Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 5 éves...

Hogyan szoktassam le 5 éves kisfiamat a cumizásról?

Figyelt kérdés
5éves lesz a kisfiam,és alváshoz még cumikázik. Engem nem zavar,csak szeretném,ha az oviba nem vinné még alváshoz sem. Valami ötletetek van,hogy hogy szoktassam le? Az,hogy valami elvitte,az nem jön be. Ha elveszem,az gáz. Sokan mondják,hogy ne vegyem el,mert lelkileg megviseli,de akkor hogy vegyem rá,hogy legalább már csak otthon,este cumikázzon? Várom válaszotokat! Előre is köszönöm!

2013. márc. 25. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából okosat nem tudok mondani sajnos. Biztos megpróbáltad neki már elmagyarázni, hogy a cumi az oviba már nem való, másnak sincsen és már nagyfiú hozzá és inkább vigyen magával valamilyen alvó játékot, stb... Én talán ezt próbálnám meg minél többször elmondani neki, hiszen 5 évesen már elég nagy, hogy megértse.
2013. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Cumival kapcsolatban nem tudok segítnei, csak azzal tudlak bíztatni, hogy bölcsikezdés előtt riogattak, mert a lányom még szopik, (itthon ha én altatom a mai napig kéri,)de a bölcsiben sosem volt belőle baj, hogy nincs cici. Más környezet, más rend, szerintem nem lesz gond. Ha kezdettől fogva magától értetődően mondod és cselekszed, hogy az oviban nincs cumi(sőt, talán még beszélni sem kell róla, nem viszitek magatokkal és kész), akkor ez lesz az alap, lehet, hogy ő sem foga hiányolni.
2013. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben is van valami, amit te mondasz 2. De a Kisfiú 5 éves, gondolom már egy ideje ovis és eddig is vitte magával, de lehet, hogy én értelmezem rosszul.

Első voltam

2013. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,most kiscsoportos,és tavaly minicsoportban kezdte. Az oviban pedig meg is engedték neki,és engedik is,hogy alvásnál használja. Engem sem zavar,de azért már középsősen nem szeretném,hogy ott használja. Már beszéltem vele sokat erről,most azt mondja,hogy öt évesen már nem fog cumizni,remélem is. :-) Persze itthon azért gyakrabban bekapja,azért egész nap nem csüng a szájába. Majd lesz valami. Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 25. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!