Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ekcéma az ilyen?

Milyen ekcéma az ilyen?

Figyelt kérdés

8 hónaposom arcán múlni nem akaró piros száraz folt van, ami viszket neki (a testén sehol nincs). Ekcémát állapítottak meg 3 hónapja, illetve 2 hete tej és tojásmentes diétán vagyunk (allergiateszt mutatta ki), mert még szoptatok.

Viszont ha kint a levegőn vagy bent alszik 1 órát, félórát és közben bekrémezem, a pirosság az arcán megszűnik, elhalványodik. Amint rávakar egyet, kettőt rögtön visszapirosodik neki, apró hólyagokkal. Kaptunk anno szteroidos krémet (3 nap után ugyanolyan volt neki), shea vajjal kentem, linola fettel, alsollal, most exxema repairrel próbálkozom. Este is kenem neki, ha felkel enni. A diéta remélem segít, de ez érdekelne hogy az ekcéma így viselkedik, vagyis ha nem nyúl hozzá az illető, akkor elhalványodik? Bocsi, ha hülyén fogalmazok, de remélem érthető. És várnék esetleg tippeket, hogy milyen bőrbarát krémmel kenjem a bébimnek az arcát, hogy ne viszkessen neki, amíg a diéta nem hatásos.


2013. márc. 14. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 3 hónapos babám is ekcémás és neki is ilyen. Én anyatejjel kenem, meg kókusztejjel, mindkettő nagyon jó, de sajna neki is visszajön. Nekem azt mondták, h nagyon melege van, amikor alszik és azért jön elő mindig alvás után. Megfigyeltem hogy tényleg mindig azon az oldalon pirosodott ki, amelyiken feküdt. Most két napja leveszek róla egy réteg ruhát alvás előtt és jobbnak tűnik. Esetleg próbáld meg ezt is. Ja és a kókusztej igazi kókusztej, nem vmi bolti kutyulmány. Talán bioboltban lehet kapni, de ezt nem tudom mert nem járok bioboltba.
2013. márc. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én is az exxema krémet használom, mert nincs benne szteroid.

az biztos h a vakarástól csak rosszabb lesz!

2013. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!