Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet valami gond...

Szerintetek lehet valami gond belole?

Figyelt kérdés
2012 december 9-en szuletett a kisfiam 4380g es 57 cm.A kerdesem a kovetkezo lenne.A 3 honapos statuszon 9100 g es 66 cm volt.Nem tul nagy a sulya?Anyatejes baba csak szopik eddig semmi mast nem kapott meg.Igeny szerint eszik.Hason fekve felnyomja a feneket szinte haromszogbe teszi magat fejet tartja kinyomja magat hatrafele tolat picit es hatrol oldalra fordul.Szerintetek kevesebbet kene etetni?Esetleg van itt olyan anyuka akinek hasonlo sulyu es koru babaja van?
2013. márc. 20. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a súlyán! Ha gond lenne, szólna a védőnő/gyerekorvos!!! Nem kis súllyal született, ne várd, h piszkafa legyen, ill. hosszra se kicsi (arányos teljesen)! Anyatejes babát pedig nem lehet túletetni, isten ments, h ne adj neki enni! Ha éhes had egyen!
2013. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem, semmi gond! Ha csak anyatejes, akkor ennyi és kész. Az én Fiam október elején született 3230grammal és 54 centivel. Még nincs fél éves és 9 kg, 75 centi. A doki és a védőnő is mindig kinevet, mert én is aggódom, hogy nincs-e valami baja. Nincsen semmi, ő ilyen típus. A Lányom meg 2,5 éves és 12 kg, 90 centi. Egyikkel sem tudok mit csinálni.

Ne aggódj, nagyon ügyes a babád! Egyen csak, amennyi jól esik!

2013. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az enyém is nagy baba,szintén kisfiú

november 14 én született 3620g 51 cm

most március 14 én 4 hónapos volt 7300 gramm 66 cm

óriásbébi :) és ő is csak anyatejes !!

2013. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisebbikem is anyatejes volt 6 hónapig, mindenki cukkolt hogy olyan zsíros tejem lehet, mint a fókáknak, mert a gyerek konkrétan úgy nézett ki mint a Michelin baba. Nem jó húsban volt, hanem mint egy hájas kismalac amelyik elérte a vágósúlyt, pedig az apja is vékonyka és én sem vagyok nagy darab.

A védőnő is csak lesett, hogy minden mérésnél egyre nagyobb... Aztán 1 éves korára már formásabb lett, 3 éves kora után pedig kifejezetten vékonyka.

2013. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Puszedly :-) ***** válasza:

Tisztelt Anyuka!

Amíg nem szól az Orvos (esetleg a védőnő) addig nincs ok az aggodalomra.

Dr.X

2013. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat :) jo ezeket olvasni :)

Eddig meg nem szolt sem a vedono sem az orvos h gond lenne csk mindegyik csodalkozik h mekkora :) Gondoltam arra is h talan napkozben a suru szopasok helyett adhatnek neki teat is, eddig meg nem kapott es sajna a cumisuveget sem szivja :/

Itt az oldalon sok olyan hozzaszolast olvastam h ennyi idos babaknak mar ki kell birniuk 4 orat is eves nelkul...de az enyem nem birja ki :) ejszqka us tobbszor kel de azt mondjuk nem banom es a szoptatast se mert imadok szoptatni :) csak nem szeretnem ha neki ebbol hatranya szarmazna...mondjuk a mozgasfejlodesben mert h nagyobb a sulya.

Mindenkinek koszonom a valaszt ment a zold kezecske :)

2013. márc. 20. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok! Jól le lettem pontozva, nem értem, miért, de mindegy is:o)

Abszolút nincs lemaradva a Babád a mozgásfejlődésben, sőt! Nagyon is ügyes a korához mérten. A súly nem fogja befolyásolni a mozgásfejlődést.

Az meg, hogy ki kell bírnia 4 órát, az egy HÜLYESÉG! Mi felnőttek sem vagyunk egyformák, van, hogy gyakrabban ennénk, van, hogy ritkábban. A gyerek sem gép. És sokszor lehet, hogy csak szomjas és nem is eszik sokat, csak a szomját csillapítja 1-1 szopinál. Szerintem ne adj neki teát! Maradjon a cici 6 hónapos koráig.:o) Utána életében ihat még annyi teát, amennyi csak belefér. De most még a tejen kívül nincs másra szüksége.

2013. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!