Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan sűrítitek a babátok...

Ti hogyan sűrítitek a babátok főzelékjét?

Figyelt kérdés

Rántás? Száraz rántás? Ha igen, kb mennyi lisztet tesztek egy adag főzihez?

Azért is érdekelne, mert én idáig krumplival sűrítettem...És egy kávéskanál olivaolajat tettem pluszban a főzihez.

Ja, és ha már itt vagyok...tojássárgája, sajt mehet már 8,5 hónapos babának a főzijébe?

Előre is köszönöm!:)


2013. márc. 18. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen idős fiamnak még tejszínnel, és liszttel sűrítettem a főzelékét.Egészen addig, amíg meg nem kóstolta a miénket, és nem volt tőle baja. Akkor már úgy adhatod neki, ahogy tetszik. Szerintem nyugodtan próbálkozhatsz tojással. Figyeld, ha nincs tőle baj, akkor az is mehet.
2013. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tojás még inkább ne. A sajtot lassan elkezdheted, először csak picit nagyon.


A főzelékről nem tudok nyilatkozni, csak párolt zöldséget evett, husival, 1 éves kora után csináltam csak konkrétan főzit.

2013. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Énis tejszinnel .

Bár mikor kisebb volt ,akkor pl : krumpli almát megfoztem egy csopp vizbe, felontottem tejjel,tejporral kinek hogy tetszik,és lemixeltem. de gondolom ti már esztek darbossat rég :)

Most 1és fel éves a lányom ,és neki is rántást csinálok rá,mint magunknak.kb egyéves korátol.

2013. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még krumplival sűrítem ( 9 hónapos), vagy rizzsel. A bébiételeket is rizzsel sűrítik, ez nálunk is bevált, nagyon finom így minden. A sajt simán mehet, persze először keveset, nehogy fájjon a baba hasa. Amióta sajtot teszek a tökfőzelékbe, az a kedvenc!
2013. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Krumplival ajánlatos süríteni a babák főztjét.
2013. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a 9 ónaposomnak még rízzsel és krumplival sűrítem (dúsítom) a főzeléket. vagy kölest rakok bele, hogy változatosabb legyen

de ilyen idős babának inkább a habarást ajánlják és csak utána a rántást (feltéve, hogy minden összetevőt kóstolt már)

a tojássárgája és a sajt inkább 9 hónapos kor után mehet, de az már mindjárt itt van!

én kaptam táblázatot a gyerekdokinktól, hogy mikortól mit lehet, de a neten is van sok (de a felicitas 3/4 füzetben is van egy nagyon jó!)

2013. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de miért kell sűríteni a főzeléket? Én csak párolom és botmixerezek, így elég tömős. Ti mást értetek főzelék alatt?
2013. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, annyira én sem értem. A főzelék elvileg az, ami rántva vagy habarva van...

Csak hülyén nevezik.

2013. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!