Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos a gyerekem és nem...

20 hónapos a gyerekem és nem akar aludni! Mi ez? Eddig nem volt ilyen.

Figyelt kérdés

Igazán jó alvó mondjuk sosem volt, többször ébred éjjel, de most felülmúlja magát, negatív értelemben.

Se éjjel, se nappal nem akar elaludni már napok óta.

Eddig betettem az ágyba és egyedül elaludt.

Most beteszem az ágyába, de kijön.Visszateszem százszor.Hisztizik, nem akar aludni, pedig látom, hogy álmos. Kézben alszik el általában végül, nagynehezen...

Éjjel most 6-szor jött át, de kelt azon kívül is.

Eddig nem jött át, max.kicsit sírdogált, odamentem,ivott és aludt is tovább.

Már 5 hónapja nem kiságyban alszik,szóval a szabad kijárás sem új neki.

Foga sem jön, legalábbis sehol sem tűnik duzzadtnak az ínye.Nem beteg. Viszont enni nem nagyon akar.

:(

Tanácstalan vagyok, mi ez? Félek, hogy átszokik hozzánk vagy hozzászokik a kézben alváshoz.


2013. márc. 19. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ha eddig engedted volna, hogy veled aludjon, vagy te nála, akkor mostanra túl lennétek rajta... Ha egy szükséglet kielégítetlen, akkor megmarad, amíg ki nem elégítik.
2013. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyenek a szeparációs szorongásos időszakok, pár napig szokott tartani, én olyankor odafekszem mellé, és akkor nem jön át...mikor elalszik, kijövök.


A másik, ha most kezd átállni a napi 1 alvásra, nekünk akkor volt ilyen vért izzadós az elalvás...


Vagy front, vagy beteg lesz, vagy ki tudja??? Vannak rossz napjaik...:-//

Mindenesetre mikor nekem ilyen napok vannak, nem hagyom sírni, mert utólag mindig kiderül, hoga yamit én hiszinek hívok, ott mindig van vmi más a háttérben, és pár nap múlva kiderül, akkor meg olyan lelkifurdim van mindig, hogy nem igaz...


A foga fájhat anélkül is, hogy Te éreznéd, hogy duzzadt...van hogy csak épphogy megindul a fogcsíra, és az kínozza, nem mindig látszik, ha fáj nekik...

2013. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez az idióta időjárás is lehet oka a nem alvásának. Próbálkozz citromfű teával, este lefekvés előtt kábé egy órával egy csészényit adj neki :) nálunk szokott használni.
2013. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szeparációs szorongásra nem gondoltam. Sosem hagyom sírni egyébként, ha nyűgös, akkor ott szoktam maradni,de ennyire sosem szokott nyűgös lenni. :(

Már 10 hónapja egyet alszik csak, szóval az nem kavarhat be.

Tény, hogy a fogai mindig is kínozták, nehezen jöttek, voltak miatta nehéz éjszakák, de akkor tudtam, hogy az a baj, mert láttam, hogy jön a foga, nagyon bedurrant az ínye minden egyes fognál, illetve egyéb tünetek (székletén is látszik) is jöttek hozzá.

Amúgy meg miért mondod első válaszoló, hogy velem kellene aludnia? Szerintem nem. Nem hagyom magára, ha baja van,ott vagyok mellette, ott is alszom, ha kell, mert pl. beteg, de születésétől fogva külön szobában alszik...

2013. márc. 19. 14:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ja, az időjárás elég érdekes.....
2013. márc. 19. 14:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz beteg...
2013. márc. 19. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy vele alszol,ha kell, csak annyit, hogy félsz attól, hogy hozzád szokik meg a kézben elalváshoz. Ne haragudj, félre értettelek.

Ez esetben minden szóba jöhet, amit a többiek leírtak.

2013. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy vele alszom, ha kell, nem hagyom sírni, ha baja van... de azt nem szeretném, hogy közénk szokjon, amikor eddig olyan ügyesen tudott egyedül aludni...

Most annyira nem találom az okot(fog, betegség, ilyesmire gondolok)...miért nem akar elaludni és aalszik ilyen rosszul...

Egyébként köszi mindenkinek a válaszokat.

köszi amúgy a válaszokat!

2013. márc. 19. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!