Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asztmás babák anyukái! Mikor...

Asztmás babák anyukái! Mikor és milyen tünetekből vettétek észre, hogy a babátok asztmás?

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

8 hónapos korában, egyik pillanatról a másikra elkezdett fulladni. Sípolt amikor fújta ki a levegőt. Azt hittem megfullad. 2 óra múlva már a gyerekkórház intenzív osztályán voltunk. 1 hétig feküdt bent, vénásan kapta a hörgőtágítót. Azóta is gyógyszereket kap, de így sem tökéletes a légzése. Másfél éves. Ez a súlyosabb változat. Vissza gondolva, sokat köhögött. Száraz köhögés volt inkább, aminek se én se az orvos nem tulajdonítottunk nagy jelentőséget. Azt mondják az orvosok, hogy asztma, de ezt csak 3 éves kor után lehet "bizonyítani". Vannak olyan asztmásak akiket csak kínzó köhögés gyötör. Én is ilyen vagyok, nekem csak szükség esetén kell gyógyszer.

Te miből gondolod, hogy a babád asztmás? Orvos mondta, vagy te gyanakszol? Mennyi idős? A legtöbb bébi kinövi óvodás korra.

2013. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Babám 5,5 hónapos, 1 hétig voltunk kórházban légúti vírus miatt, amikor nehezebben kapott levegőt. De azóta meggyógyult, nem sípol. Meg én és az én anyukám is asztmás, de remélem, hogy a kisbabám nem lesz az.

Jobbulást Nektek!

2013. márc. 26. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem súlyos akkor kinőheti. De igen, ha te és anyukád is azok vagytok, nagyobb az esélye, hiszen a hajlam öröklődik. Valószínűnek tartom, hogy a te babád is érzékenyebben fog reagálni a hurutos betegségekre. Ha sűrűsödnek a betegségek, mindenképp kérj kivizsgálást! Jó egészséget. 1-es voltam.
2013. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!