Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek a baba mellett mennyit...

Nektek a baba mellett mennyit segít be a párotok? Szülés után és később?

Figyelt kérdés
Nálunk "csak" dolgozik, de az összes többit én csinálom, Mosok, főzök, takarítok, vasalok, boltba-postára megyek (babával), fürdetek, etetek, éjjel kelek, babázok,stb. Nagyon leterheltnek érzem magam, ez másnál is így van és csak én vagyok ilyen "nyafka"? Vagy nálatok ki mit csinál?
2013. márc. 19. 22:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
3%
Mit vártál? Ez a te dolgod, nem a férjedé. Minek vállaltál gyereket, ha nyafogsz?
2013. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített férjem.Boltba mindig ő ment.Hétvégén,ha úgy volt megfőzött,kitakarított.Ő fürdette a kicsit mindig,de természetesen az éjszakázás az enyém volt.Most külföldön van,így mindent én csinálok!:(
2013. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom heti kb.3 napot dolgozik, igy szokott segiteni, de sajnos csak akkor, amikor felhivom rá a figyelmét. Néha inkább nem is kérem meg semmire, mert mindent megkérdez 100x, mire megcsinálja, én már talán el is felejtettem volna a dolgot. A babát megeteti, havonta 2-3x megfürdeti, kb. ugyanennyiszer átpelenkázza. De ő vásárol, ő fizeti a csekkeket.

Igenis a párodnak is segitenie kellene, a gyerek a tiétek, nem a tiéd. Te 24órában dolgozol, ő nem.

2013. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
Az első egy kicsit erős megfogalmazás, de van benne valami igazság, csak rossz a megfogalmazás. Az én férjem is dolgozik, általában reggel 7-kor megy el és este 8-9 körül jön haza. De van, hogy valamivel előbb. 2 helyen is helytáll. Én meg itthon a két gyerekkel Semmibe nem segít itthon. De tényleg semmibe. Még életében nem pelenkázta és fürdette a gyerekeket. Nem eteti stb. Én ezért vagyok itthon. Most nekem ez a "munkám". Igaz, az elején úgy éreztem, hogy ebbe belehalok, igazi zombi voltam, összefolyt az éj és nappal. De mára már kialakult egy rendszer. Vannak férfiak, akik segítenek, de nyilván, amikor még nem volt gyerek, ezt nem tudhattuk, hogy hogyan fog alakulni. Főként, hogy 2 helyen is melózik. Nem várhatom el tőle, hogy itthon is ezt tegye. Mondjuk nálunk a párom elvárja, hogy a kaját is elé tegyem. Megszoktam. Már nem nyafogok.
2013. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk mindig besegít,az ő "dolga" a fürdetés.Ha megkérem bármire megcsinálja.Kakis pelust is kicseréli ha muszáj.Nem te vagy a nyafka.Főzni együtt főzünk,persze van úgy is hogy csak ő vagy csak én.Takarítást én csinálom addig ők lemennek vásárolni vagy csak játszanak.
2013. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem ez mindig olyan fura ha ezért panaszkodnak. Persze értem, hogy nehéz de ez a kor mindenkinek nagyon nehéz. A barátnőm is mindig ezért panaszkodik és múltkor kérdeztem valamit és azt volt a válasza, hogy hát mi 11-tól-14-ig csicsikálunk ja hát akkor miért rinyálsz ha van időd csicsikálni.

Hagytad, hogy az lején segítsen, mert ha nem akkor lehet csak arra gondol, hogy ha akkor nem kellett most sem.

Kérd meg először csak ugorjon be a boltba hazafelé, és szépen lassan egyre jobban vond bele a gyereknevelésbe. És ha az elején nem megy neki valami ne támad, hanem mond meg, hogy semmi gond veled i történt ilyen.

2013. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodtam,kérdeztem, hogy másnál hogy van, és tárgyilagosan leírtam, hogy nálunk hogy van, és hogy ettől leterheltnek érzem magma. A páromat sosem támadtam emiatt, energiám sincs amúgy rá, de szeretném tudni,hogy másnál hogy van. Nem írtatok arról semmit, hogy szülés után segített-e, vagy hogy volt,amíg felépültetek.
2013. márc. 19. 22:27
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

nálunk detto, multkor egy gyongébb napomon irtam is egy hasonlo kérdést. Ma volt a fiam szulinapja, a kicsi 4 honapos. egész nap sutottem, foztem, este jott a család. apa fél 7re ért haza, fél 9kor elaludt, megmosdattam,ágyba dugtam a nagyot, elringattam a kicsit, és kijottem elpakolnii.....

a házimunka nekem nem gond, megcsinálom, itthon vagyok. meg is fozok. a gyerekeket is gyozom... csak néha jolesne, ha észrevenné vagy értékelné, mert nem kis munka van abban, hogy mire o hazaér, rend tiszta ruha és kaja van, de ezt mind tudjátok:)

és ha tobbet lenne a gyerekkel, aki így tiszta anyás lett. bár egyszer mondtam, hogy ha ugy érzi, hogy nagyon fáradt és nincs turelme, akkor inkább hagyja, mert veszekedés és osztozkodás nélkul elvagyok. ugy látszik, él a lehetoséggel.

a fiamhoz 3 éves koráig rendszeresen keltem, ugy, h másfé éves korátol én is dolgoztam...most is csak én kelek...

ha ugy érzed sok, probálj beszélni a pároddal és valahogy átszervezni a dolgokat. nekem nem sikerult és ugy látom, ez már így marad.

2013. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most csak a gyerek körül veszi ki a részét. Korábban a háztartási dolgokat együtt csináltuk, de most hogy itthon vagyok a lányokkal megcsinálom egyedül. Így több időnk jut együtt a gyerekekre és kettőnkre is. Szerencsére apaként mindig közreműködött, kezdetben is, pl. ő fürdette, vagy altatta. Aztán ahogy a nagyobbik lányunk nőtt le sem tudná magáról vakarni (kb. 9 hónapos korától). A kicsi még 6 hós, vele kicsit kevesebbet van, mint az elsővel ennyi idősen, mert a 3 évesünk lefoglalja, de már látom a vigyorából ami az apjának szól, hogy lesznek itt még harcok a csajok között :)

Én mást nem "várok" el tőle. Néha együtt főzünk estenként, de ezt inkább csak azért mert akkor jókat tudunk beszélgetni.

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ha elkezdek dolgozni, mennyi idő lesz míg megemészti, hogy újra ki kell venni a részét a takarításból is:)

2013. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Jégtánc ***** válasza:
54%
Szülés után segített ,neki ez természetes.Rohangált a papírokat intézni stb.Ha itthon volt akkor mindenben segített.Főzött ,mosogatott,mosott.Takarítással megvárta míg kicsit jobban leszek:) Nem csináltam ebből gondot.
2013. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!