Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálásnál mennyi idő...

Jkriszta84 kérdése:

A hozzátáplálásnál mennyi idő alatt váltottatok ki egy-egy etetést?

Figyelt kérdés
A babám nem nagy étkű, így nehezen megy a gyümölcs és zöldség. Egy-egy kanál után becsukja a száját, nem tudom rábírni, hogy tovább egyen. Ezért szopi lesz belőle. A következő etetésnél szopik aztán megint próbálkozok általában valami mással, de azt sem akarja megenni. Néhány kanál és annyi. Amit jobban szeret abból is csak max. 60 g fogy el. Próbáltam többet adni játékosan, megette, aztán mindet kihányta. 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és 2 hónap alatt még mindig ugyanott tartunk. Néha elkeserít, hogy főzök neki és próbálom változatosan adni az ételeket, mivel minden megmarad, így az étel a kukában végzi.
2013. márc. 15. 23:29
 1/7 kíváncsicska ***** válasza:
A húgom kislánya 8 hónapos korig szinte nem fogadott el semmi szilárdat. hónapos korára jutottak el odáig, hogy kiváltottak egy étkezést.Ne aggódj előbb utóbb el fogja fogadni.De arra figyelj, hogy egy ízzel (nekünk a doki mondta) 7 napig próbálkozz.Az elején betartottam és addig míg ki nem váltottam 2 étkezést egy ízt 7 napig adtam.Utána már csak 3-4 napig.Én ennek tudom, be hogy nem lett finnyás megeszik mindent.Nem próbáltam egyből más ízt had szokja az anyatej után.Húgom másképp csinálta, volt hogy 2 ízből álló dologgal kezdett,1-2 napig adta neki és a lánya alig eszik meg valami.Én ezt annak tudom, be hogy nem volt megfelelően kivárva, hogy 1 ízt megszokjon.
2013. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, ráaadásul ikreim vannak. Pár napig hagytam a francba az egészet, mert betegek,étvágyuk is elég volt. Tegnap ebédre 100-100 g-ot kaptam, kislányom nem ette meg, és ez is fél órás procedúra volt...

Hűha akkor lehet ezután 1 hétig kóstoltatok én is....

2013. márc. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi is így kezdtük, másfél hónap után sikerült kiváltani 1 étkezést, rá 2 hétre az uzsit is.
2013. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megpróbálom a 7 napos kóstoltatást. Remélem beválik.
2013. márc. 16. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, mi 2-3 napnál tovább nem kóstoltunk 1 ízt még az elején sem, utána meg már naponta kapta az új dolgokat, de a fiam mindent gond nélkül megeszik, egyáltalán nem válogatós. Egyébként az első étkezést 2 hét alatt váltottuk ki, a többit szinte egyik napról a másikra. Most 9 hónapos múlt, már csak reggel és este eszik tápszert.
2013. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 5 napig kóstoltattam egy izt.Volt,hogy elsőre nem izlett neki,vártam vele pár napot és újra próbáltam.Védőnő is ezt tanácsolta,ha elsőre nem izlik valami a fiamnak nem biztos,hogy másodjára esetleg harmadjára nem fog.Bevált:)

Most 10 hónapos és bizony egy kicsit elkezdett válogatni,már nem eszik meg mindent,de természetesen nem olyan sok félét válogat ki.De neki is van saját izvilága,izlése és jobban belegondolva én sem eszek meg mindent:)

2013. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi is 2 hónap alatt váltottunk ki egyet, utána az ebédből annyit megevett hogy szinte azonnal a másik étkezést is kiváltottuk. később akartam de a lányom közbeszólt :)
2013. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!