Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisbabám arcán sok...

4 hetes kisbabám arcán sok pattanásos kiütés van. Mitől lehet, baj ez?

Figyelt kérdés
Csak szopizik.
2013. márc. 14. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy pattanás egy magában fordul elő akkor tejkiütés, viszont ha sok kis pattanás vagy egymás mellet, akkor az ekcéma. Nekünk is volt ekcémánk ugyanebben a korban de most már elmúlt. 4hós
2013. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos több van (3-4) egymás mellett, illetve van a fején is 1, itt-ott az arcán a kis "pampuskáján".

Nem kell semmivel kezelni? Nem marad heg a helyén?

2013. márc. 14. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Van baba kori pattanás is. Ez attól van, hogy a baba a terheség alatt " átvete " az anya hormonjait. Az interneten utána lehet olvasni. De ez elmúlik :-)
2013. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kezeld semmivel. Nekünk nagyon nagyon sok volt az arcocskáján, állandóan a netet bújta, hogy mi lehet, de végül a doki mondta, hogy ekcéma. Azzal lett vége, hogy lehámlott az a részt ahol az a sok kicsi volt. Ezt szteroidos kenőccsel szokták kezelni, de már csak akkor, ha agresszív vagy nem is tudom, igazából ez nem ajánlatos. ÉN vártam, nekünk szép lassan elmúlt. És valóban az anyai hormonoktól is lehet. Ne aggódj, el fog múlni ne csinálj vele semmit, vagy ha viszitek orvoshoz is akkor mutassátok meg neki, hogy ő mit mond rá.

első voltam :)

2013. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekunk is volt doki mondta, hogy nem kell vele semmit csinalni. Az anyatejben levo hormonok zsirok is okozhatjak. Szepen elmult mar! 3 hos
2013. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt,de nagyon durván,tejkiütés volt,kb 2hónapos korára elmúlt!:)
2013. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
lehet az anyatej hormontartalmától, de lehet attól is hogy olajos magvakat, csokit, kakaósat eszel. Ezeket most inkább hanyagold. Sajnos a pattanások több hétig is megmaradhatnak, de legalább nem jön ki több ha nem eszel ilyesmit.
2013. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!