Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tízóraira és az uzsonnára...

A tízóraira és az uzsonnára kapott tápszert milyen mennyiségű zöldség/gyümölccsel lehet kiváltani?

Figyelt kérdés

Eddig evett mondjuk 180 ml tápszert, akkor mennyi gyümit adjak neki? Vagy majd Ő jelzi, hogy mennyit kér? Honnan tudjam, hogy mikor ne adjak neki már tápit? Vagy még ilyen korban nem kell kiváltani? De úgy látom, hogy szívesen enné a gyümölcsöket és zöldségeket. 6 hós, végig kóstoltattam már mindennel, amit az Ő korú babák ehetnek.

A védőnővel csak jövő hónapban találkozok.


2013. márc. 17. 20:58
 1/3 Kerria ***** válasza:

Ugye, első körben csak picit fogsz neki adni, mert meg kell nézni a reakcióját, és a hatását.


Én úgy csináltam, hogy 2-3 babakanálnyi mennyiséget adtam, ha ízlett neki akkor is csak másnap kapott többet, és csak a 3-4. nap után váltottam ki teljesen (addig pár kanálnyi és a rendes mennyiségű tápszer), és gyümiből-zöldségből amennyi jól esett neki.


Ha esetleg nem ízlik többedszeri próbálkozásra sem, nyugodtan keverheted neki a tápival, valószínű csak szokatlan lesz neki az új íz.


Remélem segítettem!

2013. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak a főzelékről tudok nyilatkozni. A védőnő nekem azt mondta, hogy 160g főzelék 200ml tápszernek felel meg. Az én fiam is 180-200ml tápszert eszik, gyümölcsből 140-170g között szokott megenni és ezzel kibírja ebédig.
2013. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ÈN azt mondanám hogy ne figyeld a grammokat.A kòstóltatás fontos,mert utánna figyelni kellene a bőrèt,stb hogy nem allergiás-e.Az èn kisfiam 6 hós.Egy nagyobb db almát lereszelek ès darálok bele kekszet.Imádja.Van hogy még kèr utánna.Ha mar nemkell neki jelezni fogja,ne aggòdj.
2013. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!