Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak mennyit segít a párja...

Másnak mennyit segít a párja otthon a háztartásban és a gyerekkörül?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem nem sokat,pedig lenne lehetősége rá!Néha már elegem van a háztartásból!! 8hónapos kislányom pedig igényli hogy vele legyek,így néha "romokba"a ház,és nem látom az alagút végét.
2013. márc. 16. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem két lányom van, 4 és 2 évesek, illetve hamarosan megszületik a harmadik babánk. A párom sokat dolgozik, szinte csak aludni jár haza. Minden rá marad.
2013. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem ha éjjel kel a kicsi, néha Ő is kel Hozzá és Ő sgít Neki visszaaludni. Reggel is sokszor Ő hozza be a közös ágyba egy kis játékra, majd kiviszi, míg megágyazok és kezdi vetkőztetni, pelusozni, én meg kiválasztom az aznapi rucit és befejezem az öltöztetést.

Játszik Vele, mutat Neki ezt azt, este ha addigra itthon van, csinálja a vizét, sokszor Ő fürdeti és a vacsiját is apa készíti, majd általában Ő fekteti le. :)


Szerencsém van, mert, amire megkérem a háztartásban is megcsinálja, pl a szemetet magától is leviszi, cseréli, stb, de porszívózik, és elpakol kaják után a mosogatógépbe is ha kérem. :)


A lányunk 10 hónapos és Vele is minden rendben és arra neveltem, hogy magában is eljátsszon, így amíg reggel takarítok, ebédet főzök, vagy a szokásos teendőket csinálom, a járókában, a biztonsági őves hintájában, vagy az etetőszékében elvan, így nem kell minden pillanatban figyelnem Rá, meg más okból sem hagyom, hogy a lakásban minden felé mehessen, míg dolgozom. (pl van egy kutyánk és felügyelet nélkül nem szeretném együtt hagyni őket, hiába tudom, hogy nem bántaná, meg a konyha, étkező, előszoba, folyosó köves és az hideg, így úgyis ott lenne, ahol én, és ott felfázna. :)


Neked hogy telik egy napod és miket szabad csinálnia a kicsinek, merre mászkál a lakásban?

Miért nem tudsz takarítani, vagy rendet tartani Vele?

Hogy igényli, hogy Vele legyél? egész nap csak nem játszol Vele? Az én lányom ha mellette ülök, akkor is eljátszik magában, persze azért jön, mutatja mivel van elfoglalva, meg elveszem, visszaadom, de egyedül is elvan. :)

(már bocsi, h így visszakérdezek. :)

2013. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én párom nagyon sokat segít.Szerencsés is vagyok vele,úgy érzem!Pedig rengeteget dolgozik,de mégis igyekszik megcsinálni mindent.Takarít,porszívózik,főz,port töröl stb...Én pedig addig foglalkozhatom a lányunkkal,aki még csak 2 hónapos.
2013. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem is igyekszik segíteni,amiben tud.

Néha főz,meg összetakarít itt-ott.

A gyerek körül is segít.Játszik vele,vigyáz rá,

fürdeti,öltözteti stb..

Örülök,hogy ilyen!

2013. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig a férjem főz. Néha el is mosogat, ha megkérem kitereget. Szemetet kiviszi. Babával elvan, ha egyedül vannak, ugyanúgy pelenkázza, eteti, mint én. Együtt fürdetjük, a vizet ő hozza be, öltöztetni is segít utána. Amíg hozok tápszert, ő sétálgat vele, mert ilyenkor rendszerint sír a fáradtságtól vagy ő hoz tápszert, én sétálok. Hétvégén, vagy ha én suliba megyek, vagy ha beteg vagyok, felkel éjjel is, de van, hogy csak úgy hétköznap is. Hajnalban én vagyok a babával, de reggel tudok aludni( hétvégéről van szó), mert akkor felkel, és elvannak. Porszívózni, felmosni is szokott, általában felajánlja, hogy akkor ha gondolom, megcsinálja. 7 hós a fiunk.
2013. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 gabszem ***** válasza:
Az én párom sokat segít. Rohan haza a munkából.Bármit megcsinál a kezdetektől. Pelenkázás, öltöztetés, fürdetés, játék, etetés. A házimunkában bármit magától megcsinál: rendrakás, ágyazás, porszívózás, portörlés. Plusz mellette mindent megbütyköl itthon, egy ezermester :) Nagyon szerencsés vagyok.
2013. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elég összetett a napunk.Kb:fél 8kor ébred,én is vele. Tisztába teszem,átöltöztetem,aztán reggeli.Ezután mivel le kell fejni a tejet neki az következik.Ez kb:1óra. Aztán alvás,ami fél óra.Eközbe odakészítem neki a kaját,felmosogatok.Ha felébredt,beleteszem a járókába,folytatom a dolgom.Kb:fél 11-11 körül ebédel ami 45-50percbe kerül. Aztán kicsi játék és megint alvás fél óra.ha felébred,ha jó passzba van akkor elvan a járókába,ha nem akkor csak sír,sír,sír-na de nem hagyom így vele játszok,vagy sétálunk.Aztán megint kajcsi,ugyan úgy 45-50perc.Aztán alvás.(néha én is)megint 30perc. Én elkezdem a tejet lefejni,ha felébred játszik magába 1kicsit,aztán velem.Aztán fürcsi stb....
2013. márc. 16. 22:14
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én férjem is MINDENT megcsinàl, bàrmiben szàmithatok rà-ha nem ilyen lenne,nem szultem volna neki gyereket,hiszen egyutt vàllaltuk és szerintem igy (lenne) a normàlis minden csalàdban,ezek (is) alakitjàk a késobbiekben a koteléket! amugy szinte a màsodik hozzàszolo az én életemet irta volna le. :)) nàlunk is igy zajlanak a dolgok és nekunk is van kutyànk . A lànyom 7honapos
2013. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hmmm....szerintem én csinálok valamit rosszul,vagy rosszul választottam....
2013. márc. 16. 22:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én átérzem a helyzetedet, nekem sem segít a párom szinte semmit. 5-kor hazaér a munkából, max. 5percet játszik a kislányunkkal, vacsorázik, utána tv, számítógép. Este fürdés előtt levetkőzteti. Amikor nem dolgozok (külföldön élünk, heti 2 napban vissza kellett mennem) ennél többet nem csinál. Amikor pedig ő van itthon a kicsivel, akkor főz, elmosogat. Ezen kívül csak a bevásárlás az ő dolga (ezt viszont önként vállalta), a szemetet max akkor viszi le, ha összeszedem az összes szemeteskosárból egy helyre. Elfogadtam ezt a helyzetet, bár nem mondom, hogy nem irigykedem, mikor olvasok a többi jó fej apukáról (örülök, hogy vannak szerencsésebb anyukák), de én választottam magamnak. Nálunk is előfordul, hogy szalad a ház, bár próbálom magamat utolérni, de ha a kislányom nincs el magában amíg én takarítok, akkor hagyom inkább az egészet, és megpróbálom megcsinálni esti alvás után (vagy másnap, vagy harmadnap.... :D)

Kitartást neked! Előbb-utóbb könnyebb lesz. (remélem)

2013. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!