Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Tanács kellene, de...

Anyukák! Tanács kellene, de sürgősen? Olyanok válaszát várom akik jártasak gyermekbőrgyógyászat és gasztroenterológiai vizsgálatokban.

Figyelt kérdés

16 hós fiam születésétől fogva ekcémás,legalábbis a háziorvosa szerint,akiből már elegem van,mert csak találgat a gyerekem bőrtünetei alapján (16 hónapja!),sehova nem küld.

Mivel nem az a fajta vagyok aki annyiba hagyja a dolgot ezért bőrgyógyászatra és gasztroenterológiai vizsgálatra is elviszem hátha a végére sikerül járni mi a gond a gyermekemmel.

Kérdésem az volna,hogy mit csinálnak a bőrgyógyászaton?

Ott is vesznek vért,ott is meg tudják állapítani mi a baj?

És a gasztrón,ott mit csinálnak?

Tudna Nekünk valaki érdemben segíteni??????


2013. márc. 20. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha ekcemas en allergologushoz vinnem de minel hamarabb, mivel ott vesznek vert megallapitjak mire allergias, ott tudnak kremet is adni. Baratnom fia volt szinte szuletesetol ekcemas, foleg a hajlatokban, eros tojasallergiaja volt, ami atkerul a tejbe, gyorsan javult a diagnozis es anyuka dietaja utan, mara 3 eves es kinotte
2013. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is ekcémával voltunk orvosnál. Pulmonológián csináltak ilyen bőrszúrkálós tesztet (kakaó, tej, tojás, szója), ebből nem derült ki semmit, aztán vérvétel is volt (egy hónapot vártunk az eredményre). Negatív lett minden.

Bőrgyógyászaton voltunk, ott mondták, hogy figyeljük mely kajákra jön ki az ekcéma jobban, azokat hagyjuk el egy darabig. A tejtermék volt nálunk a ludas és persze az öblítők (ecet helyette).

Rendbe jött a lányom bőre, és most már ehet tejterméket is, már elmúlt 2 éves.

De majdnem 2 éves koráig szinte semmi tejterméket nem kapott, mert egyből jöttek az ekcémás foltok, még így is, hogy nem is allergiás rá a vérvétel szerint. Érdekes.

2013. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

előző

jA IGEN, ÉN A SZOPTATÁS ALATT NEM EHETTEM TEJTERMÉKET, MERT AZ IS EKCÉMÁT OKOZOTT A LÁNYOMNÁL


bocs caps lock

2013. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de miért vártál 16 hónapos koráig?

A fiam 4 hónapos korától ekcémás, mivel a gyerekorvosunk nem bőrgyógyász, alapból elvittem magánrendelésre, én nem vártam rá,a 3. orvos tudott érdemben segíteni. Még 8,5 hónapos, így a vérvételek kilőve a fals eredmény miatt, marad a megelőzés. Mi lecseréltünk szinte minden allergizálót: zuhanyszűrő, vegyszerek: mosógolyóval és mosódióval mosok, öblítőt nem használok, tejterméket nem fogyasztok, még nagyon sokat szopizik. A kozmetikumokat lecseréltük: Linola Fett termékekre és Biodermára, mert a gyógyszertári semmit nem ért, nem kap semmilyen tejterméket ő sem. Nálunk mindkét karján, lábán, hátán, arcán, fején voltak durva foltok, amik csak a szteroidos kúra után múltak el, azóta szinte a fenti változtatásokkal tünetmentesen tudom tartani, de napi 3-4x kennem kell és ha picit nem figyelek a kajára, máris előjönnek. Kitartás, de mielőbb vidd allergológus bőrgyógyászhoz, lehetőleg gyermek magánrendelésre.

2013. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is tejre (tejfehérjére) tippelnék, főleg ha nem jár hasmenéssel is a tejfogyasztás. Bőrgyógyászhoz mennék előbb, utána gasztrodokihoz. Jó, hogy nem hagyod annyiban.
2013. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. márc. 27. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!