Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejpépet hogy adjátok a...

A tejpépet hogy adjátok a babának?

Figyelt kérdés
a védőnő nem mondott semmit, mivel nem támogatja a négy hónapos hozzátáplálást, hiába tápszeres. A tejpéppel étkezést lehet kiváltani? pl ha egyébként meginna 180ml tápszert, akkor adjam neki a pépet a helyett?
2013. márc. 14. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A tejpéppel ki lehet váltani étkezést. De vagy tízóraira vagy uzsonnára adnám neki, ha amúgy a tápszert megeszi. Ha elfogadja a tápszert, nem is fontos a tejpép. Gyümölcs, zöldséggel kezd a hozzátáplálást, de egy tápszeres étkezést ki lehet váltani tejpéppel.
2013. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pár gyümi megkóstolása után adtam csak a pépet. Igen, ki lehet váltani étkezést vele. Ugyanúgy tejalapú, mint a tápszer. Pl kiváltod a gyümivel a tízórait, a péppel pedig kiváltod az uzsit. Az összes többi kaja pedig marad a tápszer, amíg nem jönnek a főzelékek, és a mégtöbb ételféle, hús, tészta.
2013. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálást nem tejpéppel szokták kezdeni, hanem almalével, őszibaracklével, majd gyümölcs és zöldségpépekkel szép sorban, lassan kis mennyiségeket kóstoltatva.

A tejpép gyakorlatilag tápszer csak sűrűbb és általában van benne cukor. Én is elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást, de tejpépet csak 6 hónapos kora után kapott. Én személy szerint nem szeretem, mert a lányom tápszerből 200 mili körül eszik, tejpépből pedig jó esetben 80 gr-ot, de van amikor csak 50-et és így is kis pehelysúlyú. Sok baba szereti, majd próbáld ki, de szerintem később.

2013. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem, hogy miért erőlteted a hozzátáplálást?
2013. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*megkérdezhetem
2013. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiam igaz anyatejes volt, de 4 hós korára kevésnek bizonyult az anyatej,és védőnői javaslatra először tejpéppel kezdtük a pótlást. A déli étkezést kezdtem kiváltani ezzel. Elkészítettem egy adag tejpépet, amennyit a dobozán javasolnak, abból megevett valamennyit, majd utána még szoptattam. Minden nap egy kicsivel többet evett a pépből, és kevesebbet szopott, pár nap alatt pedig kiváltottuk ezt az étkezést tejpépesre.

Ezt neked is javaslom kezdésnek, nyugodtan adhatod neki egy teljes étkezés kiváltására. Utána még szomjas lehet, akkor ihat teát vagy felforralt vizet.

Én úgy tudom, legalábbis a mi védőnőnknek ez a véleménye, hogy anyatejes babánál ha elegendő az anyatej, akkor 6 hónaposan ráér megkezdeni a hozzátáplálást, de tápszeres babánál nem kell várni addig, már 4 hónaposan lehet, és nemcsak a tejpéppel, hanem a gyümölcsökkel is nyugodtan el lehet kezdeni, utána meg jöhetnek a főzelékek is.

2013. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a dobozán rajta van az adagolás, de az kezdetnek sok.


én nem igazán tudtam értelmezni, hogy a kanál alatt mit értenek, mert nekem 3 különböző mertű evőkanalam is van..., így a tápszereskanalat (amit a tápszerekhez adnak) használom mérőeszközként, az az etalon :)

szóval először két táposkanálnyi mennyiséghez adj annyi vizet, hogy kevergetés mellett kb tejföl állagú legyen. kicsit hagyd állni, mert megszívja magát a tejpép és akkor még adj hozzá vizet.

ha mérős pohárból öntöd hozzá a vizet, akkor látod, hogy mennyit kell.

tápszerből meg nyugodtan csinálj először ugyanúgy 180-at, meglátod mennyit iszik meg belőle, és akkor legközelebb kevesebbet csinálsz, hogy ne menjen kárba.

először macerásnak tűnhet, de ezt is ki kell tapasztalni :)

fontos! a tejpépet kanállal ad a babádnak, ne cumisüvegből.

és igen, kiválthat egy étkezést, de folyadékra ugyanúgy szüksége lesz a babádnak.

én először vacsorára adtam a babámnak, utána ismét végigaludta az éjszakát.

2013. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem erőltetem, de a tápszertől 2 hónapos kora óta, annyira undorodik, hogy folyamatosan váltanunk kellett, amikor egy doboz elfogyott
2013. márc. 14. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Lányom nem eszi a pépet annyira.200mili egy adag kaja neki,de pépből 60 mili viz+port eszik meg és utána rögtön a tejet vagy tápot kéri még.Nem kell neki pép,olyan édesek azok.Ha mást adnál neki,az gyümölcsés zöldség legyen,ne cukros s...r...Hány kg a kicsi és miért akarsz neki pépet adni?
2013. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A védőnőd a tejpéppel való kiváltást támogatja? Mert ha nem, akkor miért akarod kikerülni a rosszabbik megoldással?


Szerintem nyugodtan elkezdheted a hozzá táplálást, de gyümivel kezd, meg krumplival, és szépen haladj sorban. Amikor már kiváltanál két étkezést akkor legyen az uzsi mondjuk a tejpép. Addig csak alkalmanként add neki, de ne azzal kezd.

2013. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!