Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem sok segítsége...

Akinek nem sok segítsége volt, és a férje is rengeteget dolgozott - vállaltatok második babát?

Figyelt kérdés
Soha nem éreztétek azt, hogy egy pici is elég, hogy nem megy több? A férjetek szeretett volna? Ha igen, és te nem akartad - hogy viselte?
2013. márc. 14. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha van időd rá és szeretnél másodikat, várd meg, hogy legyen köztük több korkülönbség. ha nem szeretnél, pedig mondd el őszintén a férjednek, hogy nem bírod. nekem két gyerekem van, de 10év van köztük
2013. márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs segítségünk, anyukám meghalt 15 éve, az anyósom nem olyan, akire számítani lehetne.

De nekem ez a természetes. :)

És igen, mindig is szerettem volna kis tesót, és lett is. :)

Már öcsike is lassan két éves.

Én jól bírom a kiképzést, a nővérem fiaira is én vigyázok sokszor. Azóta, hogy nálunk az első gyerek megszületett.

Most is sokat vannak itt, mert a tesómék dolgoznak, én meg itthon vagyok a gyerekekkel. :)

Ha te úgy érzed, hogy elég, akkor ez a te dolgod. De egyébként sokkal jobb ha ketten vannak, minden szempontból. :)

2013. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jégtánc ***** válasza:
Igen ,vállaltuk anno úgy is.Két fiam közt 3 év van.
2013. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok panaszkodni, nincs nehéz természetű lányom, valahogy mégis bénának érzem magam vele. Nehezen találok ki neki játékokat, úgy érzem, hogy unatkozik néha mellettem. Rettentően szeretem, és ezért bánt, hogy ilyen esetlen vagyok.


A legrosszabb számomra az, hogy ezt a kiscsajt direkt azért vállaltuk most, mert a férjem itthonról dolgozott, és tudtam magamról, hogy egyedül baromi béna vagyok a hétköznapokban - bébiszitteltem egyetem alatt néhányszor. Most a helyzet megváltozott, már nincs itthon - amiért szintén nem panaszkodom, hiszen nagyon jó állása van, ami ritka. Édesanyámék, ő szülei sem jönnek át soha, a testvéreink sem, tényleg minden nap egyedül vagyok. Barátnő, ismerős sincs a környéken, szó szerint van nap, hogy a Manó gügyögésén kívül nem hallok semmit, főleg, ha a férjem ügyel. Néha azt érzem, hogy bedilizek...


Néha vágynék még babára, a terhességre, a szülésre, meg szuperek a vicces, mókás, tündéri percek, hiszen valójában a kislányom is egy tündér, bánt is, hogy ez felmerül bennem, de sokszor azt érzem, hogy ép ésszel ebbe nem tudok többé belevágni.


Mivel minden rokonunk 10 percre lakik maximum, különösen bánt, hogy senki nem néz felénk. Ha meg igen, akkor sem igazán beszélgetnek velem, csak a Picihez gügyögnek. Ami oké, hiszen cuki stb. de rám vajon miért nem kíváncsiak...? Van, aki már egyenesen úgy hív fel, hogy köszönés helyett azt kérdezi, hogy hogy van a kislány, és amikor beszámolok, már teszi is le.


Ha nem lennének ilyen közel akkor érteném, persze, de így... (Én sem tudok menni, mert az autót viszi a férjem reggel, és az a 10 perc autóval 10 perc.)


Szóval baromira szomorú tudok lenni amiatt, hogy senki, de senki nem néz felénk soha. Múltkor írta egy kérdező, hogy besurrant hozzájuk az anyósa, amíg ő pihent, és ez mennyire felháborította - tragikus, de én már ennek is örülnék.

2013. márc. 14. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, neked tényleg az a bajod, hogy egyedül vagy. Keresd fel a közeli baba-mama klubot, és barátkozz!!

EGyedül tényleg nem jó!

Menj el RIngatóra a piciddel. :) Hol laksz? BP? Mennyi idős a babád?

2013. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most nálunk is ez állt elő... A férjem így is ügyeletben van január 1-től dec 31-ig, 0-24 óráig... Szerencsére hetente 1-2 alkalommal kell csak bemennie, emellett napi 8 órában dolgozik. Emellett mostmár vasárnap is dolgoznia kell, és 1 hónapon múlva országos kiszállítás lesz, ahová neki is mennie kell... Ilyenkor csak este/éjjel ér haza.

Szeretnénk babát mind a ketten, de ha alig lesz itthon, akkor inkább halasztom a kistesót.

2013. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz 2. baba. Pont amiatt, amiket leírtál és pluszban még a munkám is hiányzik. Most már nagyon jó a Manóval, de az első 6 hónap, főleg az első 3 nekem rémálom volt. Még egyszer SOHA. Pedig járunk Baba-mama klubba, baba-maszázsra, belvárosban lakunk, nagyokat sétálunk, de a társaság nagyon hiányzik: anyukám dolgozik, anyósomra szerencsére nem számíthatok, a férjem kora reggeltől dolgozik és van, hogy 6-ra ér csak haza, ugyanígy vagyok, mint te. Csak akkor jöhet szóba a tesó, ha anyukám már nyugdíjban lesz, a fiam oviban és én dolgoztam 1-2 évet. Bár addigra min. 37 leszek és nem biztos, hogy bevállalom már.
2013. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!