Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon köhög másfél éves...

Nagyon köhög másfél éves kislányom, nem tud elaludni, beadhatok neki egy rectodel kúpot?

Figyelt kérdés
Félek tőle, de már ijesztő, párásítok, szellőztettünk, de semmi változás, napközben is köhécsel, de fekve nagyon durva. a doki szerint nincs baja, csak köhög...azt mondta adjak neki kúpot ha fullad, de ott sem értettem mi számít annak...:-(
2013. márc. 20. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyan köhög? Hurutosan vagy ugatósan?

Ha a köhögés mellett rendesen kap levegőt, akkor ne adj neki Rectodeltet. Ha fullad, azt azt jelenti, hogy nem kap rendesen levegőt, zihálva lélegzik. Ezt tuti megismered, össze sem lehet téveszteni a köhögés közbeni fulladással.

2013. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
olyan száraz köhögésnek mondanám, olyan mint amikor száraz a levegő és ingered van a köhögésre de semmi nem jön fel... most egy pillanatra elaludt, de megint köhög...:-( még sose fulladt
2013. márc. 20. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:

ha a párásítással is próbálkoztál már akkor vegyél neki recept nélkül kapható köhögés csillapítót.

főleg ha a dokid ennyire áll hozzá a dolgokhoz....

patikában segíteni fognak!

2013. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én banános Rhinatiolt használok ilyenkor a gyerekeknek. Este, közvetlenül lefekvés előtt adom, és ha kell, akkor éjjel még egyszer adok.

Tudod milyen az ugató köhögés? Akkor sincs nyák, de nem olyan mint a száraz, ingerköhögés, hanem ezerszer rosszabb. Mintha a gyerek ki akarná köhögni a tüdejét, nagyon mélyről jön és olyan reszelős, ugatós. Nem tudom konkrétan megfogalmazni. Ha nem ez van a kislányodnak, akkor ne adj neki R. kúpot. Az szteroidos kúp, fulladás esetére. De nem olyan fulladásra amikor a köhögéstől fuldoklik, hanem amikor nem kap levegőt. Én ezt a legjobban akkor szoktam hallani, ha mély levegőt vesz a gyerek, ásításnál, sírásnál, hisztinél. Akkor olyan érdes a légvétele.

Reméljük a kislányodnak nem lesz ilyen problémája, de azért nagyon figyelj rá éjjel. Alaposan kiszellőztetett szobában aludjon, az jót tesz.

2013. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
adtam neki lándzsás utifüvet, mert a patikában azt mondták két év alatt csak ez van, de nem használt, szellőztettem, párásítottam. de valóban nem így köhög ahogy írtad és most el is aludt. nagyon bízom benne hogy tud aludni, mert félek ettől a kúptól... köszönöm a segítséget
2013. márc. 20. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a dokinéni azt mondta, hogy a makacs, nagyon zavaró köhögésre ne szórakozzak gyógynövényes váladékoldókkal, hanem egyből adjak valami vegyit. A hurutosra mi Ambroxolt használunk, a szárazra banános R.-t.

Kislányom már 1 évesen is kapta ezeket.

Jobbulást Nektek!

2013. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért az a szteroidos kúp durva lenne, a leírtak szerint semmi szüksége rá. Én ilyenkor naturlandos mellkenőcsöt használok a gyerekeknek verziót (mert van felnőttek részére is) vagy baby luuf balzsamot, az általad felsoroltak mellett! Nagyon jó, próbáld ki, nekünk végül mindig erre enyhül a köhögés!
2013. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a doki azt mondta hogy lándzsás utifüvet ne adjak mert az igen csak allergizálhat
2013. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!