Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ennek van értelme?...

Szerintetek ennek van értelme? Többi lent

Figyelt kérdés

Ugye a csecsemők kezdetben elvileg minden létező nyelv hangjait ki tudják ejteni, de csak azok maradnak meg később, amiket a gügyögés során gyakorolnak, amiket a környezettől, főként az anyától, apától hallanak. A többit "elfelejtik", ezért tudunk csak akcentussal beszélni tanult nyelveket.

Csupán ötletként merült fel bennem, hogy naponta párszor angol, francia zenéket,gyerekdalokat, mondókákat beraknék a kisbabámnak, csak hogy hallja azokat a hangokat is. Van rá esély, hogy akkor ezeket is megtanulja és akkor később jobb kiejtéssel tanulna idegen nyelveket, ha ezek nem kopnak el?


Nem szeretnék gyereknevelési kérdésekbe, vitákba belemenni, csupán felvetődött ma bennem ez a gondolat, és kíváncsi vagyok, mit gondoltok róla, vajon van az elméletben valami? Ha van kedvetek, gondolkozzunk rajta együtt!



2013. márc. 14. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Ez érdekes téma,engem is érdekel. Sajnos nagyon nem tudok hozzászólni,mert még nincs benne tapasztalatom, 5 hónapos a kislányom. Néha szoktam németül beszélni hozzá és azt látom rajta,hogy először csodálkozva néz rám,aztán elkezd nevetni. Hogy ez mit jelent azt nem tudom,de jó lenne,ha benne is rögzödnének,amiket mondok neki.
2013. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia, örülök, hogy írtál. Nekem 3 hónapos a kisfiam. Sajnos nem tudok olyan szépen egy nyelven sem (kiejtésben), hogy én beszéljek hozzá, ezért gondoltam erre. De múltkor énekeltem neki a Sur le pont d'Avignon-t és arra nagyokat kacagott :)
2013. márc. 14. 20:08
 3/11 anonim válasza:
9%
szerintem inkább hallgattass vele komolyzenét, az mégse olyan ráerőltetett tanulás, ugyanakkor az értelmi és érzelmi fejlődését is meghatározza (nyelvtanulás, memória, lelki egyensúly stb)
2013. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy bevalik-e a modszer de szerintem az otlet jo! :-) vegulis azzal hogy zenet hallgattatsz vele csak jot teszel, es elmeletileg meg abban is igazad lehet hogy rogzulnek benne a hangok kiejtesei. Nalunk apa csak nemetul beszel a kisfiunkhoz mert o nemet (bar beszel magyarul). De meg kicsi , csak 6 honapos ugyhogy egyenlore nem tudom megmondani hogy milyen a kiejtese amikor gagyaraszik. :-)
2013. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Komolyzenét is hallgatunk, sőt, zongorázok neki révén, hogy az a szakmám, már a hasamban is operába járt, szóval ez megvan. De nem értem, hogy ez miért lenne ráerőltett tanulás? Elmagyarázod? (mielőtt félreértenél, nem bunkón kérdezem, csak kíváncsi vagyok, hogy miért gondolod így, hogy ha más nyelvű szövegű zene megy, az annak számít)
2013. márc. 14. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Na az tök szupi! :-) Amugy vannak nagyon egyszerű mondókák is németül,angolul,amiknek könnyű a kiejtése,simán megtudod tanulni. Biztos tetszeni fog a babádnak,már csak a dallama miatt is.
2013. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
az hogy kulfoldi gyerekdalokat hallgattok attol meg nem ragad ra jobban az angol/francia.ha ez igy lenne akkor minden masodik ember jol beszelne angolul hiszen angol slagereken nottunk fel.
2013. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azon nőttünk fel, bár én kisbabaként, gyerekként inkább Halász Juditot és Kalákát hallgattam bakeliten :).


Az egyszerű mondókákra: jól tudok ezeken a nyelveken, meg tudnám tanulni, csak a kiejtésem nem olyan jó, így pont a hangok miatt nem lenne célra vezető. Nem nyelvtanulást szeretnék, csak tényleg, hogy ezeket a hangokat később esetleg ki tudja majd ejteni, ha konkrétan a nyelveket tanulja majd.

2013. márc. 14. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
hat nem tudom,ehhez jobban kene fejleszteni nem csak par dallal es mondokaval es rendszeresen egesz gyerekkoraban.
2013. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi angliában élünk, de én nem beszélek a gyerekhez angolul, mert nem tökéletes a nyelvtudásom és nem akarom rosszul megtanítani. Most 3 és fél hónapos. Mi sokat hallgatunk babazenét angolul, amiknek tényleg könnyű a szövegük meg a kiejtésük se vészes. Ha éneklem a zenével együtt, azt nagyon élvezi. Emellett megy a tv majdnem egész nap. Angol mesecsatornákat nézünk illetve hallgatunk játszás közben. Remélem abból azért ragad rá valami, mellesleg én is sokat tanulok belőle. Ha esetleg van rá lehetőséged, hogy idegen nyelvű csatornákat nézzetek, az szerintem sokat segít.

(Mielőtt valakinek szemet szúr, hogy 3 hónaposan tv-t néz a gyerek, megjegyzem,hogy nem ülünk előtte egész nap, max összesen egy órát elszórva a pihenő székben.)

2013. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!