Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csődtömeg vagyok? Mit...

Egy csődtömeg vagyok? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám.

És egyszerűen nem tudom mit csináljak másként. Mindig is nehezen aludt el, de két hónapja egyszerűen sehogy sem lehet elaltatni, csak sikít, ordít. EMrt ez nem sírás amit csinál. Már mindent kipórbáltunk, babakoics, pihenőszék nem jó, mellém veszem, cicit adok, vizet adok, cumit, bekenem az ínét. FEljebb lejebb veszem a fűtést, a ruhájátis. De semmi.

CSak ordít,és ordít minden egyes elalvás előtt,most is már fél órája ez megy, én itt bőgök,mert ideigel már teljesen kivagyok,hogy minden egyes altatás előtt ez megy, fél-3/4 óra visítás és félóra alvás.


Teljesen tanácstalan vagyok, és nem tudom mit csinálok rosszul.


2013. márc. 25. 12:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A szívem szakad meg, de semmi semmi nem segít. És ne haragudjtaok,hogy a visít, oordít szavakat használom,de ez valóban nem sírás:(:(
2013. márc. 25. 12:50
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
Álmos mikor lefekteted? Vagy csak te gondolod annak? Nem bántásból írom,ne értsd félre kérlek.Lehet hogy nem fáradt el annyira hogy aludni tudjon.Friss levegőn sétálás sokat segít.Este fürdés után már nincs játék.Nehéz így mondani bármit is hisz nem tudom mit hogy csinálsz:)Nyugi.Ha te feszült vagy akkor a babád is az
2013. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy semmit.

Azért azt meséld el, hogy mit hogyan csinálsz.


Bár erős a gyanúm, hogy ő ilyen típus... és sok-sok türelemre lesz szükséged, mire "elnövi".


Nincs valami nagy mozgásfejlődési szakaszban?

Nálunk olyankor borult mindig az alvás... minden nagyobb fejlődési lépésnél újra és újra kellett tapasztalnom, hogy milyen módszerrel tudom elaltatni.


Te most hogy próbálod?

2013. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
jaj nagyon sajnállak!próbáltál énekelni neki?hátha az segít!vagy tedd hasra és "paskold" a popóját!nálunk az mindig bevált!
2013. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jótanácsot nem nagyon tudok adni, pont ma tettem fel én is a 6 hónaposom alvásával kapcsolatban egy kérdést. Csak gondoltam megosztom veled, hogy nem vagy egyedül a helyzettel, meg szerintem egyáltalán nem csinálunk semmit rosszul. :) Kezdek azon gondolkodni, hogy ez is a fejlődés része lehet, most tanulnak egy csomó új mozgást és lehet, hogy picit túlpörgik a dolgot, ezért nehezebben nyugszanak le alváshoz. Legalábbis feltűnően sok kérdés van itt 5-7 hónapos babák rossz alvásával kapcsolatban...
2013. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
ki fogja nőni, addig türelem kell hozzá. beszélj erről más kismamákkal, védőnőknek is van sok tapasztalatuk.
2013. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia. hányszor alszik egy nap? este mikor kezded altatni? Én a fiamat úgy altattam el kezdetektől hogy a kezemben, és énekeltem neki. Az ének azért is jó mert te is megnyugszol tőle. lehet hogy az a baj hogy érzi hogy feszült vagy. Te már előre rettegsz minden altatástól ő pedig megérzi ezt és ezért fészkelődik és visít! Abban igaza van az első válaszólónak hogy tényleg álmos már a babád? Dörzsölgeti a szemét, éles hangon kezd nyűglődni? A fiam az 3szor aludt egy nap ennyi idősen, de a lányom pl csak kétszer. Lehet hogy már nem igényel annyi alvást napközben. amit abból sejtek hogy a nagy szenvedés után csak fél órákat alszik. Szerintem lehet hogy nem fárad le annyira. Mennyire aktív baba?
2013. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Semmi új nincs, mászás, felállás, ülésen már túl van, 3 hete állt fel először, tehát már ez sem új dolog.


7-8 között kel reggel, és fél10kor tízóraizik,majd utána le kell tennem, dörzsöli a szemét, és csak nyügösködik, ekkor alszik max fél órát, utána játék stb délben ebég és fél1kor fekszik a nagyobb gyerkőccel aki lassab 28 hónapos. Már ebéd közben dörzsölgeti ismét a szemét, tehát megint álmos.

Voltak jobb napok amikor aludt 3-ig viszont iylenkor már fürdésig, este9ig nem alszik, ha ebéd után is csak félórát alszik,akkor fél5körül szundít még 20 percet

2013. márc. 25. 12:58
 9/15 A kérdező kommentje:
este nincs gond, fürdés, szopi és egy másfél hete, ügyesen elalszik. Nagyon mozgékony baba,mint írtam is, már áll, és mászik.
2013. márc. 25. 13:00
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor lehet hogy tényleg próbálnod kell türelmesnek lenni. keresztlányom pl csak babakocsiban aludt el. Még 2 évesen is babakocsiban kellett ringatni, sokszor ő is üvöltött közben, de volt hogy tejcsivel és babakocsiban ringatva. Próbáld úgy felfogni hogy muszáj szegénykémnek aludn mert ha nem alszik rosszabb lesz. még nyűgösebb és még nehezebb lesz elaltatni. Kitartást!
2013. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!