Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbálkozik a lányom a kúszáss...

Próbálkozik a lányom a kúszással, de nincs meg nála a keresztirányú mozgás, hanem egyszerre húzza magát a kezeivel előre, ez probléma? Vagy bele fog majd jönni?

Figyelt kérdés

Próbálom segíteni úgy, ahogy a videó mutatja, de akkor kapálózik.

http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

kicsit aggódom, mert 9 hónapos már, és még csak április közepére van időpontunk szakemberhez.



2013. márc. 25. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig egyáltalán egy kicsit sem kúszott? Mikor kezdett el forogni?

Ülni sem ül fel egyedül?


Ekkora azért már kúszni nem ártana. De keresztirányba nem kell tudnia kúszni. Lányom egyetlen kézzel kúszott. és egy lábbal segítette magát. èn elvittem gyerekorvohoz, és azt mondta pont jól csinálja. a babák 80% csak egykézzel kúszik, majd a mászásnál használja az összeset.

ìgy is lett. mászni már rendesen mászik.

2013. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia. kisfiam korababa volt kellett járnunk dévény tornára. ott mondta a gyógytornász hogy nálunk is a nyaki-háti hypotómia mellett ez volt az egyik problémánk. Keresztbe tette a lábát amikor hason feküdt, és ha kúszni akart úgy ment mint egy kiskukac, egyszerre a lábait. Mondta a gyógytornász hogy figyelni kell rá ha látjuk hogy kúszna akkor segítsünk neki úgy hogy mindig csak az egyik lábát támasszuk ki, és hagyjuk hogy ő lökje előre magát. Miket csinál már a babád? forgolódik, hasról hátra, hátról hasra? Tudom hogy minden baba másképp fejlődik, de a fiam 9 hónaposan már rég mászott, és a bútorok mellett felállt. most 12 hónaposan jár. Szóval szerintem ha mást nem is tudsz most csinálni, mindenképp vidd el a szakemberhez áprilisban. Hova viszed őt, milyen szakemberhez?
2013. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

7 hónapos korában kezdte azt, hogy hasról hátra, és vissza fordul, ez is későn jött, és gyakoroltam vele a mászást, de nem akarta eddig, most kezdte el, 2 napja :)

azért kérdezem, hogy korrigáljam-e, vagy hagyjam, hogy maga ügyeskedjen?

jahh, és nem tud felülni, de pár percig szépen megül, egyenes háttal, de nem tud ülésből sem visszafeküdni...

2013. márc. 25. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:
az én babám is kukac módjára kúszik, két lábbal-két kézzel egyszerre, szóval nem a klasszikus kommandós kúszás. Az én babám is hipotón, de nekünk a Dévény tornász azt mondta, hogy nem gond, mert a mászásnál majd úgyis használnia kell jól a lábait és kezeit, azt már nem lehet másképp. Enyém 8 hós, ő sem mászik vagy ül, de ezeket a "nagykönyv" szerint elég, ha 9-10 hós korra csinálják.
2013. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az én babám nem hipotóm, bivaly erős, letapadás sincs, semmi fizikai probléma.

így is az én kérésemre adtak időpontot.

2013. márc. 25. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is hasonló volt a helyzet, 10 hónaposan sem kúszott előre csak hátra és körben. Mi a Gézengúz alapítványhoz mentünk, 2 torna után, azaz 2 nappal később már tökéletesen kúszott. Nem volt a babának semmi baja,csak kicsit be kellett "lökni".
2013. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!