelés kérdése, mit nevelnél egy ekkora babán? Ő ilyen. Szerintem tök jó, hogy ilyen kis barátságosak. A kisfiam most 3 éves, a mai napig nyitott, barátságos kisfiú, most már persze nem ül be idegen felnőttek ölébe, de nagyon könnyen barátkozik. Igaz a felnőttekkel már távolságtartó, ami szerintem nem is baj, de a gyerekekkel egy pillanat alatt megtalálja a hangot.

A hisztit meg ebben a korban még nagyon jól lehet kezelni figyelemeltereléssel. Ha valamit kiveszel a kezéből, adj helyette mást, ha elviszed valahonnan, közben beszélj hozzá kedvesen, szeretgesd, és ha letetted, szintén adj valamit.

Hogy ez mennyire nem nevelés kérdése ebben a korban, jól mutatják a gyerekeim. A kisfiam szinte születésétől fogva "akaratos" baba volt, 9-10 hónaposan már simán ment a hiszti mindenen, pedig igazán nem volt sok dolog tiltva neki. A kislányom most tölti az egy évet, még soha nem tapasztaltam nála hasonlót. Nála a méltatlankodás kimerül két-három nyekkenésben, aztán elfoglalja magát mással. Pedig ugyanúgy neveljük.

2013. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!