Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalas 7 honapos baba....

Bogarszemu kérdése:

Hozzataplalas 7 honapos baba. Mennyi az ajanlott adag pl a vacsora tejpepbol? Es hanyszor kene ennie ha anyatejes?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

7 hósan minimum egy ebédet már ki kellene váltani ami zöldség legyen ha csak azt váltották ki. ez kb 100-200gramm.

ez szerintem a minimum.


maximum tejpépböl 130ml-nyi viz hozzá adása. ez is kb 200gramm. ennél többet soha nem adnék lányomnak.


Nekem második lányom hatalmas evö. most 8 hós, de 3x eszik egy nap ebéd-zöldség, délután-gyümölcs, este-tejpép. mindenböl egy egész adagot ami kb 200gramm. de ennél többet nem adok neki. nem is éhes utánna, de szerintem képes lenne többet enni. ha én fözök neki akkor is porciozom neki kb 200grammonként, mert mindent felfalna.amúgy nem éhes ennyitöl sem.

2013. márc. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi először a tízórait váltottuk ki 6 hósan. Most töltötte a 8 hónapot, és már majdnem kiváltottuk az ebédet. 2 hónap alatt eléggé stagnált a súlya, így védőnői tanácsra ebéd után kiváltjuk az uzsonnát is, illetve kap majd vacsira vmennyi tejpépet, utána cicit. Reggeli marad még szopi. 8 hónaposan 200-220 ml egy adag. 6 hósan 150-200-at mondtak. Én 170-180-at adtam neki mostanában, lehet, h ezért is stagnált a súlya. De én sem akarok neki bármennyit adni, mert megenné sztem :)
2013. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!