Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos babámnak 37,9es láza...

4hónapos babámnak 37,9es láza van, nyűgös. Valószínűleg elkapta tőlem a náthát. Vegyek neki Nurofent?

Figyelt kérdés
Hívtam már a védőnőnket de még nem értem el.
2013. márc. 20. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A 37,9 nem láz, hanem hőemelkedés. Ezt még csillapítani sem kell. 38° (vagy akár 38,5-től) érdemes csak csillapítani. A láz hasznos, a szervezet így harcol a kórokozók ellen.
2013. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül vehetsz, de amíg nem megy fel, felesleges adni neki. Sőt az indokolatlanul adott, gyakori lázcsillapító egyenesen káros. (3 gyerekem van)
2013. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak estére fog felmenni a láza, addig figyelgesd. Jól írják, lázat csak 38 fok felett kell csillapítani. Jó ha van otthon Nurofen, de én jobbnak tartom az orvos által felírt lázcsillapító kúpot. Arra ügyelj, hogy kapjon bőven folyadékot, és minél előbb vidd orvoshoz azért, jobb ha látja, még ha csak nátha is.

Gyógyulást!

2013. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
MÉg ne adj neki semmit, csak vetkőzzetek le mindketten, bújjatok össze egy takaró alatt ha van rá lehetőség. A te testhőd nagyon jó szabályozó közeg a kicsinek, nagy eséllyel nem engedi felszökni a lázát. MI mindig ezt csináltuk, a lányom sosem volt igazán lázas. Csak akkor kapott csillapítót, ha este felmenőben volt a láza, és láthatóan rossz közérzete volt.
2013. márc. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kerria ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat!


Bár szülőként aggasztó, hogy lázas a baba, nem kell azonnal csillapítani.

[link]


Ettől függetlenül legyen otthon nurofen (eláll), és általánosan elmondható, hogy estére feljebb megy a láz. Így inkább legyen otthon, és tudj neki adni, ha már más nem segít.


Ha 38 felé megy a láz, ahhoz ezt a cikket ajánlom:

[link]


A védőnővel azért konzultálj, nem árt ha tud róla! Jobbulást a babának, és kitartást Neked!

2013. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!