Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a 0-18 kg...

Mi a véleményetek a 0-18 kg autósülésről?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 1éves, de még nincs 9 kg viszont a hordozó már kényelmetlen neki és stabilan ül, így nem 9-18kg ülést választanánk hanem 0-18kg-t. ugyanolyan jó mint a 9-18-ig vagy 36-ig? mert árban olcsóbb sok helyen.
2013. márc. 14. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a 0-18as ajánlott még neki, mivel háttal kéne még utaztatni jó darabi, viszont mindenképpen olyan kell aminek jók a tesztjei, most a cybex sirona a legjobb ebben a kategóriában.
2013. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a baj a 18-assal, hogy nem sokáig tudod kihasználni. Persze ha anyagilag nem gond, hogy 1 év múlva venni kell nagyobbat, akkor oké. Én a 9-25-öset választottam inkább a 11 hós lányomnak, a hordozó után. Az is dönthető, és szűkítő is van hozzá, viszont sokkal tovább használható. a lányom már 3,5 éves, de még bőven jó neki a 9-25-ös ülés.
2013. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 0-18as 4 éves korig jó, páne nála, mivel nem egy nagy gyerek a lánya, a 9-25öst nem tudod menetiránynak háttal bekötni, pedig ennyi idősen még az az ajánlott és biztonságos.
2013. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen én is a napokban láttam egy riportot amit a gyártók készítettek és azt mondták, legyen bármilyen minőségű, a legjobb gyerekülésed, a legbiztonságosabb ha háttal kötöd be! SŐT 2-3 éves korig csak ezt ajánlanák! mert hiába van többszázezres hyper ülésed, ha a gyereked nyaka és gerince még nem olyan erős, hogy akár egy hatalmas fékezést is sérülés mentesen megússzon!!

Azt mondták, ha tehetnék 3éves korig törvénybe hoznák hogy háttal kelljen utaztatni a gyereket mert a tesztelések, balesetek során, bebizonyosodik mindig, hogy sokkal veszélyesebb, több a haláleset, maradandó károsodás ha a gyerek menetiránynak megegyezően ül!!


Köszönöm válaszaitokat!!!

2013. márc. 14. 11:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van. Nyáron fogja az eu előírni, hoyg minimum 1,5 éves korig csak háttal lehet majd gyereket utaztatni, de az északi országokban pl 4 éves korig úgy viszik a gyerekeket.
2013. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


érdemes megnézni ezt a leírást, statisztikát!!!

(miért háttal?)

2013. márc. 14. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam már 6 hónaposan kinőtte a hordozót téli cuccban, így nem volt kérdés a 0-18-as. A Concord Ultimaxot 13 kg ig lehet háttal bekötni, a legjobb döntésünk volt, kényelmes és nagyokat alszik benne :) Sokkal biztonságosabb a már leírtak miatt a háttal való bekötés.
2013. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármilyet veszel, mindenképpen próbáld bele az autótokba! Én úgy jártam, hogy netről megrendeltem a háttal is beköthetőt, mert azt gondoltam, hogy a hátsó biztonsági öv szabvány méret, de óriásit tévedtem. Túl rövid volt hozzá az öv, így csak szemben tudtuk használni.

A bolttal is leleveleztem, hogy háttal beköthető, de azt elfelejtették mondani, hogy sajnos nem minden autóba :(.

2013. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Téli ruhában tilos gyereket utaztatni, mindig le kell vetkőztetni elötte mert nem biztinságos.

Netről tilos ülést rendelni, de ezt most már te is tudod. Minden ülés gyártó leírja, hogy a gyereket vásrálás előtt bele kell próbálni az ülésbe és az ülést a kocsiba.

2013. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En ilyet meg nem hallottam hogy teli ruhaban nem biztonsagos utaztatni a babakat. Ennek mi az oka?


Mondjuk nem is tudom hogy lehet megoldani? Otthon beoltoztetem anorakba, leviszem a kocsiba, ott levetkoztetem majd amikor odaerunk a celhoz ujra feloltoztetem, bemegyunk a lakasba es ott ujra le... Hat az en fiam nyugodt termeszetu de ezt tuti nem viselne el! :-)

Azonkivul a suzuki hatso ulesen kizart hogy ra tudjam adni az anorakot.


Ilyen teli felszerelesben viszont mar nekunk is kicsi a hordozo ugyhogy emiatt pont most neztem ki egy concord ultimaxot.

2013. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!