Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell híznia a babáknak...

Mennyit kell híznia a babáknak ebben a korban?

Figyelt kérdés

Lányzóm 8 hónapos ,és nagyon jól hízott most is ,mert 7 hósan 8400gr

és most meg 8710gr tehát csak 310 grmot hízott a tündérkém

Védőnő azt mondja teljesen jó mivel már mászik ,és egyfolytában mozog nem marad rajta ugy mint amikot csak feküdt!

Csak én még is kételkedek benne ,hogy jól etetem e és jókat adok neki enni?

Igaából mahamban kételkedek!!

Inkább főzök neki és imádja is jobban mint a bébiételeket

Az lenne még a kérdésem hogy 8 hónapos kortól milyen ütemben fognak ,kellene hízia?

Köszönöm előre is


2013. márc. 20. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
olyan 300-400g-ot hizott a lanyom, de o egy evesen volt 8200g, pedig 3320g-ra szuletett. Ha eddig jol hizott, most lassul a hizasa, akar egy-ket honapra le is allhat, nalunk meg elejetol kezdve mindig 100g-volt a heti hizas, es meg 16hosan se allt le. Jol fozol, sokkal jobbak a fozott kajak, mint a bebietelek, ne izgulj. Arra figyelj, hogy heti 5-szor legalabb egyen 30g husit, ha mar bevezetted, sok zoldseg, es nem lesz gond
2013. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális így.

Példát tudok mondani, nálunk az első 3 hónapban 1-1 kilókat hízott, majd csak feleket. 9 hónapos korától 25-30 dekákat. Ledolgozza, egyébként is lassul, mindenkinél (ha maradna az ütem, akkor egy évesen akkora lenne, mint egy 3 éves)

2013. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és én is mindig főztem itthon, nagyon ritkán vettem bolti bébbikaját-
2013. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jaj de jó hogy ilyeneket irtok ,köszönöm szépen!!

Végre egy abszolut pozitív válaszokat kaptam!!

Nagyon köszike mindenkinek

Pont ma főztem egy tenyérnyi csirkemellfilét, lesütöttem,

Krumplit ,répát, almát megfőztem és ez igy megy a turmixba,!!Imádja mindig kell kóstolót adnom belőe!!

Sajna a darabosabb kajáktól még öklendezik!!

De szoktam neki adni kekszet ,és kiflit is

2013. márc. 20. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
dejó neked, az én lányom 1 éves és most próbálom házi kosztra szoktatni :( eddig bébikaja párti volt.. most is csináltam neki finomat, nagyon fincsi lett, de nem eszi :( pedig ő már darabosat is képes enni. Jól hízik a lányod! Ne aggódj, ne kételkedj magadban! :)
2013. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8honaposan nekem csak a kifli veget szokta ragni, 9hosan evett barackot eloszor darabosatt, aztan szep lassan mindent. 16hosan kezdte csak el az almat, de a husit meg mar eleg kockara vagnom egy eves koratol. Nincs meg elkesve. Esetleg probald majd ugy, hogy nem mixeled le teljesen simara, hagysz benne nagyon apro csomokat, aztan mindig egy kicsit nagyobb darabok maradjanak benne. De magara a darabosra meg boven van idotok, es fugg hogy van e mar foga is. LAnyom amint kijott az orlo foga egesz meretben, azota olyan mint egy daralo, addig nehezkesen ment a dolog
2013. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez édes olyan mint a daráló!!!

Igen már 4 hónaposan kijött az alsó két fogacskája

amugy már 6 fogunk van na de csak elöl és azzal aligha tud rágni!!

Tehát akkor hagyok neki kissebb darabokat rendben!!

Köszönöm szépen

2013. márc. 20. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!