Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzt költesz babádra...

Mennyi pénzt költesz babádra havonta az első két évben?

Figyelt kérdés
Reális,ha kb. havi 25ezer forinttal számolok? Ebbe a nagyobb dolgok,autósülés,etetőszék és minden ilyen nem számít bele,csak a havi költségek,kozmetikai szerek,hami,pelenka,ruházat.
2013. márc. 14. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem bele kell, hogy férjetek, bár nehezen tudom ezt megítélni, mert a második gyerektől kezdve szinte csak pelusra, popsitörlőre, popsikrémre és gyógyszerekre költöttünk. Szopiztak, és a maradandó dolgokat pedig elég volt egyszer megvenni...
2013. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha márkás pelenkát veszel(Libero, Pampers stb) akkor nem elég. Ha jó az olcsóbb pelenka, gyógyszertári fürdető és pospikrém, kínais ruha stb akkor elég. De ha lebetegszik akkor biztosan nem elég...
2013. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én még csak 7 hónapos korig tudom. Pelenkára, tisztálkodási szerekre, tápszerre és nagyon szerény ruházkodásra éppen elég, de váratlan kiadás nem nagyon fér bele. (ne kelljen, de sose lehet tudni: pl. gyógyszer, gyógytorna nagyon drága)
2013. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Heti 1 doboz tápszer 2000, havi 10.000 Ft.

Heti 1 doboz tejpép 600, havi 3000.

Heti 7 baby kaja 2500, havi 10.000

Heti 1 csomag popsitörlő 400, havi 2000

Heti 35 db pelenka, havi 150 +-, 60 Ft/db ez nő name olcsó pelenka, 9000/hó

34.000/hó!

2013. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de 60Ft/db-ért mert Liberot is vehetnél utolsó. Mifelénk a no name pelenkák 40Ft alatt vannak.
2013. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
4-es válaszoló! Heti 1 csomag popsitörlő? heti 1 doboz tápszer? Nem sok ez egy kicsikét? Én 41Ft-ért veszem a bababoltos pelenkát... Ja és amit leírtál az még 1 éves kor alatt lehet esetleg helytálló de akkor is csak abban az esetben ha tápszeres a baba... 2-es válaszoló vagyok...
2013. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Mi sokkal többet költünk, mert megtehetjük, de szerintem ki lehet hozni 25 eFt-ból az alap dolgokat. Nekünk a receptre felírt (Milumil AR) tápszer kb. 1100-1200 Ft és 4 doboz kellett 1 hónapra, amíg csak azt evett. Tejpép nem feltétlenül kell, nálunk max. 1 doboz fogy el havonta. Én veszek bébiételt, de ha nem engedhetném meg magamnak akkor megfőzném. Az egyik legdrágább pelenkát használom, naponta 7-szer cserélem és mégis elég rá 10000 Ft. Persze mindig akkor veszem, amikor akciós, illetve kuponnal. Kozmetikumok közül csak gyógyszertári fürdetőt használok és gyógyszertári popsikrémet, illetve ritkán Sudocremet, ami drága, de nagyon sokáig elég. Én nem használok olajat, hintőport, testápolót, mert még nem kell a lányomnak. A popsitörlőt még sosem számoltam, de kb. 1000 Ft havonta.
2013. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiből ki lehet jönni.Én sem az olcsóbb dolgokat veszem,de a kozmetikai szerek sokáig kitartanak.A pelusból is a Liberót használom,bébiételt is veszem,de szerintem havonta ez reális összeg.
2013. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De persze azért nem árt megnézni,hogy mi mennyi,és hol olcsóbb.Én pl.a Gabi popsitörlőt használom,350Ft-ért veszem,még a másik boltban ugyanaz már 800Ft körül van.

Utolsó voltam.

2013. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én az első fél évről tudok nyilatkozni.

2-es a márkás pelus sem olyan drága!Vagyis mi még a 3-as pelust használjuk de a 4-5 méretű se egetrengető. Darabáron van köztük 5 ft? 100db-nál az az 500 ft. Sőt a legelején még olcsóbbak a 0-1-2 méretű pelusok.

Mi Liberot (baby soft slim fit)veszünk a 3699 a Sparban a 64 db-os és két hétre elég! Azaz egy hónapban még a 10000ft-ot sem éri el. A Pampers ugyan ennyibe kerül ,csak a fiamnak az nem jött be!


Kérdező: ahogy írtam az első fél évről tudok írni amit mi használunk.

Pelus havi max.10000ft.libero

Popsitörlő max 3db.1500ft.pampers

Fürdető:300ft

Popsikrém :2200ft 2 havonta veszem,egy Sudocrem és egy orvos által felírt.

Ruha :ez rajtad függ .Én bevásároltam előre 6 hóig ruhákat mikor terhes voltam vaterán. Mindennel együtt 50000ft-ból kijöttem mégis minden hónapban veszek még használtan ruhákat azért mert tetszenek és azért is mert nem gondoltam volna ,hogy ilyen gyorsan fog nőni és rugiból már a 6-8 hós kell,minden másból 68-as.

Néha kap tápszert: az havi 2200ft ( Milumil)

Most kezdtül a hozzátáplálást ez napi 250 ft körül jön ki.

Minden mást nem a 25 ezres keretbe tartozik. Én szinte mindent használtan veszek így sokat spórolok.


De ennél olcsóbban is ki lehet jönni főleg ha muszáj! Mi magunkon spórolunk nem a gyereken. Gyest,csp és adókedvezmény az amit a gyerek kap. Ezt mindet ráköltjük,ami marad az megy egy bankszámlára.

2013. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!