Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan élitek meg az...

Ti hogyan élitek meg az anyaságot?

Figyelt kérdés
Tudom,kicsit furcsa kérdés,hiszen én is anya vagyok.Tulajdonképpen az érdekelne,hogy szeretitek-e csinálni,tényleg élvezitek-e mondjuk a pelenkázást,öltöztetést,vagy csak elvégzitek,mert meg kell csinálni?Többször olvastam már,hogy van aki nem szeret szoptatni,de vajon a többi tennivalóhoz is van aki így viszonyul?Persze a kakis pelus cseréje nem hiszem,hogy valakinek kedvence,nekem sem az.Én személy szerint nem is igazán gondolok arra,hogy szeretem-e,megcsinálom és kész.Ne haragudjatok,hogy fecsegek itt össze-vissza,jobb dolgom is lenne 3 hónapos baba mellett,csak számomra még mindig olyan furcsa,megfoghatatlan,felfoghatatlan,hogy itt ez a kis jövevény.Sokszor próbálom megfogalmazni magamban,hogy hogyan is szeretem őt.Az anyák azt mondják nem lehet semmihez sem hasonlítani.Elgondolkozom rajta,hogy tényleg így van-e.Mikor ránézek,hallom,hogy gőgicsél mosolygok,ha rám mosolyog valami eláraszt,de nem tudom mi,annyi erős szeretet,hogy nem is tudom már egészében átérezni.(?) vajon ez az anyai szeretet? Még egyszer ne haragudjatok és köszönöm annak,aki elolvassa:)
2013. márc. 14. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3 honapos a kisfiam. Szuper dolog, hogy a mosoly az elso amit csinalnak, mert ez tartja bennem a lelket. most mar kezd ertelmesebb lenni,, lehet vele jatszani, nem mint az elejen. Az eleje szerintem eleg nehez, mert semmi visszajelzes nem jon.

Szamomra ami meg kicsit nehez, hogy elfogadjam a regi eletemnek vege. Nem mehetek mar csak ugy el moziba, vasarolni, baratnozni. Minden elmenetel egy tortura es szervezes.

A pelenkazas es furdetes stb-n nem gondolkodtam, hogy szeretem-e. Azt hiszem csinalom, mert kell. Amikorn3x pelenkazok fel ora alatt, akkor biztos nem szeretem :). Viszont egyre jobban szeretek vele foglalkozni nezni ahogy kezdi a kezet hasznalni stb.


Biztos ido kell mindenkinek hogy atalljon az anyai szerepbe.

2013. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok anya, előttem áll még két hét... :) de körülbelül ugyan ezek az érzések kavarognak bennem már most,csak kezdeti fázisban. egyszerűen elképzelni nem tudom,felfogni,hogy milyen az az anyai szeretet,fogom-e érezni és mi lesz ha nem? hogy milyen lesz ha itt lesz kint velünk? ha nem bírok megbirkózni a feladattal, vagy csak a tudat,hogy mindig mellette kell lenni,mert tőlünk függ... nagyon furi. olyan idegennek érzem még elképzelni is a helyzetet. én...babázok... de nagyon kíváncsian várom! :)

sajnálom,hogy nem tudok számodra értékes választ adni,de jó tudni,hogy mások még szülés után is vannak "kétségek közt" egy kicsit :)

2013. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos kislányom van.

Amiket írtál,hogy pl.szeretek-e pelenlázni ebbe sose gondoltam bele.De most,hogy ilyen dolgokon tépelődök-hála neked :D-rájöttem,hogy nekem a napok csk úgy mennek.Nem tudom eldönteni,hogy élvezem-e este fürdésnél a kislányomat öltöztetni,mert ez olyan hogy mondjam rutinszerű.A napjaink telnek,és imádom,a mindenem,de valahogy már minden hozzámnőtt,ami vele kapcsolatos.Új dolgokat produkál,napról napra egyre gyarapszik a tudása,és én ilyenkor mindig határtalanul boldog vagyok,csak a mindennapok már természetessé váltak.Az első időszak nem ilyen volt.Furcsa volt,és bevallom volt egy mélypont,amikor nem tudtam mi van.Rámtört a pánik,nem fogtam fel,hogy van,de ez elmúlt.

2013. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon féltem az egésztől, nem is igazán akartam gyereket, sosem tudtam velük mit kezdeni.

Mikor megszületett és először odahozták szopizni (császár után), furcsán néztem rá, és nem nagyon éreztem semmit. Aztán pár nap után azt mondtam, hogy a legnagyobb szerelem érzése sehol nincs ehhez képest :). Mindenki csak csodálkozott (én is), hogy micsoda türelmem van hozzá. Azóta is hálálkodok ezért a kisfiúért, hogy kaptam őt az életembe. El sem tudom mondani, hogy mennyire szeretem a kakis pelusaival együtt :D. Néha már azt gondolom, hogy dilis vagyok, annyira elönt ez a nagy szeretet :).

Szoptatni is szeretem, pedig már 16 hónapos, de még mindig cicin alszik el, én pedig szívesen bújok oda hozzá.

Persze néha ki tud akasztani, de olyankor mindig eszembe jut, hogy mennyire örülök annak, hogy ilyen kis eleven és egészséges.

Na, ez jó nyálasra sikerült, bocsi :).

2013. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 wartburg353s ***** válasza:
100%
Az én fiacskám 2,5 éves. emlékszem, milyen nehéz volt megszokni, hogy ennek a csodálatos kis emberkének én vagyok az anyja. Az első perctől kezdve szerettem, és élveztem még a pelenkázást is (igaz, csak addig, amíg anyatejes volt, utána a szag miatt igyekeztem minél gyorsabban csinálni), de az önmagamról alkotott kép elég lassan változott, azt hittem, egy anya nyugodt, felelősségteljes, mindig magabiztos, én meg sokszor szétszórt vagyok, néha bolondos, és kicsit önző meg hisztis. Szóval nem illett rám az "anya-kép", de aztán valahogy tudatosult bennem. Boldog vagyok, mert úgy látom, a kisfiam is boldog. Nagyon jó érzés az ő anyukájának lenni, de én se tudom megfogalmazni, mi az anyai szeretet. Sok szép idézetet olvastam már, de mindből mintha hiányozna valami.
2013. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is azt hiszem, hogy sokat komolyodtam :).

4. voltam

2013. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én ugy érzem, hogy más ember lettem. Felnőttem!

Igaz 34 voltam mire megszületett az én kisfiam. De vártunk is rá egy pár évet. nekem egy tündér kiskrapekom van. nagyon kevés bajom volt eddig vele. Meghálálja, hogy sokára jött. (szoktam mondani) Jövőhéten lesz 1 éves. Egyre többet lehet vele játszani. Nagyon sokminent megért. Egész álló nap benem áll a kis szája. Tele van élettel a lakás. Már nagyon kelett is nekünk ez a kis drága. Egyszerüen imádom, az életemnél is jobban!

2013. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem még a szemem is néha könnyes lessz,amikor gőgicsél vagy mosolyog egyett.3 hónapos kislány anyukája vagyok,életem legnagyobb boldogsága.A pelenkázás meg...amikor pár napos volt,azt mondtam anyukámnak,hogy még a kakáját is megenném ha arrol lenne szó:D

Szóval tény és való:az anyai szeretet leirhatatlan...és a tudat,hogy van nekem boldogabbnál boldogabbá teszi a napjaimat és az életemet:)

2013. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hós múlt.Imádom, anya is imádok lenni. Mondjuk öltöztetni, fürdetni is szeretem, bár ő nem annyira élvezi az öltözést, szerencsére a fürdéssel nincs gond. Persze megcsinálom azért is, mert muszáj, de nem is szeretem, ha más csinálja( apa, anyukám). Szóval én szeretek itthon lenni vele, szeretek vele foglalkozni, szeretem, mikor reggel kikukucskál a kiságyból, és nézi, ébren vagyok-e, szeretem, mikor jön, hogy vegyem fel, szeretem, ahogy mosolyog, ahogy keres, ha nem lát. Hát nekem ilyen érzés:)
2013. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet, velem van a baj, de én nem tudok ilyen csöpögősen, mézesmázosan írni az anyaságról, mint az előttem szólók.


3 hónapos múlt a lányom, nagyon szeretem, egy mosolygós tünemény.

De!

Ha elkezd üvölteni, attól a falra mászok.

Olyan hangereje van, hogy belecseng a fülem, olyankor vörös fejjel üvölt és bármi baja van, sosem lehet megnyugtatni csakis azzal, ha a mellemre teszem.

A nappalok tűrhetőek, de akkor is félve megyek ki a szobából pisilni, teregetni, enni, mert bármikor rázendíthet ha nem lát.

Az éjszakák pedig...

Nagyon kimerült vagyok amiért egyhuzamban nem alszok csak max. 2-3 órákat.


Lehet, hogy ha a férjem mellettünk lenne könnyebben viselném az anyaságot, de így egyáltalán nem látom csupa boldogságnak, sőt. Néha nyűg.

De majd elmúlik, egyszer felnőnek.

2013. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!