Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat-e alvászavart a...

Okozhat-e alvászavart a babánál, ha az anyuka a tejszaporító /Laktoherb/ teát hagyományos tealevéllel együtt főzi?

Figyelt kérdés

Naponta megiszik 1 liter hagyományos teával együtt főzött Laktoherb teát, mert csak igy bírja meginni a menyem.

A pici nagyon gyakran szopik, nem bírja ki a két órát sem. Nagyon sokat sír, valószínüleg hasfájós. Nehezen alszik el.

Ezért gondolom, hogy a teában sok lehet a koffein és ez is nyugtalaníthatja?



#alvászavar #Laktoherb #hagyományos tea
2013. márc. 25. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
sok koffein+sok szopis tea igen okozhat hasfájást
2013. márc. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, próbálja meg gyümölcsteával, amiben nincs koffein (pickwicknek is van ilyen), aztán ha nem változik pár nap múlva a helyzet, akkor nem az volt a "bűnös".

Megjegyzem a kislányom pocija nem bírta a Laktoherb teát... nekem arról teljesen le kellett állnom.


Próbálgatni kell, ilyenkor még nagyon nehéz kitalálni, mi lehet pontosan a baj.

(ha egyébként nem eszik puffasztó ételeket, akkor először a teát kellene lecserélni, aztán tovább gondolkodni).

És kipróbálhatnák az Infacol-t, hasfájásra nagyon jó volt nálunk, bár az sem varázsszer, ezzel együtt az étkezésben meg kell nézni van-e olyan, amitől fájhat a poci.


Hogy 1 liter fekete teában mennyi lehet a koffein, azt viszont nem tudom, én kávézok szoptatás mellett, de semmi baja a gyereknek elalvás szempontjából.


Van olyan gyerek, aki nagyon sokáig nehezen alszik el.

Valószínű ilyen lesz ő is... ismerem a problémát, az első gyerkőc nálam is ilyen volt. Idővel majd változik kicsit... apránként egyre könnyebb lesz.

2013. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 25. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
A vörös teában (rooibos) nincs koffein és ízre ugyanolyan, mint a többi. Esetleg próbálja meg azt.
2013. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!