Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett ma szegény...

Mi történhetett ma szegény kisfiammal? (hosszú)

Figyelt kérdés

több kérdésem is lenne köszi ha válaszolsz:


ok:

4 hónapos,7300 gramm 66 cm a kisfiam,anyatejes zabagép!

egészséges..

csakhogy ma hányt 2 szer is kicsit,mintha reflux lett volna.

elvittem dokinénihez,nem látott semmit,azt mondta teáztassam kicsit hagyjak ki a hányás miatt 1-2 szopit..

jelzem tea nem kellett neki,hiába kevertem anyatejjel is el,ellökte,amúgy se tud cumisüvegből inni nem találkozott még vele..

azóta nem hányt jó kedélyű most alszik már szopizott is egy keveset nem mertem sokkal megetetni nehogy baj legyen.


okozat:

rájöttem mi okozhatta ezt..

3 óránként eszik,ez kezdettől így van kb 150-180 ml anyatejet eszik egy alkalommal egy ciciből.

mire jönne a következő etetés lenne 3 óra múlva még nem emésztette meg rendesen a kis gyomra a tejet,és ez felgyűlt benne napok óta és most egyszerre kibukott,túltelítette a kis pocakját valószínű.

azért is írtam hogy zabagép!,ha kevesebbet adnék neki akkor tátaná tovább a száját..

sajnos a büfiben sem vmi jó,sokszor büfiztetem mindenféle pózban,van hogy sikerül büfiznie van hogy nem,.

azt gondoltam hogy kevés ez a 3 óra két etetés között.

már nem olyan pici,többet kellene kibírnia,attól függetlenül hogy anyatejes és az hamarébb átmegy rajta,de akkor is sokat eszik egy huzamba mint írtam fentébb és jóllakik..azt gondoltam hogy 4 óránként fogom etetni ezentúl és akkor jobban megemésztődik a tej benne,mire jön a következő etetés,igazából igény szerint eszik,de mégis 3 óránként,mert annyi azért kibír,

szóval lehet hogy én csesztem el,és nem kéne olyan hamar enni adnom neki,..

hogy csináljam?

többször keveset?

vagy toljam ki egy órával az evést?

hiszen jó húsban van,és a tejem is nagyon tápláló,van tejtestvére is!


bocsi ha hosszú lett..csak kicsit bezsongtam..



2013. márc. 20. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Úgy látom tényleg be vagy zsongva.

Lassíts, nyugi.:)

Azért, mert nap hányt, még nem jelent semmit, ha hetekig ismétlődik, akkor kezdj el agyalni, min kéne változtatni. a 3 óránkénti evés nem rossz.

A fiam ilyenkor is, és később is alig bírt ki 2,5 órát.

és semmit nem jelent, hogy volt a pocakban tej. az a normális. a fiam már nagyobb, lassan két éves, és nemrég elkaptunk egy hányós betegséget, és amit reggel megevett, délután hányta ki. szóval még a pocakban volt.


Ha eddig bevált, nem kell kapkodni, add neki, ahogy eddig. és főleg, ahogy kéri. :)

És az is lehet, ez valami vírus, amit elkapott. ilyenkor szoptass inkább többször...

2013. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és olyan sincs, hogy napok óta felgyűlt benne.... :)
2013. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

A hányás sugárban jött? Ha nem, akkor nem lehet, hogy csak egy nagyobbat bukott esetleg?

Nekem azért fura ez, mert nem gondolnám, hogy túleszi magát, szerintem ha már nem kérné, csak cumizna a cicin és nem szopizna, csak komfort szopizna.

Az én kisfiam ennyi idősen igény szerint szopott, és rengeteget volt cicin, a 3 órát még hírből sem ismerte, mégsem hányt. Pedig sok tejem volt, még fejtem is napi kétszer, különben majd szétdurrant a mellem.

Nagy ritkán nekem is volt ilyen, hogy úgymond "nagyobbat bukott", bár nem sokszor fordult elő, mert nem volt bukós egyáltalán. Általában akkor, ha már nagyon tele volt a mellem és be volt keményedve, akkor sok jött neki egyszerre.

Szerintem ha nem hány többször, inkább hagyd szopizni mikor szeretne és inkább ne teáztasd.

2013. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi

de nincs egyéb tünete semmi!

nem lázas,nem megy a hasa jókedvű semmi d semmi oka nincs

csak ez a hányás,egyszer hányt egy nagyobb adagot,utána már csak vizes nyálat..ez volt délután 2-kor,azóta semmi..

alszik mint mindig.

2013. márc. 20. 20:05
 5/11 A kérdező kommentje:

sajnos nem láttam hogy sugárban jött-e ,mert ez nem evés után történt hanem 3 órával később,

11 körül megetettem kicsit,aztán büfi,már amennyire tudtam,

babakocsiban elaludt szépen,majd 14 körül szólt a kislányom hogy a kisöccse összehányta magát,úgy mentem be hogy mi van.én is azt gondoltam hogy talán nagyobb bukás volt..

2013. márc. 20. 20:07
 6/11 A kérdező kommentje:

igen,nem szeretném teáztatni,én azt gondolom az anyatej bőven kielégíti a szomjúságát és az éhségét is.

és nem hányt azóta egyszer sem.

de azért figyelni fogom,

most 18:30 körül evett azóta alszik majd csak éjjel 3 körül kel enni..

2013. márc. 20. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt egyenlőre túlagyalni. lehet, benne maradt egy büfi, és az köszönt vissza a tejjel együtt.

csináld, ahogy eddig. :)

2013. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi ,próbálok nem idegbeteg lenni!!
2013. márc. 20. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem túr mostanában a szájában? Nem jön a fogacskája? Mert akkor attól is lehet, hogy hányt, ha nem láttad az előzményét, lehet kicsit mélyre nyúlt véletlenül. Kisfiam képes egy nagyobb leharapot banán darabtól is hányni.

Szerintem se aggódd túl, főleg, ha az egyik csak némi nyál volt.

2013. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A teát ne keverd tejjel, attól meg fosni fog!

Simán lehet hasmenéses vírus, nem mindig van hasmenés, láz melle!

Ha bukik, akkor csak kicsi vissza folyik, ha hány, akkor jó nagy mennyiség jön sugárban!

2013. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!