Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hány év korkülönbs...

Szerintetek hány év korkülönbség az ideális a gyerekek között?

Figyelt kérdés

1-2évet gondoltunk mi. De mondjuk én arra lennék kíváncsi hogy mikor érett a nagytesó, hogy megértse, hogy most rá nincs annyi idő. Esetleg amikor amúgy is bölcsibe menne?

Különböző vélemények is érdekelnek.



2013. márc. 24. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érett úgy 3-4évesen, mi bár nem szeretnénk tesót, de ha akartunk/akarnánk, akkor 1év korkülönbséggel szülnék, vagy 5-6... Szerintem a kis korkülönbségnél az első 3-4év a szívás (keresztfiaim a példa), de utána istenien elvannak, és te is kicsit hátradőlhetsz! :) A nagy korkülönbségnél az a jó, h a nagy nem otthon van, tudsz a picivel lenni, talán a nagy néha játszik is vele, viszont talán féltékeny, részedről pedig az újrakezdeni az egészet előlről, mikor pont önálló lenne a nagy és tudtok menni minden felé!
2013. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tegnap jutott eszembe, hogy megkerdezem en is ezt a kerdest. Nagyon kivancsi vagyok. Szerintem 3 alatt nem jo, mert nagyon kemeny az anyukanak. 3-4 mert dacos a nagy, kesobb meg tul nagy a kulonbseg. Van idealis vajon?!
2013. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év van közöttük. Ekkora már a nagy tudott egyedül játszani. Csak délután volt közös játszás.

Amikor a tesó még pici volt, ő is "segített" a pelenkázásnál, stb.

Vita közöttük inkább már akkor volt,amikor a kicsi is 2 éves lett.

2013. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 3-4 év. De nálunk 21 hónap és 2 év van (3 gyerek) épp ezért mondom hogy az megterhelő fizikailag idegileg anyagilag stb. Szerintem könnyebb az anyukának ha kicsit nagyobb a korkülönbség.

Én most láttam a legnagyobb fiamon (aki 4 volt amikor a 3.baba született) hogy mennyire ügyes, okos, segítőkész, türelmesebb jóval, értelmes, meg lehetett vele beszélni már dolgokat, nem élte meg olyan kirekesztésként mint amikor ő volt alig 2 éves és a középső gyerekem született.

A középsőm is nehezen élte meg 2 évesen hogy "új baba" jött a családba, figyelni kellett nagyon mert sokat bántotta (volna).

Együtt játszást szokták még mondani érvként, hát nekem is van hogy szépen eljátszanak de legtöbbször felerősítik egymás rosszalkodását valamint gyakran hajbakapnak és mivel korban közel vannak egymáshoz így hiába is próbálok afelé magyarázni hogy te vagy a nagyobb és okosabb mert kb. ugyanazon a szinten vannak (pl. 1.5 és 3.5 éves korukban minden AZONNAL KELLETT nekik és önzően eszükbe se volt osztozkodni). Kicsit rivalizálás is jellemző a kapcsolatukra. Ami a legnagyobb és a legkisebb között értelemszerűen nincsen meg.

Persze gyerekfüggő is ez a dolog, barátnőm 2 lánya között 19 hónap van, az elsőszülöttje egy áldott jó gyerek olyan kis üldögélős csendes nyugis típus, a második pedig igazi kis boszorka, ő helyretette/teszi a nővérét és ő az irányító a kapcsolatban így egész jól elműködnek.

Az én gyerekeim 2 dudás egy csárdában.

Bocsi hosszú lett kicsit.

2013. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A testvérem és közöttem 6 van. Bár jobban örülnék, ha egy picit idősebb lenne a testvérem.
2013. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tesom es koztem 2,5 ev van. Mi mind a ketten mar koran bolcsisek votunk, mert akkoriban anyukameknak dolgozniuk kellett. Ugy alakult, hog nem.volt eleg az, amit anyukam kapott Gyes (mert akkor csak az volt) cimszoval.

Ferjem es huga kozott 2 ev 2 nap van. Ok nem jartak se bolcsibe, se oviba. Ez 20x eves korukig kihatott. Allando betegsegek a suliban, nem voltak szocializalodva, stb.


Most a ket gyermekunk kozott 2,5 ev lesz. A nagy aug. vegen kezdi a bolcsit. En pedig januar 1re vagyok kiirva.

Mire megjon a pici, addigra a nagy is nagy valtozasokon fog atmenni. Raadasul o gyerekcentrikus. Alig lehet elhozni a gyerektarsasagbol..

2013. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A húgom és köztem 4 és fél év van. Szerintem ez tökéletes! Bár én mindig anyáskodó voltam, amit ő nehezen viselt, de ez a korkülönbség mindig elég volt, hogy mire én kiértem egy korszakból, ő akkor lépett bele és így már tudtam, hogy mit miért csinál és így másképpen tudtam viszonyulni hozzá. Gondolok itt pl. a kamaszkorra. Ugye amikor én már éppen kilábaltam belőle, akkor ő lépett bele és bár volt sok vitánk, azért mégsem olyan, mint pl. a korosztályomban láttam azok között, akiknél 1-2 év volt a korkülönbség. Persze ez szerintem függ a gyerekek személyiségétől is, mert ahogy előttem is írta az egyik válaszoló, ha 2 dudás van egy csárdában, akkor lehet bármennyi a korkülönbség akkor sem fognak feltétlenül olyan jól kijönni egymással.
2013. márc. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!