Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fizetős bölcsi?

Fizetős bölcsi?

Figyelt kérdés

Ugy néz ki hogy itthon maradok a kicsivel 3 éves koráig ,de ez az anyagiaktól függ!!

Viszont egyedülálló vagyok van egy 4 ,5 éves kisfiam és egy most 8 hónapos gyönyörü lánykám, az lenne a kérdésem hogy nekem mint egyedülállónak lehet hogy lesz valami kedvezmény???

Nagyon köszönöm előre is Heni


2013. márc. 22. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Bölcsinél nem lesz kedvezmény, mert az nem kötelező. Ovinál már lesz.
2013. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerületenként/városonként változó, hogy adnak-e és mennyit. Nálunk (11. ker) akkor jár a fizetős bölcsi díjára támogatás, ha az állami bölcsibe nem vették fel és a család egy főre eső jövedelme nem éri el a meghatározottat (nem emlékszem pontosan). Érdeklődj a helyi önkormányzatnál, mert létezik a dolog.
2013. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

megtaláltam: "Magán bölcsőde és családi napközi díjának támogatására nyújtható be pályázat az önkormányzatnál.


Az úgynevezett bölcsődéztetési támogatást azok a családok vehetik igénybe, akiket elutasítottak az önkormányzati bölcsődék helyhiány miatt, így fizetős bölcsődébe vagy családi napközibe kénytelenek jelentkezni. A pályázat feltétele a nyugdíjminimum - 28 ezer 500 forint - kétszeresénél kevesebb fejenkénti jövedelem.


A támogatás összege a fizetős bölcsőde, családi napközi térítési díjának egynegyede, de maximum 25 ezer forint havonta. A pályázat benyújtásához szükséges a bölcsődei felvételt elutasító határozat, továbbá a kérelmező és a vele egy háztartásban élők jövedelemigazolása."

2013. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen fizetős a bölcsi nincs rá támogatás mivel nem kötelező beadni.
2013. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja én azt értem hogy fizetős, de és akkor miből éljen az ember??

a Gyesből ?meg családiból?

Hát ez szép!

Ha visszavesz a melóhelyem 8 órában dolgozni gyes melett akkor nincs gond, ha nem akkor felköthetem magamat

2013. márc. 22. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Gyes mellett csak heti 30. órát dolgozhat, így ha visszavesznek 8. órába a gyest le kell mondani.
2013. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem hát mocsok ez a Kormány!!

Köszi a választ

2013. márc. 22. 13:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk aki egyedülálló, az kaphat étkezési támogatást a bölcsiben. Vagyis hogy nem kell a kaját kifizetni. De megvan szabva, mennyi jövedelemmel kell rendelkezni.
2013. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Visszavehet a melóhelyed 8 órában is és a GYES-t sem kell lemondani, de csak úgy, hogy állandóan otthonról dolgozol. Ha be kell járni, akkor tényleg max. heti 30 órát lehet dolgozni GYES mellett. Ja és kizárólag a pici 1 éves kora után, addig semmit.
2013. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kispesten nem kell a bölcsiért fizetni,csak az ebédért de ott is van kedvezmény,hol laksz mert pesten van néhány kerület ,ahol nem kell fizetni a bölcsiért ,csak az ebédért,ez állami bölcsikre vonatkozik.
2013. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!