Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalat? Ujszülött...

Mi a tapasztalat? Ujszülött és kutya kapcsolat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
En 2 hetes kora elott biztos nem mutatnam meg a kutyanak, hacsak nem benntlakik a lakasban a kutya, mert akkor elkerulhetetlen, de a kutya lakasbantartasa meg nalam eleve ki van zarva. Fokozatosan kell megmutatni, eloszor jo messzirol, hogy lassa az ember, hogy reagal ra a kutya, de semmikepp meg nem olyan kozelrol, hogy szaglassza, kifele is fujnak a kutyak az orrukon, es nem akarom, hogy ramenjen az orrarol a nedvesseg, en sem szeretem, nemhogy az ujszulottemet tegyem ki neki. Par honapos koraban mar megszaglaszhatja, ha mar eleg jol elfogadta. Mondjuk en eloszor szeretnek gyereket, aztan kutyat, mondjuk a gyerek egy eves koraig nem.
2013. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nagyon pozitív tapazstalataim vannak. Azt mondák sokan érdemes hazavinni apukának amíg ti a kórházban vagytok valamilyen babaszagú dolgot, hogy megismerje a szagát. Mi ezt nem próbáltuk így nem tudom jó e. De mikor hazajöttünk egyből megmutattuk a kutyáknak a fiamat és utána is minden nap voltak együtt.
2013. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Szintén pozitív tapasztalat. Nálunk a lakásban van a kutya.

Amikor hazahoztuk a babát, nagyon jól fogadta, pedig előtte más babáktól félt. :) Figyeli a babát, jön nekem szólni, ha nyöszörög és este lefekvésnél benéz a kiságy rácsain, hogy ott van-e a kisfiunk. Látja, hogy alszik, nyugtázza a dolgot és ő is lefekszik. :)

2013. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Hazahoztuk a babát, megmutattuk a kutyának, aki megszagolta és nyugtázta, hogy új gazdi érkezett. Azóta is jól megvannak, a kutya az első, aki a szoba előtt áll, ha megyünk be a babaszobába. A fiam 9 és fél hónapos, ha megkérdezem tőle, hol van a Rudi, már kotor is oda a kutyához.
2013. márc. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is bent van a kutya kis westie. Amikor hazajöttünk a kórházból nagyon meg volt lepődve h ki ő és állandóan nézegette. Nem értette a dolgot. De annyira megszerette h ha sír szalad a kiságyhoz jelezve h valami baj van mert ugye sír :D ha itt van a védőnő és megpiszkálja ugye a kicsi akkor is sírva fakad na attól totál kikészül annyira félti :) Reszket érte h mutassuk meg jól van-e és miért "bántották" :) Ösztönösen védi és félti mindentől. Amúgy is nagy szelíd kis érzékeny lelkű a kutyusunk így nem is aggódtam h gond legyen. A higénia meg alapvető h már most még jobban odafigyelünk rá mióta itt van a picur is :) Össze lehet ezt hozni csak kis odafigyelés szükséges. Nem szabad a jószágot teljesen kizárni belőle mert nem jó néven veszi. Érdemes megmutatni mikor mit csinálsz ha érdeklődik. Meg arra is nagyon oda kell figyelni h ne kapjon feltűnően kevesebb figyelmet és szeretet :)

6 hetes kislány anyukája

2013. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk egy ismerősünk azt csinálta (mondjuk ott egy nagy kutyáról van szó), hogy a baba születésekor egy hétre elkerült a kutya ismerőshöz. Máskor is volt már ilyen, szóval nem számított "büntetésnek" vagy ilyesminek. Minden nap vittek a kutyához egy kis ruhát, amin a baba szaga rajta volt. Akkor hozták haza a kutyát, amikor a baba már belakta, beillatosította a lakást. Azt akarták tisztázni a kutyával, hogy nem ő várja haza a babát, hanem a baba őt.


Mi is ezt szerettük volna, de sajnos a kutyánkban teljesen átfordult valami a terhességem alatt, nagyon megváltozott, ellenem fordult, engedetlen lett, "elfelejtett" szobatiszta lenni, magyarán fogta magát és elém pisilt, ha valamit megtiltottam neki. Sokáig küzdöttünk érte, kiképzőt is hívtunk házhoz, de egyre csak rosszabb lett a helyzet. Nem akartuk megkockáztatni, hogy ne fogadja el a babát, így sajnos el kellett ajándékoznunk. Egy dobermann keverék kutya azért nem játék. Úgyhogy nálunk sajnos előbb kudarcot vallott a dolog, pedig mindenképpen kutyás család szerettünk volna maradni, őt is imádtuk. És szeretnénk is majd kutyát. Most azon gondolkozunk, hogy visszahozzuk-e (3 hónapos a babánk), most hétvégén megyünk hozzá, meglátjuk, hogy hogy viszonyul az új családfelálláshoz.

2013. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez a kérdés engem is érdekel, de ezek szerint vannak pozítiv hatásai a gyerekre. Nekünk a baba születése előtt, benn volt a vizslánk , mert nagyon ragaszkodó és fázós is, de ahogy megszületett, el kellett vinni édesanyámékhoz, hogy ne zavarja a babát, meg úgy gondoltam, hogy pici baba mellé nem való kutya, de ezek szerint mégis. 2 hós kora óta minden hétvégén anyáéknál vagyunk és a kutyus már egész jól megszokta a babát, szagolgatja, meg is nyalná de azt nem hagyom. Majd ha a kislány nagyobb lesz, vagy bejön a jobb idő, lehet hazahozzuk a kutyust, hogy élvezhessék egymás társaságát. :)
2013. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok megnyugtató választ. Mivel nekünk egy golden retriver kutyusunk van és ugy akarjuk, hogy együtt nőjön fel a születendő kislányunkkal. Cak mi egy olyan környékken élünk, hogy még nem elfogadott a kutya a házban, és főleg baba mellett. Ezért kértem ki a véleményetek, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak erről.
2013. márc. 22. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!