Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbségű gyerekek...

Kis korkülönbségű gyerekek anyukái! Hogy lehet túlélni az első évet?

Figyelt kérdés
A nagy 11 hónapos lesz, mikor megszületik a pici. Milyen praktikus ötletek, tanácsok vannak, amivel kicsit könnyíteni lehet a káoszt?
2013. márc. 22. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 15 hónap korkülönbség van a kicsik között, és volt egy 4 éves "nagyom" is :) Csak az első pár hét volt nehéz, mert hulla fáradt voltam, de hamar összerázódtunk.
2013. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hú ti az elsö együtt lét után össze hoztátok a bébit?

Hát nálunk is kicsi a korkülömbség de azért ennél nagyobb mondjuk 10 hónappal.


Nálunk is csak az elsö 3 hónap volt nehézkesebb. Nekem csak elsö 4 hétben volt segítségem, aztán mindenki elutazott és itt maradtam a két kicsivel+ férjemmel. nem volt egyszerü, de megoldottuk.


nektek kell testvérkocsi mindenképpen, még lehet nem is fog járni a nagy mikor a kicsi születik. Mindenképpen jól meg kell tervezned mindent.

2013. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hú, nagyon nehéz volt, valamelyik mindig ordított, éjjel ketten keltek, egyikre sem volt elég idő, azt hittem megőrülök. Mondjuk nekem nem volt segítségem, ha tudsz ,szerezz, aki legalább egyik néha elviszi sétálni.

Praktikus ötlet a bébiszitter, hordozókendő, kajarendelés és add lejjebb az igényeidet a háztartás terén. Apukát meg nagyon be kell vonni mindenbe.

2013. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

9hónappal több a különbség nálunk. Számomra az első év sétagalopp volt, a mostanihoz képest. Egyik még, másik már dacol...

Inkább egy újszülött-másféléves, mint ez:D

Nyugi elrohan.

Tipp: bébit puttty a szőnyegre, nagytól viszonylag távol, és legyen a pici az élet része. Hidd el az első dolog amit megtanul a türelem lesz. Ne ő legyen a főni, hanem te és a nagy ésszerű határokon belül. Jha és a du alvás az neked is szól. Apci ha hazaér a romokat ráérsz takarítani. Ezt most kezd a férjedbe belenevelni vagy romokat takarít vagy babázik. Ha sikerül szuperanyunak érezni magad, akkor egy idő után menni fog nélküle is a rend-tisztaság tartása, és kaja is lesz, sőt te is csini tudsz lenni, miközben a kicsik se szenvednek hiányt belőled.

/ami meg pluszban megmentette az életem, az a hkendő volt, nem kellett egy kicsit és egy minit babakocsival logisztikázni, tényleg bárhová tudtunk menni, nem ragadtunk be az utcába/

2013. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!