Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan lelkiismeret furdalásom...

Olyan lelkiismeret furdalásom van. Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
6 hetes babámmal még nem sok mindent tudok ugyebár játszani, igy amikor ébren van, sokszor csak úgy hagyom, hogy feküdjön, nézelődik, cumizik, nyögdécsel. Én meg nem vele foglalkozom, hanem pl. csinálom a dolgomat, netezek vagy bármi más. De olyan rossz érzés, hogy nem foglalkozom vele. Csak akkor veszem fel amikor sir vagy nyűglődik. Nagyon rosszul teszem, ugye? De mit tudnék egy ekkora babával ugymond kezdeni?
2013. márc. 18. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Lelkiismeret furdalásod ne legyen. Sokat nem tudok mondani, én hordoztam így rjtam volt, szundított, közben főztem, gépeztem....
2013. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

En egyiket sem vettem fel csak ha sirtak. Mostis mindig egyedül játszanak, nem kellek én hozzá.

Ha sírta viszont ott voltam és felvettem.

Örülj, hogy jo babád van.

2013. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Örülj, hogy nyugis. A fiam nem ilyen volt, se le, se el, se se... És erre jött meglepinek a lányom, akiről napközben néha letöröltem a port, csendben nézte a semmit is órákig. A kisvekni nagyon ügyes nagylány, imád elszöszölni, de anya csak egy van.

Ha tudsz szusszanni a kicsi mellett annak csak örülj. Amikor eljön az anyanyúzás ideje, hidd el, ha akarsz se tudsz majd ülni a popókádon:D

2013. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Fektesd le magad mellé, olvass neki, mutogass neki állatos képeket, tedd a játszószőnyegre, lógasd meg nemi a játékokat..
2013. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Az én picim ma 11 -hetes ,szóval friss a hat hetes korszak . :)

Teljesen jól elvoltam vele már akkor is ,sőr szinte az elejétől fogva beszéltem hozzá és nem csak én apukája és testvérkéi is . Én a nagyobakkal is igy tettem,és ne úgy fogtam fel ,hogy úgysem érti és stb ..

Mosollyal fogadják már ilyenkor sokszor a hozzá intézett kedves szavakat ,de legalábbis kitörő figyelemmel vannak iránta . :)

Lelkiismeret furdalás helyett ,beszélgess vele ,maszirozd a kis lábát simizd sokat mutass neki szines,csilllogó dolgokat . :) Netezni stb még rengeteg időd lesz és emellett is belefér ,de ezek az időszakok nem jönnek vissza többet és tapasztalatból mondom hihetetlen hamar elillanak.

2013. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Ezzel teszed a legjobbat neki is, ha hagyod egyedül nézelődni, játszani. Akkor sem kell felvenni, ha csak kicsit sírdogál. Ha felveszed állandóan, akkor később nem tudsz tőle semmit csinálni, ő pedig nem fog tudni önállóan mozogni tanulni. Ha a kezedben van, akkor hogyan tudna a hasáról hátra fordulni, vagy kúszni-mászni? Elég, ha néha szólsz hozzá, vagy esetleg énekelsz neki valamit. Hagyni kell egyedül, mert akkor fog jól fejlődni.

Csak sokan azt tartják jónak,ha állandóan a gyerekkel foglalkoznak. Pedig ez a rossz módszer.

2013. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is olyan égbekiáltó, hogy le kelljen pontozni.

Hogy annyira nyugis volt a lányom kicsinek, hogy csak enni jelzet, vagy mert már megtelt a bugyor, a köztes időben meg elvolt az alap csatazajban, hallgatta a mesét, éneket kiabálást, vagy fedezékben be volt vonva a játékban(feküdt a szőnyegén, körülötte meg a tesóval voltam). És nem két kismacskám volt, csak a 19hónapos tesó?

2013. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Lanfear én nem pontoztalak le, sőt, jót nevettem a leporolós kifejezésen, az én kicsim is néha pont ilyen :)

Akkor talán nem is vagyok annyira rossz. Persze, egyébként nem mondom, hogy egyáltalán nem foglalkozom vele,szoktam vele beszélgetni, énekelni neki (ezeket mondjuk általában etetés után, pelenkázás közben), a kiságya fölé is vannak dolgok akasztva, amit figyelhet, stb...csak hamar megun mindent, igy sokszor hagyom, hogy csak úgy feküdjön.

Szerintem hiányzik nekem a visszajelzés mivel még nem mosolyog, igy én is megunom a szórakoztatását. Talán emiatt vagyok ilyen :(

2013. márc. 18. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Hamarosan eljön az anyai szivet melengető mosoly :)) Néha persze nem árt ha a picid csak úgy elvan magával :)

Én vagyok a 11 -hetes kisfiúanyuja és az én picim most a kezét nézegeti legtöbbszőr olyan mint superman ahogyan előre tartja a kis kacsóit ,imádom .:))

2013. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul, inkább örülj neki. Ő még kicsi, ennyi fér bele a repertoárjába. Később, majd jobban tudsz vele játszani. Az én fiam nem ilyen volt. Az első 3 hónapban, csak ölben volt hajlandó nyugton maradni, ha letettem üvöltött (értsd és mond, pisilni nem tudtam tőle nyugodtan). Hiába tettem le az ágyra, és hajoltam fölé, feküdtem mellé, nem , csak a popóját akarta rázatni. Ki is készült, az amúgy sem túl jó állapotú derekam. Neki az jött be, hogy a pelenkázóra fektettem, és fölé hajolva, beszélgettem vele, énekeltem neki, báboztam. Órákat görnyedtem ott, aztán elmúlt ez az időszak is. 3 hónaposan már akár egy órát is elszöszölt a kiságyban, elég volt, ha gyakran odamentem, és megsimogattam, puszilgattam. Közben csináltam a dolgomat és beszélgettem vele. Minden gyerek más és más. Van akinek hamarabb jön elő a nyugis időszak, van akinek később, van aki mindig nyugis marad, van aki nem. Ne érezd rosszul magad. Szépen, ahogy nyílik a tudata, és egyre többet ért meg a világból, egyre több lehetőséged lesz vele játszani.
2013. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!