Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak 8 hónapos kisbabámna...

Mit adjak 8 hónapos kisbabámnak reggelire?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a tápszer már kevés neki (nem is a mennyiség, mert abból 230-at csinálok, hanem már az első 30 mlnél kiveszi a cumisüveget, nézegeti, iszik egy kicsit stb), mintha várna még vmit utána. Az ebéd is hasonló tápszer és főzelék. ti mit adtok/ adtatok babátoknak ilyen idős korban?

2013. márc. 17. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kekszet, joghurtot, gyümölcsöt
2013. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom lassan 10 hónapos, de reggel még mindig elég Neki kb 270 tápszer, majd 10 óraira gyümölcs keksszel, ebédre amit főzök Neki, majd uzsi tápszer, és vacsi cici plusz tejpép gyümölcslével keverve, vagy vízzel. :)

Nem kap pl kenyeret, felvágottat, és ilyesmit. Te adsz Neki darabosat, vagy kekszet úgy, hogy Ő rágja? Az enyém már többször öklendezett ilyentől, így én nagyon félek, húzom ameddig lehet. :)

2013. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem adtam még neki kekszet, még nem mertem, egy picit még várok, de a babajoghurt (vagy normális joghurt??) jól hangzik. Kipróbáljuk lehet. Ha még valakinek van ötlete várom szívesen!
2013. márc. 17. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:

én reggelire tejpépet és tápszert is adok a babámnak.

tízóraira gyümölcs, joghurt, kefír.. gaponapéppel vagy keksszel dúsítva

ebédre főzök neki (zöldség + husi, krumplival vagy rízzsel/kölessel dúsítva)

uzsonna hasonló, mint a tízóra, vagy ha többet főztem, akkor ami ebédre volt

vacsorára jóéjt tejpép+tápszer a menü

elég nagy étvágya van, de le is mozogja :)

2013. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én sem bolti kekszet, hanem én sütök itthon, gyümölcsös, adalékanyagmentes kekszet :)

Joghurtból szerintem nem kell külön baba joghurt (lányom amúgy utálta), sima natúr. Ha még nem evett, először csak 1-2 nyalásnyi. Aztán majd egyre több. Jobb, ha otthon teszel bele gyümölcsöt (megint csak a cukor és adalékanyagok miatt)

2013. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sinemil péppel dúsított tápszert adtam neki kanállal reggelire, mert simán a tápszert nem fogadta már el üvegből...Talán próbáld meg te is így....Tízóraira gyümit milupa 6 gabonás piskótával, vagy pici joghurttal! Ebédet én is főzök,akkor főzelékeket kapott főleg hússal! Uzsi joghurt, bele valami gyümi, vagy keksz, vagy ha kitolódott maradék főzi! Vacsi pép szintén! Mivel neki ekkor már több foga volt, napközben kapott kölesgolyót, az elolvad amúgy is a szájban...És ő már ekkor ette a piskótát kézben, a milupa is nagyon olvadós...
2013. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!