Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam csikorgatja a fogait,...

Kisfiam csikorgatja a fogait, hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Kicsit durva a kérdés hiszen 8 hónapos és csak 3 fogacskája van de tegnap óta rákapott arra, hogy csikorgatja őket. Engem elsősorban az aggaszt, hogy nem e lesz baja a kis fogainak, a fogzománcának, meg hogy (gondolom erősek) de nem törik le?

Másod sorban meg kiráz tőle a hideg amikor meghallom :)

Köszi a kedves válaszokat, és ha van hasonló tapasztalat, meg "hallgatom" azt is.



2013. márc. 14. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csikorgatja ,11 hónapos a lányom,neki 4 darab van! :) Ne figyelj rá,én pl ha mondtam neki,hogy ne csikorgasd,annál jobban csinálta. :D
2013. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem fog letörni vagy lekopni a zománc?
2013. márc. 14. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudatosan csinálja, állítólag a stressz egyik kifejezési formája. Semmi baja nem lesz tőle, idővel magától abbahagyja, az egyik gyerekem nekem is csinálta egy ideig.

Rászólni nem érdemes, mert csak felhívod rá a figyelmet, és akkor már tudatosan fogja csinálni.

Esetleg meg lehet nézni, tudod-e még nyugodtabbá tenni a környezetét, nem zavarja-e valami, ami miatt egy kicsit összegyűlhet benne a feszültség.

2013. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szórakoztatja. Az én fiam is csinálta, és bőszen vigyorgott közben, sőt még 2,5 évesen is néha elkapja a gépszíj, és mosolyogva közli: nézd anyuci hikorog a fogam.

Kizárt, hogy olyan erővel csinálná, amivel le tudja törni a fogát, ahhoz azért több kell, nem tartom valószínűnek a fogzománc károsodását sem. Gondolom már bőszen mosod neki, ha a fogkefe nem károsítja, akkor a csikorgatás sem fogja. Próbálj egyszerűen nem tudomást venni róla, majd elmúlik az újdonság varázsa.

2013. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi. a fogmosást még nem csinálom azt mondták még nem kell. De kellene? hogy és mivel? vegyek baba fogkefét? vagy mivel?
2013. márc. 14. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én az első fog kibújásától mostam a fiam fogát. 1 éves kor alatt elég, ha forralt, lehűtött vízbe mártott gézlappal, vagy textilpelussal áttörlöd minden evés után. Ez azért is jó, mert megszokja a dolgot, és később nem fog ellenkezni, ha meg akarod mosni a fogát ( Az én fiam 2,5 éves és fogmosáskor azért megy a hiszti, hogy magának moshassa. Ezt engedem is neki, de persze utána át kell mosni. Reggel azért időtakarékosabb lenne, ha csak én mosnám, hát ő nem így gondolja). Később jó az ujjra húzható fogkefe, de vigyázz vele fogzáskor, mert nem elég vastag a szilikon, és élesek ám a kicsik fogai. 1 éves kor után már érdemes elkezdeni fogkrémet használni. Amíg nem tudja kiköpni, javaslom a Nenedentet, azt eheti kedvére.
2013. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!